Skocz do zawartości

Znalezione w sieci


Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie ogarniam trochę tego, ale na pewno to Kraków :szczerbaty:

 

źródło: http://bialczynski.w...jerzmanowicami/

 

 

To jest zdjęcie z Kopca Piłsudskiego, Kopiec Estery (lub Esterki) został zniszczony w latach 50tych.

Wikipedia

Poza tym, gdyby nawet istniał widoki zasłoniłyby bloki, w tym miejscu wybudowało się dużo niskich osiedli. Mieszkałem w tych okolicach na początku studiów.

A poza tym Kopiec Piłsudskiego oferuje mnóstwo ciekawych widoków, marzy mi się powtórka takich warunków, które umożliwiły mi obserwację szybów kilku śląskich kopalń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jer-widok-na-gory-z-nowego-kopca-ziemi-czyli-pilsudskiego-kopiap1040354-1.jpg

"Widok na południe z Kopca Niepodległości Macierzystej Ziemi, który jest nowym wcieleniem Starego Kopca Matki Ziemi znanego powszechnie jajko Kopec Estery. Widać stąd tez Wzgórze Syriusza, czyli 502 w Jerzmanowicach"

Nie ogarniam trochę tego, ale na pewno to Kraków :szczerbaty:

 

źródło: http://bialczynski.w...jerzmanowicami/

 

Zdjęcie mojego autorstwa, nawet było na DO :)

Szkoda że pan Białczyński nie zwrócił się do mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne tym bardziej, że bardzo ładnie wyszły Karpaty Wschodnie. Gdyby autor miał kadry składowe, to trzeba by było popatrzeć dokładniej w kierunku Ukrainy i Węgier. Przy tak dobrej widoczności aż do powierzchnii ziemi, mogą się tam pojawić obiekty dotychczas z Tatr nie sfotografowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona naprawdę super! :) Zresztą już teraz w głowie chodzą mi plany na przyszłe rodzinne wakacje, z tej propozycji żona była by zachwycona:

http://www.vt.sk/atrakcje/noc-na-omnickim-szczycie/pl/lato/

Ja też, bo taka panorama o świcie i przy zmroku z Łomnicy to było by coś :rolleyes:

ale ta cena..

 

...

P.S. Wracając do schroniska na Hrobaczej, akurat na samym wzniesieniu poznawałem przyszłą żonę i mam sentyment (zreszta pisałem to już w jednym poscie). Od ponad 4 lat jak tam jeździmy, to na szczycie w schronisku jest "szczyrbata" ( :szczerbaty: ) starsza Pani, i chyba jej mąż, ale wiecznie na MEGA BANI. Mają dużego Owczarka przypiętego na łańcuchu, który dostarcza ekstremalnych wrażeń. Nocleg jest tam mega tani i jak wejdzie się na piętro to wtedy człowiek rozumie dlaczego, łóżka bez niczego, a jeśli nie masz latarki to zapomnij o świetle. (Jajecznica rano rekompensuje wszystkie niedogodności)

O godzinie 6 rano przeważnie idzie się do "kibelka", tam jest w dobudówce. Zaspany człowiek wychodzący na otwartą przestrzeń chcąc dostać się do ubikacji idzie w spokoju górskiej ciszy o poranku, aż tu nagle słyszy "HAU HAU!!" i 70 kg bydle pędzi z prędkością światła prosto na niego. Przeżyłem 2 razy taką zabawę i od następnych sytuacji dobrze się rozglądałem czy pieska nie ma. Bo pies któremu łańcuch kończy się 50 cm przed "kolizją" potrafi zaskoczyć i chyba niektórym osobom ubikacja nie była już dalej potrzebna :lol:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne tym bardziej, że bardzo ładnie wyszły Karpaty Wschodnie. Gdyby autor miał kadry składowe, to trzeba by było popatrzeć dokładniej w kierunku Ukrainy i Węgier. Przy tak dobrej widoczności aż do powierzchnii ziemi, mogą się tam pojawić obiekty dotychczas z Tatr nie sfotografowane!

