Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do naziemnych dalekich obserwacji


Gość luneta200

Rekomendowane odpowiedzi

Ojej, ale przypadkiem wywołałem dyskusję... Tak naprawdę nie chodzi o to, które akumulatory wystarczą na więcej zdjęć, które dłużej popracują na mrozie, a które wytrzymają więcej cykli ładowania i pracy. Myślę, że w sedno sprawy trafił Rafał, pytając co będzie, gdy po 5-6 latach zostaniemy ze znakomitym sprzętem fotograficznym, niestety - bez zasilania. Całkiem realna jest sytuacja, że będziemy mieli szansę przywrócić go do stanu używalności tylko wtedy, gdy niezależnym producentom będzie się opłacało wypuszczać na rynek zamienniki potrzebnego nam typu akumulatora, a żeby to nastąpiło - musi on być w miarę rozpowszechniony. Producent oryginału, przeznaczonego do jednego modelu aparatu, może po prostu zaprzestać produkcji, albo ceną sugerować nam, że właściwszym rozwiązaniem jest zakup całkiem nowego sprzętu.

Zasilanie z baterii standardowych gwarantuje zaś, że kupić będzie je można nie tylko wszędzie, ale jeszcze bardzo długo i za niewygórowaną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to logiczny argument ale sądzę że nawet gdyby producent zaprzestał produkcji oryginałów to na aukcjach dostanie się to co potrzeba. Czemu tak myślę? Ano bo mój Kodak już nie jest produkowany, a "pod młotek" ciągle wystawiane są akusy do niego ;) ....

 

Aha, nie wiem jak na innych 'podwórkach" ale u mnie (czytaj u Olka) ja takiego problemu nie mam. Producent dalej produkuje akusy mimo że ma cztery linie model baterytek :szczerbaty: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam gripa i możliwość załadowania 6xAA w razie czego, ale jeszcze nie musiałem stosować tego wariantu ;)

 

No i Robert chyba wyjaśnił wszystko. Najlepsze rozwiązanie którego sam używam. Wykańczam aku, wkładam przejściówkę na baterie - ładuje 6 szt i dalej walczę. Na wszystko jest sposób. Grip no name to koszt porównywalny z 2 zamiennikami aku. A sam grip powiększa body (załączone foto z mojej ostatniej wycieczki), daje komfort fotografowania i robiena zdjęć w pionie używając dodatkowego spustu migawki. Czego jeszcze psioczyc? :)

IMG_0477.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając nieco temat... kilka razy pojawiały się już wiadomości o coraz to nowych komórkach z wbudowanymi coraz lepszymi aparatami, np Samsung SCH-W880 z 3 krotnym zoomem optycznym.

W tym roku pojawiło się jednak coś nowego - aparat z funkcją dzwonienia od Polaroida:

 

http://www.mobile-internet.pl/Aparaty-cyfrowe,10,15301,CES-aparat-z-Androidem-i-3G,RSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o szkłach Sigma 70 - 300 mm f4-5.6 lub tamron 70 - 300 mm f4-5.6 i dodatkowo do tego konwerter np: 2x (który działałby przybliżająco), wiem ze MMateusiak używa tego pierwszego, szukam jakiegoś szkła by było podobne w zoomie (czyli przybliżeniu do ok. 500 mm) do fz 18 którego obecnie używam, zastanawiam się ostatnio nad lustrem i zbieram ogólne informacje w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co żałować kasy. ONLY Olympus TCON-17 1,7x !!!!!

Według opisu "nie powoduje spadku jasności", a jak z jakością fotek? Czyli połączenie sigmy lub tamrona z tym cudem może dać doskonały efekt?

Sama ta nakładka dodatkowo z koniecznym adapterem to spory wydatek ok. 900 zł

Edytowane przez Patb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale kasy na tele - konwertery nie można żałować. Polecany przeze mnie TK na aukcjach jest za 450 zł. Do tego musisz dokupić tuleję, góra pięć dych i ewentualnie pierścień pośredni, jeśli wymiary filtrowe nie będą współgrały ;) Co do jakości to powyższa strona to niezłe kompendium: Scene 1: Infinite Distance. Podstrona domowa gdzie są opisane inne TK i porównania ;)

 

Ja akurat mam wersję dla kompaktów C-180 1,7x, gdzie od tyłu jest mała soczewka. Dlatego przy założeniu na moją lufę uciekają mi ze trzy działki światła jak nic ale na ostrość nie mogę narzekać ;) ...

