Skocz do zawartości

Strona MRA2009 wystartowała


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie. Czy musimy uderzać do polskich organizatorów strony MRA? Czy nie możemy napisać listu otwartego do głównych organizatorów, tych ze strony www.astronomy2009.org??

Może taki list uświadomi głównych organizatorów, że w Polsce dzieje się coś niedobrego.

Na pewno nie możemy siedzieć bezczynnie, bo cały nasz wysiłek może legnąć w gruzach!

Pozdrawiam :Beer:

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej - sądzę również, że wiele osób z komitetu zwyczajnie nie używa komputera i internetu tak często jak większość z nas - przez co zwyczajnie nie wiedzą, gdzie tak naprawdę sporo się dzieje.

Problem w tym, że tak nie jest. Byłem "tam", rozmawiałem, przedstawiłem sytuację bardzo dokładnie. Co więcej, organizatorzy doskonale sobie zdają sprawę, jak wygląda dzisiaj astronomia amatorska w Internecie. AF znane jest bardzo dobrze koordynatorom. Z poczynionych ustaleń nie zostało wdrożone nic, a dzisiaj wyraźnie widzę, że nasza efektywność jest przerażająca i całkowicie dla nich nieakceptowalna - toteż postanowiono nas "ekskomunikować" - inaczej mówiąc pokazać, że NIE ISTNIEJEMY. Nie skorzystano z moich wręcz natarczywych prób zaoferowania pomocy i wsparcia (włącznie z tym, czym zajmuje się firma oraz powierzchnią reklamową na moich portalach o zasięgu 1 mln użytkowników miesięcznie, profil 18-35 lat).

 

Szczerze mówiąc, to przy takim podejściu nie pozostaje mi nic innego, niż po prostu zajmować się dalej tym, co robimy od lat. Zignorowano nas, ale to nie oznacza, że nie istniejemy. Z drugiej strony nie ma co się przejmować, bo przy takim "skutecznym" działaniu to ta akcje będzie miała zasięg tak mierny, że w ogóle nie ma co sobie tym głowy zawracać. Ludzie i tak informacji szukają w google więc tak czy siak, trafią do nas - czyli na największe fora.

 

MRA PL nie raczy nawet odpowiadać na maile. Olewka w 120%. A najgorsze jest to, że są potencjalni sponsorzy, którzy są zainteresowani wsparciem także finansowym. No ale koordynator woli mówić, że nic się nie da zrobić, bo nie ma "kasy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu w Polsce nigdy nie może być dobrze ??

 

Bo w tym kraju do roboty to są ludzie tacy jak my, którzy przez lata dzień w dzień służą pomoca na forach, będąc, budując je i tworząc społeczności. Natomiast zawsze znajdzie się grupa ludzi, których aktywność wzrasta tylko przed wydarzeniami wielkiego kalibru i wtedy zabierają dostęp innym aktywnym, po to by w monopolistycznym stylu zabłysnąc i zebrać laury za pracę i trud innych...

Bo to Polska właśnie... kolesiostwo i układy... :angry:

 

I nic się tutaj nie zmieni dopuki każdy z was jest obojętny na niesprawiedliwość, dopuki każdy z was uważa, że to nie jego sprawa, bo on tu tylko czyta albo robi foty... takie właśnie postawy doprowadzają w efekcie do znieczulicy i "kolesie" dalej mogą nas wykorzystywać i grać nam na nosie.

Teraz oni dorwali się do władzy i możemy im skoczyć co najwyżej albo ładnie poprosić czy możemy pomóc, a oni nas oleją, ale satysfakcja pozostanie że musimy sie kajać i prosić o nasze prawo.

Nasze fora tworzą największa społecznośc astro w Polsce i najzwyklej na świecie zamknięto nam usta. Ciekawe, że nie możemy teraz jako 3 fora razem stanąć i walczyć o nasz głos, tylko jak zwykle pojedynczo każdy ciągnie w swoją stronę, dlatego jesteśmy skazani na porażkę...

