Skocz do zawartości

Pytanie w temacie sprzetu


Pyxis

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... to jak mam zapytac o sprzet? Dziwne to jakos jest.

Gdzie moge poczytac o ograniczeniach i jak czasowo (czy inaczej) one sa nakladane?

 

To, ile ma się grupę newbie nie zależy od czasu, tylko od wyklepanych postów, chociaż Moderatorzy mogą zmieniać status osoby w dowolnym momencie, nawet jak ma 10 postów.

A jeżeli chcesz pytać o sprzęt to z tego co pamiętam Newbie mogą tworzyć nowe wątki w dziale "Mój pierwszy teleskop".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a regulamin znajdziesz na każdej stronie forum w lewym górnym rogu. Wystarczy kliknąć w napis REGULAMIN i po sprawie

 

Naprowadz mnie prosze precyzyjniej, bo w regulaminie na temat rangi znalazlem tylko jej definicje:

"RANGA - stopień wskazujący na uprawnienia użytkownika, wyświetlany pod nickiem ,ma charakter poglądowy ( można poznać po ilość niebieskich kwadratów pod avatarem). "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, dopiero dzisiaj tak się zrobiło (ktoś zrobił).

Moim zdaniem nie ma to sensu, bo dajmy na to, jeśli osoba zarejestrowana niedawno, wchodzi w temat dyskusji o teleskopach i nie może się wypowiedzieć, tylko z tego powodu, że dołączyła dzisiaj a nie np. rok temu czy dwa, a w gruncie rzeczy interesuje się astronomią już od pięciu lat i jest bardziej zorientowana w temacie niż ci co są na forum już jakiś czas zarejestrowani, to tylko dlatego jest GORSZA i nie ma prawa do wypowiedzi?.. - Bo na to tu wygląda..

Edytowane przez pim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, dopiero dzisiaj tak się zrobiło (ktoś zrobił).

Moim zdaniem nie ma to sensu, bo dajmy na to, jeśli osoba zarejestrowana niedawno, wchodzi w temat dyskusji o teleskopach i nie może się wypowiedzieć, tylko z tego powodu, że dołączyła dzisiaj a nie np. rok temu czy dwa, a w gruncie rzeczy interesuje się astronomią już od pięciu lat i jest bardziej zorientowana w temacie niż ci co są na forum już jakiś czas zarejestrowani, to tylko dlatego jest GORSZA i nie ma prawa do wypowiedzi?.. - Bo na to tu wygląda..

 

To chyba nie jest tak że nie można się wypowiadać, tylko nie można zakładać nowych wątków("chyba" napisałem celowo, bo już dobrze nie pamiętam), a to jest różnica..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest tak że nie można się wypowiadać, tylko nie można zakładać nowych wątków("chyba" napisałem celowo, bo już dobrze nie pamiętam), a to jest różnica..

 

"chyba" jest zasadne, gdyz niemozna rowniez odpisywac w niektorych dzialach :)

 

ale wystarczy pod setka zdjec napisac "bardzo mi sie podoba" i juz sie ie jest 'newbie' jak sadze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie "ale wystarczy pod setka zdjec napisac "bardzo mi sie podoba" i juz sie nie jest 'newbie' jak sadze..

Po drugie taki system jest niepraktyczny, bo jeśli aby zdobyć wyższą rangę, trzeba uzbierać odpowiednią ilość postów - to ludzie będą bezsensownie nabijać sobie posty i zaśmiecać forum tylko dla tego, żeby szybciej uzyskać wyższą rangę - więc nie wiem jaki w tym sens?

Edytowane przez pim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie "ale wystarczy pod setka zdjec napisac "bardzo mi sie podoba" i juz sie nie jest 'newbie' jak sadze..

Po drugie taki system jest niepraktyczny, bo jeśli aby zdobyć wyższą rangę, trzeba uzbierać odpowiednią ilość postów - to ludzie będą bezsensownie nabijać sobie posty i zaśmiecać forum tylko dla tego, żeby szybciej uzyskać wyższą rangę - więc nie wiem jaki w tym sens?