 

Może zaraz wrzucę porównanie jak wywołam RAWy...

P41190076.jpg

 

Przy okazji pojawiły się prezenty ale czy oby na pewno na matryc ? :g:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale kasy na tele - konwertery nie można żałować. Polecany przeze mnie TK na aukcjach jest za 450 zł. Do tego musisz dokupić tuleję, góra pięć dych i ewentualnie pierścień pośredni, jeśli wymiary filtrowe nie będą współgrały ;) Co do jakości to powyższa strona to niezłe kompendium: Scene 1: Infinite Distance. Podstrona domowa gdzie są opisane inne TK i porównania ;)

 

Ja akurat mam wersję dla kompaktów C-180 1,7x, gdzie od tyłu jest mała soczewka. Dlatego przy założeniu na moją lufę uciekają mi ze trzy działki światła jak nic ale na ostrość nie mogę narzekać ;) ...

 

Może zaraz wrzucę porównanie jak wywołam RAWy...

P41190076.jpg

 

Przy okazji pojawiły się prezenty ale czy oby na pewno na matryc ? :g:

no no. całkiem przyzwoicie to wygląda. Podoba mnie się. Warto było. A syfy widać. W końcu powiekszone są troche;-) Swiatło spada przez telekonwerter to jakby przysłone przymknać toteż się "uwypukliły". Też to mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Sigmę kupiłem i był to jeden z lepszych zakupów. CO prawda raz go serwisowałem, przy zrobieniu z 40 zdjęcia coś padło w silniku AF ale przycjechał kurier zabrał, 4 dni później przywiózł. Przedewszystkim bardzo łądnie ten obiektyw rysuje. Nawet sigma której używa mój brat: 1525_sig70-200_1.jpg

70-200 nie róbi na mnie takiego wrażenia pod względem zdjęć DO jak moja sigma należąca do grupy produktów klasy średniej. Załączam zdjęcie sigmą 70-200 mojego brata.

 

Jeśli miałbyś brać sigmę, to tą z APO. Daje różnicę, bo porównywałem z tym samym obiektywem bez tych 3 soczewek apochromatycznych.

fot. Wojciech Mateusiakk (1 of 1).jpg

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co żałować kasy. ONLY Olympus TCON-17 1,7x !!!!!

Patb pyta a szkła do lustra a Ty mu o telekonwerterach dedykowanych do kompaktów ;)

Ale swoją drogą bardzo fajną stronę podesłałeś! O dziwo w tych testach budżetowcy Oli B300 wykazuje się mniejszą stratą światła niż TCON-17.

 

Merti, ale skoro posiadasz takowego to musimy się spotkać bo chciałbym w końcu przetestować takie cuda z moim Hs10. Póki co moim faworytem jest mimo wszystko gigantyczny Raynox 2025.

 

MMateusiak >> to prawda, za tą cenę dokonałeś znakomitego zakupu!

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patb był chyba na cyberfoto wątek gdzie ktoś zakrecał do Sigmy telekonwerter , ja mowiac szczerze obawiał bym sie jednego , owe Sigmy i Tamrony juz pod swoim cieżarem lubią sie po czasie luzować a dokrecenie do tego jeszcze kilku gram przy wysunietym tubusie moze wyginac cały uklad jeszcze bardziej , przy pojedynczych zdjeciach jeszcze nie ma problemu bo tak poluzowany obiektyw traci ostrosc na brzegach , gorzej jak sie chce poskladać dwa czy wiecej do panoramy . Miałem kilka sztuk Sigm i Tamronów - 70-300 - po mojemu porównywalne szkła , teraz znów mam Tamrona ( bo tańszy ) którego za chwilę pewnie sprzedam wracajac do starych manualnych stałek , które jednak troche ważą ( co ma znaczenie gdy sie ładuje plecak i ma zamiar kilka metrów maszerować ) plus jest taki ze stara stałka jest solidna i nawet po kilkunastu latach trzyma parametry ( oczywiscie dobrze trafiona przy zakupie , bo mozna naciaćsie na taka po upadkach ) . Jesli wiesz ze 500mm bedzie niezbedne to moze warto szukać czegoś ze starszych stałek a zakres do 200 załatwić systemowym dłuższym kitem lub zoomem typu 18-135 czy 18-200 które chyba występują w kazdym systemie ( bądź cos od Sigmy Tamrona ) ? Zeby jeszcze bardziej zagmatwac ewentualny wybór ;) zapytam - dlaczego lustro ? Moze jakis bezlusterkowiec z matrycą wielkosci lustrzanki APS-C np. od Samsunga NX , jakies dluzsze szkła chyba tam są , choc nie pamietam dokładnie jak sprawa z podpinaniem np. jakiegos gwintowego (M42 ) szkła i wygody ostrzenia w wizjerze . Moze warto sprawdzic i jesli daje rade , to taki zestaw z 50-200 plus ta manualna 500tka moze byc ciekawa , zawsze to kilka mm i gram mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam - dlaczego lustro ? Moze jakis bezlusterkowiec z matrycą wielkosci lustrzanki APS-C np. od Samsunga NX , jakies dluzsze szkła chyba tam są , choc nie pamietam dokładnie jak sprawa z podpinaniem np. jakiegos gwintowego (M42 ) szkła i wygody ostrzenia w wizjerze . Moze warto sprawdzic i jesli daje rade , to taki zestaw z 50-200 plus ta manualna 500tka moze byc ciekawa , zawsze to kilka mm i gram mniej ;)