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możnaby zrobić konkurencyjną stronę, która będzie ładniejsza, miała więcej treści, i przekonać googla żeby na pierwszym miejscu wyszukiwania "międzynarodowy rok astronomii" trafiała właśnie ta strona a nie oficjalna B)

oczywiście byłaby linkowana i polecana WSPÓLNIE przez WSZYSTKIE największe fora w kraju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej zrobić własne MRA 2009 PL, wykazać się energią i entuzjazmem i smarkać zwyczajnie na olewających wspaniałomyślnych organizatorów chcących wypromować dwa mało aktywne i niskiej jakości portale?

To już się dzieje. Ale jako, że wolę pokazywać, niż gadać, to na razie powstrzymałem się od "obietnic". Po nowym roku przedstawie Wam konspekt i wizualizacje tego portalu. To jest to, co proponowałem oficjalnie MRA za frajer.

 

Potem zdecydujemy, co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry, ja już o tym pisałem, że trzeba połączyć działania. A jak? Pokaże po nowym roku.

 

To już się dzieje. Ale jako, że wolę pokazywać, niż gadać, to na razie powstrzymałem się od "obietnic". Po nowym roku przedstawie Wam konspekt i wizualizacje tego portalu. To jest to, co proponowałem oficjalnie MRA za frajer.

 

Potem zdecydujemy, co dalej.

 

Sądzę, że ma to związek z Twoim obecnym avatarem :)

Jakiś portal tam widać... :rolleyes:

Jeżeli uda nam się skupić wszystkie społeczności z największych for astro w Polsce, to będą to najwspanialsze obchody roku 2009 dedykowanego nam - miłośnikom astronomii.

 

Wobec tak otwartej postawy na tym forum (co mnie w pewien sposób urzekło) publicznie pokaże mój rysunek, który od pewnego czasu noszę w sygnaturce (na wszystkich forach) :) Noszą go także osoby, które czuja taką chęć.

Każdą inicjatywę, która ma na celu połączyć nas wszystkich w naszej wspólnej pasji poprę z całych sił!

 

weareone.jpg

 

 

pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weareone.jpg

 

Wimmer, rozwaliłes mnie tym rysunkiem :D , bardzo bym chciała kiedyś czegoś takiego doświadczyć, bardzo...

Po to właśnie przez rok pracowałam na astro4u i dużo osób odczuło poprawę stosunków pomiędzy dwoma forami, ocieplenie i przyjaźń... (za to też zapłaciłam )

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeżeli uda nam się skupić wszystkie społeczności z największych for astro w Polsce, to będą to najwspanialsze obchody roku 2009 dedykowanego nam - miłośnikom astronomii.

 

naprawdę w taki sposób to postrzegasz?

społeczność zawsze była i jest jedna, mało tego, ta społeczność to zbiór samych indywidualistów, których łączy jedna pasja, to wynika chyba z samej natury naszego zainteresowania, a tylko paru uzurpatorom wydaje się, że potrafią, że są w stanie, pociągnąć rzesze pozostałych zarówno i do wojny jak i do pokoju, może tak było ze 100 lat temu, ale dziś, społeczność jest zbyt świadoma m.in. dzięki internetowi, by dać się sterować przez kogokolwiek, przynajmniej mam taką nadzieję

a wszystkie te wojenki to tylko potyczki paru indywidualnych osób, chyba właśnie o tę społeczność, ale napewno nie są to wojny "narodów", to już nie te czasy

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,ze wszystko zmierza ku jednemu,ku jednosci dzialan i wspolnej pasji.Dlaczego wiec nie pojsc dalej i nie zrobic fuzji tych najwiekszych trzech for.

Widzialbym z tego praktycznie same zalety.

Wszystkie zagadnienia bylyby w jednym miejscu,nie trzeba by bylo szukac jednej rzeczy na jednym forum innej zas na innym.Nie chce przez to powiedziec,ze na kazdym z tych for czegos brakuje tylko,ze w ten sposob zgromadzilibysmy w jednym miejscu potezna baze danych i doswiadczen ludzi zamilowanych ta sama pasja.Bylaby to jedna strona,strona internetowa,na ktorej byloby wszystko,poprostu scalic to w jedna calosc.

