Skocz do zawartości

Najlepsza Astrofotografia Roku 2008 - Ogłoszenie wyników


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mam zaszczyt i przyjemność ogłosić laureatów plebiscytu:

 



 

final.png

 

 

    Miejsce I i Nagrodę główną zdobywa
     
     
  • Adam Jesionkiewicz - IC5070, Mgławica Pelikan
     
    9s.jpg
     
     
     
     
    Miejsce II
     
     
  • Marcin Paciorek - M64
     
    5s.jpg
     
     
     
    Miejsce III
     
     
  • Piotr Sadowski - Profil Pana Velona, NGC6992
     
    6s.jpg
     
     
     

 

 

 

 

 

Nagrodę główną oraz pozostałe nagrody ufundowała Firma Delta Optical

 

 

equinox.jpg

 

otrzymuje Adam Jesionkiewicz

 

 

 

 

Ponadto laureaci miesięcznych edycji plebiscytu otrzymują następujące nagrody:

 

1. BON NA 200,- zł do wydania w sklepie DeltaOptical.pl na dowolny towar (pierwsze miejsce)

2. Lornetka DO Entry 7x50 (drugie miejsce).

3. Koszulka AF

 

 

 

 

Lista laureatów w kolejności alfabetycznej:

 

1. Adam_Jesion Bon 200

2. hanysiak Bon 200 koszulka

3. lemarc Bon 200 lornetka

4. likimar koszulka

5. MarcinPc Bon 200 2 x lornetka 2 x koszulka

6. piotr s 3 x Bon 200 2 x lornetka koszulka

7. Prot koszulka

8. qbanos lornetka

9. Radek Grochowski Bon 200 koszulka

10. Tiamat lornetka

11. Warpal lornetka koszulka

 

 

Bardzo proszę laureatów o przekazanie mi (najlepiej na priva) swoich danych teleadresowych celem przekazania nagród

 

 

 

Gratulacje wszystkim laureatom

i ogromne podziękowania za trud, który włożyliście w wykonanie tych wspaniałych fotografii, oraz za przyjemność oglądania ich, dzięki Waszej prezentacji tych zdjęć na forum :notworthy:

 

 

w załączeniu lista laureatów miesięcznych wydań plebiscytu:

 

 

plebiscyt2008_laureaci.jpg

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla wszystkich laureatów. Wasze zdjęcia są ozdobą tego forum. Jednocześnie są świadectwem jak bardzo wzrósł poziom amatorskiej astrofotografii. Niektóre są perfekcyjnie wykonane, niektóre mają niesamowity klimat. Większość z nich wymagała wielu trudów. Ale jestem przekonany, że ten trud, ta praca były przyjemnością. A my - pozostali użytkownicy - mamy przyjemność podziwiania efektów tej pracy. Może niektórych zmobilizuje to do własnych prób :)

 

:brawo::brawo::brawo:

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach jeszcze trochę statystyki:

w głosowaniu na najlepszą astrofotografię 2008 roku wzięło udział 511 osób, oddając 1199 głosów!

fantastyczny wynik!

 

 

a i jeszcze zostało nam rozlosowanie 16 egzemplarzy Atlasów Nieba dla użytkowników biorących udział w głosowaniu w plebiscytach miesięcznych, ufundowanych również przez Firmę Delta Optical

ale już zabrakło dobrego pomysłu jak je publicznie tu na forum wylosować

bo mamy do rozlosowania po dwa atlasy dla głosujących w poszczególnych plebiscytach miesięcznych, plebiscytów tych było 8

a może ktoś z Was ma jakiś ciekawy pomysł, żeby w losowy sposób np. wygenerować szczęśliwe numerki zwycięzców,

może za pomocą liczby głosów w ankiecie, którą stworzymy specjalnie na tę okoliczność, może liczby postów, odsłon wątku, czy liczby userów forum, które będą na zakończenie losowania, albo coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za to wyróżnienie. Szczerze mówiąc, jeszcze nie tak dawno nie pomyślałbym, że w ogóle mógłbym stawać z Wami w szranki. Frekwencja finału pokazała, że astrofotografia to coś, na co każdy lubi rzucić okiem - choć wartości naukowo-odkrywczych wiele w moich pracach nie ma (w porównaniu do kolegów np. zajmujących się ostatnio tranzytami).

 

To zdjęcie pochłonęło bardzo dużo pracy i nie jest możliwe do wykonania "ad hoc". Kosztowało blisko 800 min naświetlania i wiele więcej pracy przy komputerze, więc tym większą mam satysfakcję z Waszych głosów.

 

Żeby coś z tej astrofotografii dobrego i pożytecznego wyniknęło to postanowiłem nagrodę przekazać na jakiś "zbożny" cel (zapowiadałem, że nagrody nie przyjmę). Liczę, że pomożecie mi w podjęciu takiej decyzji. Niech wejdzie w Fundusz Wspierania Astronomii AF, który przeznaczy sprzęt na pożyteczną pracę lub promocję młodego astronoma. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, na co przekazać nagrodę, to proszę o informacje. Oczywiście sprawa dotyczy także mojego bonu na 200 zł.

 

Jeszcze raz dziękuję za to ważne dla mnie wyróżnienie i gratuluję wszystkim wyróżnionym.

