Skocz do zawartości

Kto więcej z tego wyciągnie :)


ŁukaszRachuna

Rekomendowane odpowiedzi

Temat specjalnie dla PiotrkaL. Pobaw się, to pełen tiff: http://www.wrzuta.pl/pliki/pAZBpRRcsD/traba

Zdjęcie może posłużyć jako materiał do zabawy dla wszystkich pragnących powalczyć z obróbką. Podzielcie się wynikami :) Pozdrawiam, Łukasz R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja, fajnie byłoby aby osoby znające się na obróbce zdjęć wziąły na warsztat taką surówkę i zobaczymy kto i co z danego materiału wyciągnie, przy okazji porównamy warsztat naszych astrofotospeców ;)

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako prowodyr całej sytuacji, chciałbym pokazać swoją marną wersję B)

Niestety teraz tylko wycinek kadru, ponieważ coś mi się dziwnego porobiło w czasie obróbki i miałem jakąś dziwną linie <_<

Wieczorem jak będe miał więcej czasu, to obrobie całość ;)

 

traba_01f_male.jpg

 

Pozdrawiam i dzięki Łukasz za surówkę :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta obróbka w PS. Najpierw w funkcji levels sciemnilem tło i dopasowałem kontrast wedle uznania, następnie sciemnilen niebieski gradient z prawego boku funkcją - barwa/nasycenie dla tego koloru. W zakladce obrazek-kolor selektywny podbiłem czerwień i na koniec jeszcze w tej funkcji sciemnilem kolor neutralny. Można to robić na inne, bardziej zaawansowane sposoby, ale są tu spece od PS-a, nie mówiąc o innych dedykowanych programach do obrobki.

traba_1_.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się też dorzucę:

 

Oj, strasznie przeprocesowałeś! Myślę, że tytuł wątku jest źle sformułowany bo przecież nie chodzi o to żeby jak najwiecej wycisnąć tylko z umiarem :) Mi tyle wyszło po chwili zabawy. Najwiekszy problem jest z aberrą i tłem - trzeba zrobić tutaj dobre darki.

traba2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, strasznie przeprocesowałeś! Myślę, że tytuł wątku jest źle sformułowany bo przecież nie chodzi o to żeby jak najwiecej wycisnąć tylko z umiarem :) Mi tyle wyszło po chwili zabawy. Najwiekszy problem jest z aberrą i tłem - trzeba zrobić tutaj dobre darki.

 

A może inni nie doprocesowali ? ;)

 

To w zasadzie wynik dekolwolucji a w PS fakt zastosowałem na warstie R wyodrębnianie find edges i przyciąłem tło tu niewiele można zrobić fotka szumi na całego a gradienty są nieusuwalne raczej...Ale masz rację przeprocesowałem celowo żeby tylko pozbyć się tej mamałygi z fotki i braku kontrastu. Jest czerwono i wyraźnie ;)

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na Wasze obróbki i zakasalem rękawki. Przede wszystkim walka z gradientem w Iris, w PS tylko kosmetyka fotki.

Super temat caly czas mam nadzieję że poradzę sobie z setupem w ds-foto i bedę w stanie sam wykonywać fotki od a do z :)

Obróka fotek DS to temat rzeka ale jednocześnie super wciągająca sprawa.

trabanew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.