Wiem,ze nie jest to takie proste i moglyby byc problemy jesli chodzi o zarzadzanie(administrowanie) ale mysle,ze w dobrej sprawie kazdy moglby pojsc na lekki kompromis i jakos sie dogadac.

Wyzej widzialem wypowiedz odnosnie stworzenia nowej strony dla uczczenia tej 400-ej rocznicy.Po co tworzyc cos nowego skoro mamy juz zrobione tak wiele,nasze fora B)

Edytowane przez ralph73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś żart?

 

Astronomia.pl? Astronet?

 

Coś wam pokażę:

 

"Nowy" news z Astronomia.pl - http://www.astronomia.pl/wiadomosci/index.php?id=2111

 

Stary news z Astro4u.net - http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=...69406#msg169406

 

Powiem tylko tyle, że u nas ta wiadomość pojawiła się dzień po publikacji na stronach ESA. Wiem, bo sam ją pisałem na podstawie materiałów z ESA.

 

Resztę pozostawiam bez komentarza... ale sugeruję choćby porównać daty :rolleyes:

 

Co do Astronetu... nie wiedziałem, że ta strona jeszcze działa, dlatego jej nie będę komentował.

 

A strona... brak wzmianki o forach to jawne maskowanie faktu, że Ci, którym najbardziej powinno zależeć na promowaniu astronomii, są za bardzo pogrążeni we własnych kompleksach spowodowanych brakiem umiejętności skutecznego przyciągania uwagi. Gorzej nawet - konstrukcja strony (która ma przecież interesować młodych) wskazuje kompletną ignorancję i brak zrozumienia nie tylko współczesnego pokolenia, ale współczesnych realiów internetu. Jest to próba zła, wręcz najgorsza z możliwych, bo nawet jeśli ktoś na nią trafi, to chyba zostanie wyłącznie skutecznie przez nią zniechęcony. Tworzy jakąś chorą wizję 'zamkniętego świata' dostępnego tylko wybranym. Przecież to jest bzdura. Gdzie są wpisane zloty organizowane przez miłośników? Nie ma? Ciekawe dlaczego... bo jeszcze ktoś - nie daj Boże - wykaże zainteresowanie tematem? :rolleyes:

 

A ciekawskim polecam wpisanie w przeglądarkę adresu: http://www.astronautyka.pl/ :rolleyes: Czyżby skok na astronautykę się szykował?

 

P.S. My będziemy robić swoje - pod koniec marca mamy w planach spotkanie z młodzieżą, na powtórce konferencji sprzed kilku dni (ale z nowymi tematami). Jakby co - dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

My będziemy robić swoje - pod koniec marca mamy w planach spotkanie z młodzieżą, na powtórce konferencji sprzed kilku dni (ale z nowymi tematami). Jakby co - dajcie znać.

 

otóż to, trzeba robić swoje i nie oglądać się na oficjalne organizacje, zwłaszcza takie zmurszałe truchła, skupione tylko na tym jak bezpiecznie przetrwać kolejny rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę w taki sposób to postrzegasz?

społeczność zawsze była i jest jedna, mało tego, ta społeczność to zbiór samych indywidualistów, których łączy jedna pasja, to wynika chyba z samej natury naszego zainteresowania, a tylko paru uzurpatorom wydaje się, że potrafią, że są w stanie, pociągnąć rzesze pozostałych zarówno i do wojny jak i do pokoju, może tak było ze 100 lat temu, ale dziś, społeczność jest zbyt świadoma m.in. dzięki internetowi, by dać się sterować przez kogokolwiek, przynajmniej mam taką nadzieję

a wszystkie te wojenki to tylko potyczki paru indywidualnych osób, chyba właśnie o tę społeczność, ale napewno nie są to wojny "narodów", to już nie te czasy

 

Zgadzam się z tym.