na pewno daję lepszą jakość od kompaktu, druga sprawa do lustra mogę podpiąć fisheye 8 mm, co w wypadku kompaktu jest niemożliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno daję lepszą jakość od kompaktu, druga sprawa do lustra mogę podpiąć fisheye 8 mm, co w wypadku kompaktu jest niemożliwe...

W takim razie zapytam przekornie, dlaczego do lustra nie chcesz "normalnego" konwertera przed np taką wyżej wymienioną Sigmę 70-300 zamontować? ;)

http://www.euro.com.pl/konwertery-i-telekonwertery/nikon-tc-14e-ii.bhtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapytam przekornie, dlaczego do lustra nie chcesz "normalnego" konwertera przed np taką wyżej wymienioną Sigmę 70-300 zamontować? ;)

http://www.euro.com.pl/konwertery-i-telekonwertery/nikon-tc-14e-ii.bhtml

Póki co nie posiadam jeszcze żadnego lustra ;) obecnie patrze nad dobrym i w miarę tanim sprzętem (narazie obliczam pełne koszty lustra, szkieł itd), no i wiadomo człowiek się przyzwyczaił do "x18 zoom" i patrzy za czymś podobnym ale w lustrze... Jeszcze znajomy polecił mi takie szkło jak Sigma 18-200 mm f 3.5- 6.3 DC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie posiadam jeszcze żadnego lustra ;) obecnie patrze nad dobrym i w miarę tanim sprzętem (narazie obliczam pełne koszty lustra, szkieł itd), no i wiadomo człowiek się przyzwyczaił do "x18 zoom" i patrzy za czymś podobnym ale w lustrze... Jeszcze znajomy polecił mi takie szkło jak Sigma 18-200 mm f 3.5- 6.3 DC.

zastanów się nad body pentaxa. Jest bardzo dużo szkła do tego. Choćby fajne długie na gwint m42. Co nie podepniesz to działa potwierdzenie ostrości, pułapka ostrości no i wbudowana stabilizacja w korpus:-) Ja 500mm robie zdjecia z ręki nawet w pochmurne dni:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

proszę o usunięcie tego posta, pomyliłem karty w przeglądarce i wpisałem post nie w ten wątek

 

Ciekawy astronomiczny zwiastun premiery telefonu Samsunga :D

http://www.youtube.com/watch?v=8NnVU8R6mAU&feature=player_embedded

 

 

vrg: nie pomyliłeś wątków, to ja przeniosłem post ponieważ wszystko o sprzęcie umieszczamy tutaj, nawet jeśli jeśli dot.telefonów.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostrzeżenie dla wybierających się na jakiś mecz nadchodzących mistrzostw:

 

Nie wszystkie gadżety będą dozwolone na stadionach podczas Euro 2012. Co zatem można będzie przynieść ze sobą na mecz, a z czego trzeba zrezygnować?

 

Podczas meczu kibice będą mogli mieć przy sobie telefon komórkowy oraz aparat fotograficzny, jednak bez zmiennej ogniskowej, czyli bez zoomu.

http://www.dziennikz...eczny,id,t.html

 

Pamiętajcie więc aby zabrać tylko stałoognskowe obiektywy :D

Chciałbym widzieć minę ochroniarza na bramce, kiedy ktoś będzie chciał wejść z jakąś dużą 500-tką na ramieniu :szczerbaty: "No co Pan chce ? Tu nie ma zoomu!" :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.