 

Przy okazji tego finału zauważyłem duży problem. Niestety - wiele dobrych zdjęć wykonanych w ciągu 2008 roku zniknęło. Jeżeli w danym miesiącu było kilka zdjęć wybitnych, to tylko jedno przeszło dalej. To nie jest dobre i trzeba będzie wprowadzić zmiany regulaminowe. Albo awansować będę 2-3 zdjęcia w danym miesiącu, albo w styczniu będziemy robić dogrywkę z miejsc 2-3 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla wszystkich zwycięzców! w sumie to bardziej podobały mi się prace jednego z uczestników (nie powiem którego) który nie zdobył pierwszego miejsca ale stałą obecnością w finałach miesięcznych udowodnił swoją klasę, jednak wystarczył jeden pelikan i wynik był przesądzony (jak go zobaczyłem pierwszy raz to od razu pomyślałem "no to już po konkursie" :D)

 

a losowanie można zrobić tak: (astronomicznie, a jakże!)

bieżemy fotkę APOD z tego dnia (dnia zamknięcia głosowania w danym miesiącu) i patrzymy ile bajtów ma plik JPG

jeżeli ma 1234567 bajtów a głosujących było 44 to wyliczamy "ene-due-..." i tak dalej 1234567 razy i na kogo wypadnie na tego bęc.

zamiast wyliczania, co przy milionach bajtów trwałoby długo, bierzemy kalkulator (może być windowsowy) i wykonując operacje "1234567 MOD 44" otrzymujemy wynik 15 co oznacza że wypadło na osobę nr 15 (licząc od zera, więc tak naprawdę to osoba nr 16)

 

...o, już nikt więcej nie gratuluje bo boi się zarobić minusa od sił wrogich AF? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety z powodu jednego trolla musieliśmy wyłączyć możliwość oceny wątków przez użytkowników ze statusem newbie

przykro mi, ale nie było innego wyjścia, jeżeli domek pod różnymi nickami zaczął rozdawać minusy jak leci każdemu, kto cokolwiek napisał w tym wątku i jeszcze z takim samym idiotycznym komentarzem

 

post wydzielono do nowego wątku: http://astro-forum.org/Forum/Dominik-Wos-n...-AF-t25584.html

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już pewne ustalenia, co do przekazania nagrody na szczytny cel. Niestety (ze względów regulaminowych) nie mogę podać szczegółów, choć już w tej chwili oświadczam, że refraktor został przekazany na pewien konkurs z okazji MRA2009. Więcej informacji przeczytacie w stosownym ogłoszeniu konkursowym.

 

Jeszcze raz dziękuję za to wyróżnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mi maluczkiemu, pchac się między wielkich ;)

Ale tak na serio - szczere gratulacje zwycięzcy i wszystkim laureatom, również i tegorocznych edycji Zdjęcia Miesiaca.

 

 

Co do losowania, sięgac do APOD?

A dlaczego nie skożystac z fotografii które wygrały plebiscyt na zdjęcie miesiąca?

Są pod ręką, mamy jednego zwycięzce i jedno 2 miejsce na każdy z miesięcy - pasuje jak ulał ;)

A co losowania w oparciu o rozmiar zjęcia - w pewnym sęsie o przyznaniu zadecyduje poziom szumu na zdjęciu ;]

A szum termiczny jest całkiem niezłym źródłem liczb losowych więc to prawdziwe losowanie ;]

Edytowane przez OSMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety z powodu jednego trolla musieliśmy wyłączyć możliwość oceny wątków przez użytkowników ze statusem newbie

przykro mi, ale nie było innego wyjścia, jeżeli domek pod różnymi nickami zaczął rozdawać minusy jak leci każdemu, kto cokolwiek napisał w tym wątku i jeszcze z takim samym idiotycznym komentarzem

 

post wydzielono do nowego wątku: http://astro-forum.org/Forum/Dominik-Wos-n...-AF-t25584.html

 

Adamie zrób coś z tymi lewymi minusami danych przez tego pajaca ktory ma abberkę w mózgu.

Pozdr. Artur

 

Edit : Doczytalem co do tych minusów w wątku obok , :-)

Pozdrawiam Astrobrać.

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie zrób coś z tymi lewymi minusami danych przez tego pajaca ktory ma abberkę w mózgu.

Pozdr. Artur

Wybaczcie, że dotknęła was klęska paranoi. Nie martwcie się o te minusy. Załatwię z programistą, żeby usunął je z bazy. Swoją drogą, to przykre, że niektórzy z naszego środowiska tak cierpią. Coś co jednych uszczęśliwia innych doprowadza do skrajnej depresji. Przepraszam, ale nigdy bym nie pomyślał, że moje działanie może powodować takie skutki. :(

 

Jakoś nie napawa mnie to satysfakcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzcy i oczywiście wielkie podziękowania dla wszystkich za oddane głosy na moje zdjęcia,

Rok 2008 to czas w którym rozpocząłem na poważniej zabawe w astrofotografie, tym bardziej cieszy mnie miejsce na podium.

Mam nadzieje że nadal będe się rozwijał i robił coraz lepsze zdjęcia.Oby tylko pogoda dopisała :D

pozdr.

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom osiągniętych sukcesów. Wszystkie te prace są efektem dziesiątek jak nie setek godzin spędzonych nad zbiórką i obróbką materiału. A wszystko to kosztem niejednokrotnie ogromych wyrzeczeń.

 

Dalszych sukcesów!

Michał Żołnowski Tiamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do wszystkich gratulacji, brawo chłopaki i wielkie dzięki za emocje podczas konkursu ! Również brawa dla Adama, nie tylko za pierwsze miejsce, ale również za piękny gest przekazania głównej nagrody na jakiś pożyteczny/promocyjny cel.

 

ps: polinkuje tylko podsumowanie konkursu na Celestii autorstwa OSMO KLIK

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrało najlepsze zdjęcie, raczej nie ma co do tego wątpliwości. Ze swojej strony dziękuję tym, którzy oddali głos na moje zdjęcie. To kolejny dowód na to, że czasami nie trzeba mieć wypasionego dedykowanego sprzętu, żeby zrobić interesującą fotkę. Niech to będzie zachętą dla innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.