Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Z Liwocza do południa okienko widocznościowe było ok godź 11:00...wieczorem może być nieźle.

Warunki są nadal sprzyjające. Skoro wczoraj było gorzej i było "coś" widać, a dziś jest lepiej to...

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższych dniach napływa powietrze z Północy. Nie wiem jak będzie z wysokością chmur, ale z północy przeważnie powietrze daje idealną przejrzystość.

http://www.vigilance-meteo.fr/en/weather/weather-for-professionals/film-of-currents/europe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Buska-Zdroju po zachodzie Słońca Tatry było widać bardzo ładnie - do widoku z 11.04 brakowało, ale sylwetki szczytów były bardzo ostre. W górach jest inwersja, w Niskich Tatrach było 10stopni, na słowackich kamerkach widać jak śnieg w górach szybko znikał.

W końcu mamy bardzo wysokie ciśnienie - więc takie widoki w górach są w takiej sytuacji oczywistą oczywistością. Mam nadzieję, że za tydzień też tak będzie, wybieram się w Beskid Śląski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na Zaolziu kilka dni. Dzisiejszy wschód powalający. Widzialność 10+. Bardzo rzadko zdarza się, żeby Jeseniki były widoczne rano. A tu po 10-tej i mimo dymów z Ostrawy szczyty aż kłują w oczy. Nie wspomnę o Śląskim, Żywieckim i Morawskim. I tak od świtu.

Już w nocy było super. W jednym oknie świetełka na Skrzycznym, w drugim Pradziadowy vysilac. Szkoda, że nie mogłem wyrwać na Lysą na wschód Słońca.

 

Ciekawe jaki będzie zachód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na Zaolziu kilka dni. Dzisiejszy wschód powalający. Widzialność 10+. Bardzo rzadko zdarza się, żeby Jeseniki były widoczne rano. A tu po 10-tej i mimo dymów z Ostrawy szczyty aż kłują w oczy. Nie wspomnę o Śląskim, Żywieckim i Morawskim. I tak od świtu.

Zima panowie, zima, z Liwocza Tatry widoczne pięknie mimo ostrego słońca.

Żeby tylko tak czysto było do wieczora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj z nizin już nie ma tak ładnie. Wprawdzie Tatry są widoczne, ale ledwo da się je odróżnić od tła takiego samego koloru. Szkoda, że silnego wyżu nie będzie w przyszłym tygodniu, kiedy wybieram się w góry i byłyby szanse na piękne widoki. Ale nadchodzi okres, kiedy po piękne widoki trzeba będzie się wybrać co najmniej ponad 1000mnpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem w widzialności totalny nacjonalizm :)

Po czeskiej stronie przejrzystość powietrza żyleta. Zachód krwisto-czerwony. Góry jak marzenie. I tyle dokładnie do granicy.

Po polskiej stronie kicha. Z Cieszyna i trasy na Skoczów ledwo widoczna Czantoria i Równica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Księżyc ładnie ostro świeci, a to chyba zapowiedź pomyślnego, czerwonego poranka. Obym się nie mylił i mgły były nisko ;)

 

Na bank jest inwersja w górach, widać nawet Jesniki z Lysej...nie sadze aby inwersja zeszła do poziomu nizin, ale jak ktoś jest w górach, to jutro rano koniecznie niech startuje na PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank jest inwersja w górach, widać nawet Jesniki z Lysej...nie sadze aby inwersja zeszła do poziomu nizin, ale jak ktoś jest w górach, to jutro rano koniecznie niech startuje na PO.

 

Tak, jest inwersja, wiem bo byłem na Seraku popołudniu. Wiozłem sprzęt 80 km i będąc na szczycie nawet nie chciało mi się go rozkładać było tak marnie :(

 

Widać było na całe 20 kilometrów...

Panorama masywu Śnieżnika z Seraka 01.10.2011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest inwersja, wiem bo byłem na Seraku popołudniu. Wiozłem sprzęt 80 km i będąc na szczycie nawet nie chciało mi się go rozkładać było tak marnie :(

 

Widać było na całe 20 kilometrów...

Panorama masywu Śnieżnika z Seraka 01.10.2011.jpg

O tak, w Karkokoszach jest przepiękna, silna inwersja (wzrost temperatury o około 10 stopni) - tylko że wysoko, gdzieś około 1100 m npm. Właśnie oglądam, w sąsiedniej karcie, zachód Słońca ze Śnieżki (HumlNET) i jest ślicznie, ale nawet Jestedu nie widać. Nie wiem, czy przy tak wysokich temperaturach jest szansa, żeby mgła zeszła niżej. Przejrzałem archiwum zdjęć i wczoraj było właściwie tak samo.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.