Skocz do zawartości

Udało się!!! Cóż za piękna noc..


enigma

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj jak tylko zobaczyłem, że się WRESZCIE rozpogodziło wyskoczyłem na balkon z teleskopem i po raz pierwszy w życiu zobaczyłem M42. Wiem, wiem, balkon warszawski, niebo zaświetlone od miasta i od księżyca, M42 nisko, ALE było widać cudownie! Nawet gołym okiem było widać te gwiazdki, które są wokół. Powietrze się wydawało bardzo przejrzyste. Popatrzyłem jeszcze trochę na księżyc i zrobiłem mu kilka zdjęć...

 

Czy udało Wam się wykorzystać tą chwilową lukę w zachmurzeniu??

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak tylko zobaczyłem, że się WRESZCIE rozpogodziło wyskoczyłem na balkon z teleskopem i po raz pierwszy w życiu zobaczyłem M42. Wiem, wiem, balkon warszawski, niebo zaświetlone od miasta i od księżyca, M42 nisko, ALE było widać cudownie! Nawet gołym okiem było widać te gwiazdki, które są wokół. Powietrze się wydawało bardzo przejrzyste. Popatrzyłem jeszcze trochę na księżyc i zrobiłem mu kilka zdjęć...

 

Czy udało Wam się wykorzystać tą chwilową lukę w zachmurzeniu??

 

Pozdrawiam,

Jacek

Jaka luka w chmurach. :blink: Na poludniu od 8 dniu nawet slonca przez chmury nie widac... :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka luka w chmurach. :blink: Na poludniu od 8 dniu nawet slonca przez chmury nie widac... :burza:

 

Przykro mi mpp :(

w warszawie około 23 - 24 zupełnie się rozpogodziło, czyściutkie niebo - taki stan się utrzymał do godziny około 3.30, kiedy podniosła się mgła no i rano znowu deszcz i chmury :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że często gdy ciągle pada i na chwilę się wypogodzi to widoczność dramatycznie wzrasta (u mnie nawet o 1M). Gdy wyszedłem raz w taką"ulotną"chwilę to trudno mi było uwierzyć jak wiele gwiazd jest nade mną. To chyba wynika z tego że po deszczu powietrze jest bardziej przejrzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi mpp :(

w warszawie około 23 - 24 zupełnie się rozpogodziło, czyściutkie niebo - taki stan się utrzymał do godziny około 3.30, kiedy podniosła się mgła no i rano znowu deszcz i chmury :angry:

Zazdrość! Zazdrość! :szczerbaty: :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że często gdy ciągle pada i na chwilę się wypogodzi to widoczność dramatycznie wzrasta (u mnie nawet o 1M). Gdy wyszedłem raz w taką"ulotną"chwilę to trudno mi było uwierzyć jak wiele gwiazd jest nade mną. To chyba wynika z tego że po deszczu powietrze jest bardziej przejrzyste.

 

No ja właśnie to samo zauważyłem:) No bo, żeby gołym okiem takie coś widzieć, kilkanaście stopni nad horyzontem Warszawy, przy 50% księżyca... :)

 

btw. ja próbowałem żonę obudzić, ale się nie udało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Krawat ma rację. Jak ja z balkonu od siebie z osiedla widziałem M42 i gapiłem się na nią godzinę w KITowym Kellnerze i oczu nacieszyć nie mogłem, to co dopiero będziesz miał Ty ze swoją 10".

 

Zresztą ja też czekam na poprawę pogody i chciałbym wyłuskać różnice między obrazami w Hyperionie a w KITowcu. A co dopiero pod ciemnym niebem Tąpadeł... :whistling:

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie to samo zauważyłem:) No bo, żeby gołym okiem takie coś widzieć, kilkanaście stopni nad horyzontem Warszawy, przy 50% księżyca... :)

 

btw. ja próbowałem żonę obudzić, ale się nie udało :lol:

 

Przeważnie najlepszy seeing i zasięg w polskich warunkach ma miejsce bezpośrednio po przejsciu frontu atmosferycznego.

Ale to nic, najlepsze efekty dają dużoobszarowe awarie prądu w mieście ;) Kiedyś wysiadło na moim osiedlu i okolicznych...

 

Ludzie w około szukali świeczek, a ja lornetki... najlepsze niebo jakie kiedykolwiek widziałem z miasta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie było zbyt ładnie.

Ja spędziłem ostatni łykend na niezłym zadupiu. Rominter Heide. To nie Zakopane ani Łeba, tu ludzi mniej, a niebo potencjalnie czarne. Niestety, mi się nie udało, a nocami lało. I tak miałem wielkie szczęście, że za dnia była niezła pogoda. Ładne okolice, a astronomicznie to już całkiem super... podobno.

Myślałem że napiszę coś o nocnych walorach tych okolic, ale mogę pochwalić tylko dzienne zalety.

 

small_Obraz_107.jpg small_Obraz_139.jpg

Edytowane przez Merak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.