Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

15:54 widać tatry na kamerze w Widnicy,jutro rano o świcię idę w ciekawe miejsce może się pokażą

Wczoraj próbowałem z okolic Mielca, ale tam warunków na Tatry nie było. Dziś jestem na Morawach, tu warunki żyleta, może się zasadzę na Alpy ;) Dodam tylko, że wzdłuż całych polskich Karpat nie było dziś rewelacji, jak jechałem po drodze. Lepsze warunki były na północ od progu karpackiego. W następnych dniach możecie mieć jednak niezłe warunki, zazdroszczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano z Widnicy mieliśmy Tatry i Babią całkiem po prawej stronie kadru.

Rav, wrzuć fullscreena z Mikołowa z 5:47 dzisiaj. Chyba mgła siadła tak nisko że z wyższych miejscówek można by wierchy złapać.

Ciekawe czy jutro się to powtórzy... dawno z "nizin" nic nie udało się złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav, wrzuć fullscreena z Mikołowa z 5:47 dzisiaj. Chyba mgła siadła tak nisko że z wyższych miejscówek można by wierchy złapać.

Ciekawe czy jutro się to powtórzy... dawno z "nizin" nic nie udało się złapać.

 

ano rzeczywiście ostatnio lekka posucha (jak dla mnie - Zagłębie), dziś i wczoraj ładny zachód Słońca ale codziennie zastanawiam się nad wstaniem na wschód ale nie jestem do końca pewny warunków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy jedno z okien, szkoda tylko, że aż tak na zachód... Merti jak zwykle ręka na pulsie - Ty to masz wyczucie! Z Czudca ok. 10 było widać Tatry, ale bardzo kiepsko. Wg mnie już jutro może być ciekawie i na Podkarpaciu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek, chyba jednak zbyt hurra- optymistycznie podszedłem do prognoz, bo wieczorem u nas padał deszcz, a okienko przez noc przeleci i rano już tak dobrze nie będzie, ale oczywiście mogę się mylić :) Pocieszam się, że teraz księżyc góruje (plus pełnia), a na ogół w takiej sytuacji powietrze się nagle klaruje i mamy wymarzone DO ;) Więc ręka na pulsie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek, chyba jednak zbyt hurra- optymistycznie podszedłem do prognoz, bo wieczorem u nas padał deszcz, a okienko przez noc przeleci i rano już tak dobrze nie będzie, ale oczywiście mogę się mylić :) Pocieszam się, że teraz księżyc góruje (plus pełnia), a na ogół w takiej sytuacji powietrze się nagle klaruje i mamy wymarzone DO ;) Więc ręka na pulsie...

U nas też lało, ale teraz od pn.-zach. idzie jakaś wielka dziura. Przestało niestety też wiać przy ziemi i robi się zamglenie. Warunki będą dobre w dzień na nizinach (przynajmniej przez kilka godzin), szkopuł w tym, że Tatry toną w chmurach... Zobaczymy jutro. A dziś zaćmienie Księżyca, z kulminacją o wschodzie ok. 15:30!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki będą dobre w dzień na nizinach (przynajmniej przez kilka godzin)

 

Rymek - potwierdzam. Warunki dosyć szybko się zmieniają, ale jeszcze pół godziny temu wyglądałem przez okno z Pabianic w kierunku południowym i pomimo, że kominów EC Bełchatów (43km w linii prostej) i tak nie widzę bezpośrednio to obłoki kondensacyjne były jak żyleta :) Jeśli więc ktoś ma czas to myślę, że może spróbować wybrać się na G. Kamieńsk i posiedzieć w słoneczku :) po uprzednim zakotwiczeniu się aby go wiatr nie strącił :) Ja niestety dzisiaj nie dam rady bo mnie zakotwiczyła w domu choroba :(

Edytowane przez gkj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie okno z Podkarpacia na Tatry o zachodzie (daję 90%). Paradoksalnie im będziemy bardziej na północ tym lepiej - tak układa się aktualnie końcówka zachmurzenia po froncie chłodnym. Gdyby nie było chmur za Tatrami, to i do Sandomierza można by się przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ,ale bardzo słabo widać na kamerce w Widnicy :no:

Patrząc z Widnicy mamy chmury za Tatrami, Słońce ich tak dziś nie podświetli. Za to z kierunków wschodnich może być dużo lepiej, bo niebo za będzie w miarę czyste. Zresztą zaraz jadę sam sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na magdalence i takiej lipy dawno nie bylo :) ledwo nadajnik na lanach widac :)

Chybiłem z prognozą, w Czudcu też kicha. Mgły siadały błyskawicznie, a chmury nie zwiały całkiem. W Bystrzycy wyglądało to tak (zabrakło ok. 0.75 stopnia):

IMG_0654_mini.jpg

PS. Sezon na zachód Słońca z Tatrami trwa tam około miesiąca... to chyba rekordowe miejsce - sprawdźcie sami!

 

Nic straconego, skoczyłem szybko pod Krzyż Milenijny, a tam łysy kilka stopni nad horyzontem zaćmiony:

IMG_0672_mini.jpg

A w Rzeszowie sielanka:

IMG_0687_mini.jpg

I jeszcze zoom na łysego:

IMG_0692_mini.jpg

 

Edit: Na kamerce z Liwocza Tatry wyszły super. Jutro rano może być żyleta ;)

Edytowane przez Rymek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.