Dlatego na rysunku jest po kilka osób po każdej ze stron, a nie całe narody :)

Gdybym sądził o wojnie "całych narodów" to narysowałbym tysięczne wojska i wyszłaby panorama.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźmy populistami. Jasne jest, że wszystko zawsze inspirowane jest przez osoby - jednostki. Nic w tym złego, co więcej, próba walki z tym byłaby zabójcza dla naszego rozwoju. Jednostkom trzeba dawać szansę i je wspierać. Nie można im też odbierać prawa do autorstwa i własności projektów. Łączenie wszystkiego w jedno, to czysty socjalizm, a jak wiemy z historii, to się nigdy nie udaje. Astrokrak ma swoje forum, Bartek ma forum, niech tak zostanie. Powiem więcej, za mało jest tych inicjatyw.

 

Wg mnie MRA powinno być rokiem nie łączenia tego co już istnieje, ale zapłodnienia nowych inicjatyw i pomysłów. To świetny czas, żeby zakasać rękawy i zrobić coś dla siebie, a przez to dla innych. Trzeba to też tak prowadzić, żeby to nie była akcja na 2009, ale fundament pod coś, co będziemy budować przez najbliższe lata. My nie jesteśmy tutaj z okazji 2009 rok.

 

Zdaję sobie sprawę, że to co ja myślę nie musi być zgodne z tym, co myślą koledzy i innych podmiotów astro. Nie spodziewam się entuzjazmu we współpracy choćby z A4U. Nie tak dawno temu wyszedłem z inicjatywą zamieszczania na głównej stronie AF linków do najciekawszych wątków na A4U - co by znacząco zwiększyło frekwencję tamtejszego forum. Niestety - moją propozycję zdecydowanie odrzucono (to było za czasów administracji Ori, pewnie może potwierdzić). Dlatego nie wierzę, że coś tu się może zmienić. Bądźmy realistami.

 

Chyba nie ma sensu się nawzajem przekonywać co do chęci i intencji. Czas sam to oceni. To co trzeba robić to wzajemnie siebie wspierać i przestać bawić się w zakulisowe gierki podcinające skrzydła (motywację) do robienia czegoś, co służy każdemu - wydawcy, twórcom, czytelnikom.

 

Podsumowując, jestem za współpracą na zasadzie grupy. Możemy umieścić na AF moduły, które będą prezentować treści z innych for i serwisów. Nie ma z tym żadnego problemu, wręcz przeciwnie. Taka operacja jest prosta - do wdrożenia w 1 noc. TO znacznie zwiększy spontaniczną migrację między forami, da też informacje innym, że nie tylko AF jest w Internecie.

 

Pytanie tylko, czy ktoś się na to zgodzi? Mnie nie chcą słuchać, ale może Was, społeczności posłuchają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźmy populistami. Jasne jest, że wszystko zawsze inspirowane jest przez osoby - jednostki. Nic w tym złego, co więcej, próba walki z tym byłaby zabójcza dla naszego rozwoju.

 

...

 

Pytanie tylko, czy ktoś się na to zgodzi? Mnie nie chcą słuchać, ale może Was, społeczności posłuchają?

 

Choćby ja.

A swoją drogą kiedy wyszła taka propozycja linkowania wątków? Nic o niej nie słyszałem!

Nie powiem, brzmi bardzo ciekawie.

 

Jakieś szczegóły?

 

To miało działać na zasadzie wzajemnego linkowania, czy jak?

 

P.S. Ależ niecierpliwi niektórzy są. W Święta nie zawsze można od razu odpowiedzieć w całości, wiecie :rolleyes:

Edytowane przez Maquis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się entuzjazmu we współpracy choćby z A4U. Nie tak dawno temu wyszedłem z inicjatywą zamieszczania na głównej stronie AF linków do najciekawszych wątków na A4U - co by znacząco zwiększyło frekwencję tamtejszego forum. Niestety - moją propozycję zdecydowanie odrzucono (to było za czasów administracji Ori, pewnie może potwierdzić). Dlatego nie wierzę, że coś tu się może zmienić. Bądźmy realistami.

 

Tak na marginesie - pozwolę sobie napisać, że ja nigdy o czymś takim nie słyszałem, a nie miałbym nic przeciwko takiej sytuacji. Informacja do mnie taka nigdy nie dotarła... Nigdy też nie byłem proszony o jakikolwiek komentarz - a chyba się domyślacie, co bym doradzał. :)

Może działo się w okolicach konkursu/ów astrofoto, gdzie chyba kilku różnym osobom nerwy puściły i niektórzy zabierali się za zwyczajowe trollowanko?