 

Wystarczy kilkanaście napisanych sensownie i można mieć wyższą rangę szybciej, bo jak już pisałem Moderatorzy mogą zmienić rangę użytkownika kiedy im się podoba. Widziałem jednego, który miał rangę astroamator mając dwadzieścia kilka postów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kilkanaście napisanych sensownie i można mieć wyższą rangę szybciej

 

setka "bardzomisiepodoba" jest bez porownnania szybsza niz chocby kilka sensownych postow ;)

 

Mattman, ja zartuje, mnie newbie nie przeszkadza - tam gdzie nie moge pisac moge zawsze wyslac message z jakas informacja - co czasami moze miec jakis sens (kilka semestrow astronomii gdzies tam kiedys zaliczylem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

setka "bardzomisiepodoba" jest bez porownnania szybsza niz chocby kilka sensownych postow ;)

 

Właśnie mi też się wydaje dziwne takie podejście, bo wychodzi na to, że muszę się "poudzielać" na forum, chociaż nie mam na dzień dzisiejszy nic do powiedzenia poza pytaniem które mnie nurtuje w kwestii sprzętowej. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi też się wydaje dziwne takie podejście, bo wychodzi na to, że muszę się "poudzielać" na forum, chociaż nie mam na dzień dzisiejszy nic do powiedzenia poza pytaniem które mnie nurtuje w kwestii sprzętowej. :-)

 

zazwyczaj pytanie o sprzęt zadawane przez "świeżą" osobę na forum w 95% podchodzi pod kategorię "mój pierwszy teleskop". A jeśli masz kwestię bardziej ukierunkowaną, to i tak założenie tematu w tym dziale będzie bardziej pasowało do tej kategorii, niż temat "Pytanie w temacie sprzetu, ale nie moge stworzyc watku w dziale sprzetu" do kategorii "Obserwacje astronomiczne" <_<

 

A swoją drogą, jakie to pytanie?

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazę "mania" teleskopów już przeszedłem. Teraz mam czas już tylko na obserwacje lornetkowe.

Chciałem kupić jakiś lepszy sprzęt i waham się pomiędzy Fujinonem 10x50 i 10x70. W zasadzie byłem już zdecydowany na 10x70, ale poczytałem, że moja "starcza" źrenica już się może nie rozciągnąć na te 7mm które oferuje 70tka. Nie wiem czy nie sensowniej było by wiec zakupić 50tke (bo lżejsza i gumowana). Obserwacje tylko "z ręki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakos zalozylem dwa watki w dziale sprzet/montaze bez problemu. Widocznie zmienily sie reguly, skoro teraz nie mozna zakladac jako newbee.

Co do twojego pytania, to rzeczywiscie pasuje ono do dzialu "Moj pierwszy teleskop", a nie do sprzetowego.

Ja tam kupilbym 70 -tke, w koncu i tak nalezaloby pomyslec o jakims statywie , bo nawet przy 10 x 50 z reki drgania sa obecne i uciazliwe, a 70 tka jasniejsza jednak jest. I miej wiecej zaufania do twojej zrenicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis, metoda ma wiele wad, ale patrząc na Twoje pierwsze posty nie mogę nie zauważyć, że ma też swoje zalety.

 

Newbie zdejmowany jest po kontakcie ze mną na PW (pod warunkiem, że pierwszy post nosi znamiona sensownego). Niestety - ludzie w skali statystycznej są bardzo leniwi i nie szukają odpowiedniego działu. Przed restrykcjami wszystkie nowe posty lądowały w dziale sprzęt powodując totalny bajzel.

 

Tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis, metoda ma wiele wad, ale patrząc na Twoje pierwsze posty nie mogę nie zauważyć, że ma też swoje zalety.

 

Podkrec proszę jasnosć.

 

BTW:

Post był "aktem desperacji" po całodziennej próbie skontaktowania sie z Toba (jeśli Ty = admin) i otrzymaniu 4 zwrotek z 2 kont mailowych.

Wszystko w stylu:

<adam@astro-forum.org>: connect to astro-forum.org[91.195.250.57]: Connection

refused

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry koleżanki i koledzy, ale z racji braku czasu nieco się zagapiłem i tak oto na pięknym i uporządkowanym forum lornetkowym wykwitł nam dość niewydarzony temat.

 

Pyxis odbył ze mną dziś szereg konsultacji na PW i jak sądzę jego problem z wyborem został na razie rozwiązany.

 

Administratora proszę o przeniesienia całego wątku gdzie indziej (np. sprawy astro forum) i niechaj tam szczęźnie w pomroce dziejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.