Mateusz - gdzie Ty tam widzisz Karpaty Wschodnie (no, chyba, że mnie ten link wyprowadził na jakąś inną panoramę niż Was)?

Widoczność może była i dobra, ale rozdzielczość tej panoramy - już nie. Na Kralowej Holi nie da się odróżnić masztu od tła, Babia Góra na innej zalinkowanej tu panoramie jest ledwo widoczna, a do tego widok na wschód - czyli w kierunku rzeczonych Karpat ukraińskich przesłania budynek obserwatorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz - gdzie Ty tam widzisz Karpaty Wschodnie (no, chyba, że mnie ten link wyprowadził na jakąś inną panoramę niż Was)?

Widoczność może była i dobra, ale rozdzielczość tej panoramy - już nie. Na Kralowej Holi nie da się odróżnić masztu od tła, Babia Góra na innej zalinkowanej tu panoramie jest ledwo widoczna, a do tego widok na wschód - czyli w kierunku rzeczonych Karpat ukraińskich przesłania budynek obserwatorium.

Jak się poklika po tych panoramach to można conieco dostrzec. Na jednej schronisko zasłania kierunek wschodni a na innych jakiś inny. Np na nocnej panoramie jeśli się nie mylę to oprócz doskonale widocznego masztu na Kralovej widać chyba Góry Matra. Karpat Wschodnich to ja nie znam więc kto zna niech się przyjrzy tym panoramom bo pomimo słabej rozdzielczości można przeklikać sobie kontrast i jasność żeby lepiej horyzont było widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość dziki_z_lasu

Tak sobie z nudów oglądałem panoramę Warszawy www.warszawa360.pl i z ciekawości spoglądnąłem na niej w stronę mego rodzinnego miasta Łodzi i się nieco zdziwiłem:

beztytuuosn.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

To na horyzoncie to z pewnością nie Łódź, sądząc po heywhatsthat mogą to być Skierniewice dobre 70 km, choć z drugiej strony 250m. Komin EC4 stojący dobre 100m. wyżej niż Wa-wa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś na DO nie interesuje się narciarstwem, to chyba powinien zacząć, bo przeróżne strony internetowe z narciarstwem związane to kopalnia dalekoobserwacyjnych zdjęć, panoram itp. o czym niejednokrotnie przekonałem się przegladając takowe strony, a także wyłuskując np. na Panoramio fotografie z okolic popularnych stacj sportów zimowych.

Ostatnio znalazłem taką oto alpejską panoramę: http://maps.obertauern.com/openpano.php?name=obertauern - zrobiono ją "z powietrza" znad jednego ze szczytów otaczających narciarski austriacki kurort Obertauern. Ponieważ nie da się jej nijak zapisać i opisać (chyba, że ja nie potrafię) przeto wrzucam ją w oryginale "saute" bez opisu. Jeżeli komuś chce się pobawić w odkrywanie, co na niej widać (korzystając z obecnego przestoju widzialnościowego w kraju) to załączam symulację z miejsca, z którego mniej-więcej wykonano to zdjęcie: http://www.heywhatsthat.com/?view=ALL9PFJ4 . Ponieważ, jak już wspominałem nie mogę wskazać gdzie co konkretnie się znajduje, dla ułatwienia dodam, że widać tam m in. Karawanki ,a więc Słowenię (chyba, że to są już Alpy Kamnickie :-) ) - ok. 125 km!, a także Alpy Julijskie i wiele innych ciekawych odległych pasm, na oznaczenie których na pewno potrzeba sporo czasu :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś na DO nie interesuje się narciarstwem, to chyba powinien zacząć

Aż mnie głowa rozbolała od tego widoku :sleepy: ..... mimo że na dwóch deskach śmigam prawie 24 lata (22 samodzielnie + rok w łonie matki + rok przerwy kiedy musiałem się po prostu nauczyć chodzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.