 

Ja akurat z całą pewnością kłód pod nogi nie będę kłaść w jakiejkolwiek formie współpracy. Wręcz przeciwnie! Będę bardzo szczęśliwy, jeśli i jedno i drugie - a także i trzecie forum zawiążą jakąś nić współpracy i nie będą usiłować się zwalczać nawzajem. Gotów jestem tutaj współpracować i z diabłem - kimkolwiek ten diabeł w naszej astronomii jest. :szczerbaty:

 

Pamiętajmy, że najgorsza jest sytuacja, gdzie każdy - niczym w piaskownicy - kłóci się o to samo wiaderko i tę same grabki. A tego już nie raz doświadczyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to co ja myślę nie musi być zgodne z tym, co myślą koledzy i innych podmiotów astro. Nie spodziewam się entuzjazmu we współpracy choćby z A4U. Nie tak dawno temu wyszedłem z inicjatywą zamieszczania na głównej stronie AF linków do najciekawszych wątków na A4U - co by znacząco zwiększyło frekwencję tamtejszego forum. Niestety - moją propozycję zdecydowanie odrzucono (to było za czasów administracji Ori, pewnie może potwierdzić). Dlatego nie wierzę, że coś tu się może zmienić. Bądźmy realistami.

 

Potwierdzam była taka inicjatywa, przekazałam ją Michowi (Mentor) i spotkałam się ze stanowczą odmową. Nawiasem mówiąc moja gotowość do współpracy obu for (bez wzajemnego wykorzystywania i żerowania) była solą w oku kilku osobom... co późniejsze wydarzenia potwierdziły.

Dużo osób nie dojrzało jeszcze w Polsce do wspólnego współistnienia w przyjaźni i szacunku... Ja, również miałam różne etapy, teraz mam większy dystans... i wciąż jestem otwarta na APO, czyli astronomia amatorska ponad podziałami, wciąż wierzę w cud.

 

edit - jednego jestem pewna, mianowicie ludzie muszą wiedzieć co dzieje sie w kuluarach , ponieważ inaczej są manipulowani. Świadomi ludzie nie dadzą sobą manipulować i podejmą najlepszą decyzje nt. przyszłości.

 

edit2 - Kanarkus rzeczywiście nie wiedział, ponieważ sprawy nie wyszły poza moją rozmowę z Michem, która została ucięta... wtedy jeszcze Kanarkusmaximus był modem od astronautyki, a nie globalem, dlatego nie wiedział. Gdyby sprawy zaszły dalej na pewno by wiedział, bo do realizacji takich spraw załoga jest potrzebna, no i ludzie, społeczność, czyli MY :). Aha, rozmowy były prowadzone gdzieś z rok temu na przełomie 2007/08.

 

pozdrawiam

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem za połączeniem for astronomicznych w jedną całość. Ale to było kiedyś. Teraz widzę, że przynajmniej obecnie jest to niemożliwe. Ale rozdzielność for także ma swoje plusy. Do niektórych tematów podchodzi się w różny sposób. Każde forum ma swoją specyfikę. Może więc w przyszłości.

 

Na dzisiaj chodzi o to, aby fora wzajemnie się nie zwalczały, a nawet o ile to możliwe współpracowały. Mam nadzieję, że pojawi się więcej wspólnych inicjatyw. Rok 2009 jest do tego doskonałą okazją. I to może być początek nowego ...

 

Nic na siłę. To przynosi odwrotny skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na siłę. To przynosi odwrotny skutek.

 

Ciekawe Robercie,że każdy z nas przeszedł SWOJĄ drogę, aby dojść do tych samych wniosków.

Życzę nam wszystkim, aby osiągnąć ten właśnie poziom zrozumienia i WSPÓŁPRACOWAĆ, zamiast się wykorzystywać, kłócić i przeciągać ludzi jak linę na swoją stronę, bo nie ma mojej strony i Twojej, jest NASZA sprawa - Astronomia Amatorska.

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.