Skocz do zawartości

Szkic to czy grafika ?


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nasze hobby ma jakieś granice rozsądku ???

 

Ale od początku...

 

Robiłem remont w pokoju mojego 3-letniego bombla - odmalowanie i takie tam... Przy kupowaniu naklejek na ścianę z Krecikiem, wrzuciliśmy do koszyka także fluorescencyjne naklejki - gwiazdki. Po powrocie do domu stwierdziłem, że naklejenie ich na sufit w losowej konfiguracji byłoby z punktu naszego hobby co najmniej "nieprofesjonalne". Kilka dni po malowaniu wybrałem kawałek nieba i zabrałem się do dzieła... w ten sposób powstał na suficie pokoju mojego syna przybliżony obraz kawałka nieba o powierzchni bagatela ok. 10m2.

 

Pytanie tylko... czy to szkic czy grafika... pewnie z racji, że to wyklejanka, to jest to drugie... a ja szczerze mówiąc przez tydzień miałem "syndrom Michała Anioła" - wracałem z roboty i mruczałem do siebie: "muszę ukończyć sufit" :) Dokładność odwzorowania na pewno w wielu punktach "kuleje", ale to naprawdę męcząca robota, a wzrost precyzji znacznie wydłużyłby czas wykonania. Poza tym ograniczyłem się tylko do jednego opakowania. Odległość od żyrandola ma także większy wpływ na jasność gwiazd niż ich powierzchnia, stąd Syriusz nie "wali po oczach" jak ma w zwyczaju na dworze.

 

Próbowałem objąć cały obraz jedną fotką, ale niestety... tutaj potrzebne jest rybie oko, a ja posiadam jedynie kitowy 18-55mm.

 

Poniżej 6 fotek z kolejnymi fragmentami sufitu:

 

1-1 DSC_1430_x.jpg 1-2 DSC_1431_x.jpg 1-3 DSC_1432_x.jpg

 

2-1 DSC_1435_x.jpg 2-2 DSC_1434_x.jpg 2-3 DSC_1433_x.jpg

 

 

<proszę moderatora o pomoc w ułożeniu zdjęć, wg indexów (1-1,1-2,1-3;2-1,2-2,2-3) edytowałem już w 8 razy i coś się rozkłada ;/>

 

Oraz mój ulubiony kawałek:

 

DSC_1437_x.jpg

 

Jak widać na załączonych zdjęciach, okno w pokoju wprowadza bardzo realistyczną symulację LP ;)

 

Po co tyle trudu ?? Może młody połknie bakcyla po ojcu i będę miał towarzystwo do wypadów za miasto za parę lat...

A jak nie połknie... po prostu będzie miał swój kawałek nieba, który mu zawsze przypomni dzieciństwo.

 

Na razie on ma frajdę a ja satysfakcję...

 

Pozdrawiam

 

Iro

Edytowane przez Iro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super !! :) :) :)

świetnie odwzorowałeś, sam bym tego lepiej nie zrobił :)

a o tym LP z Oriona też odrazu pomyślałem :D

 

 

Ale odpowiedzi na pytanie z wątku ode mnie nie dostaniesz bo się nie znam ...

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iro, próbowałem to poprawić z 10 razy niestety bez powodzenia, nie mam pojęcia czemu tak się to wyświetla

ale sufit wygląda znakomicie i zdaje się stworzyłeś zupełnie nową gałąź astro twórczości, mianowicie astro-stickers :D

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - nie jest to ani szkic ani grafika, ale nowatorska technika odwzorowania nieba. Taka animacja nieba.

Astro-stickering - dobre :D

pozdrawiam

 

P.S: A racjonalnie myśląc, zakładam, że pomysłodawca fluorescencyjnych gwiazdek, zakładał, iż ktoś będzie przy ich pomocy próbował odwzorować niebo na suficie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sąsiadka w ten sposób wykleiła pokój swojej córki (tylko, że bez ładu i składu). Efekt po zgaszeniu światła faktycznie niezły. Gwiazdki są "made in China" i zastanawiałem się, czy nie są jakieś toksyczne (ostatnio tyle się o tym mówiło: mleko, sztućce, glazura). W końcu są fluorescsncyjne. Ale chyba nie. Wiszą dobre kilka lat, a córa im rośnie jak na drożdżach. :D

Gratulacje za cierpliwość w odwzorowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iro, efekt rewelacyjny, może zrobisz takie niebo w sypialni, tylko co szanowna małżonka powie jak ciągle będziesz się w sufit gapił B)

 

Dzięki za pozytywne opinie...

 

a co do nieba w sypialni... może się zdecyduję... co do żony i nieba... jak w dobrym małżeństwie... dogadamy się... połowę czasu ja będę patrzył na gwiazdy, połowę ona ;D

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, zawsze o czymś takim myślałem więc może po Twoim poście skuszę się na coś podobnego. Możesz napisać gdzie dokładnie kupiłeś te gwiazdki?

 

Pozdr, tomek

 

W liroy-merlin przy stoisku z dekorami do ścian, choć pewnie bedą w każdym markecie.

Najlepiej wtedy jeszcze kupic taśmę maskującą i wykonać sobie linijkę na ścianie ;D

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.