Skocz do zawartości

Ngc 6888


Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie, że sprzęt działa - bo pierwsze zdjęcie i od razu jakoś z najwyższej półki. Chyba najszybsze wdrożenie Astrosiba w PL ;). Dobrze to wróży. Przepakowałeś go w kratownicę - jak poprzednicy?

 

Daj kawałek 1:1 - jeżeli możesz. Ciekawi mnie wielkość gwiazdy z takiej ogniskowej w PL warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że sprzęt działa - bo pierwsze zdjęcie i od razu jakoś z najwyższej półki. Chyba najszybsze wdrożenie Astrosiba w PL ;) . Dobrze to wróży. Przepakowałeś go w kratownicę - jak poprzednicy?

 

Daj kawałek 1:1 - jeżeli możesz. Ciekawi mnie wielkość gwiazdy z takiej ogniskowej w PL warunkach.

 

Astrosib jest w oryginalnym, bardzo kompaktowym według mnie tubusie i to jest jego wielka zaleta ,

mam za mało miejsca na balkonie żeby bawić się w kratownice, po drugie w promieniu kilkuset metrów mam dwie potężne budowy, stadion na euro 2012 i obwodnice, to byłoby morderstwo dla takiego układu ze względy na straszne zakurzenie

 

większa wersja to jest crop 100% czyli 1:1.

 

... i już mi się odniechciało kończyć mojego krosącika. :)

Piękne zdjęcie!

 

dawaj dawaj

 

boskie!

nawet Tony Hallas usunął już ze strony swojego kalafiora :D

 

:ha::ha::ha: mamy podobne skojarzenia

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to śmiem twierdzić, że jest rewelacyjnie, mając w głowie, że to 2 m ogniskowa.

 

Adam pomyliło mi się, ta większa wersja było jedak trochę zmniejszana

to jest goły stack klatek w Ha,i dla porównania w R,

do szpileczek z apo trochę brakuje, ale wydaje mi się że tragedii nie ma

są to oczywiście cropy 100%

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wycinek 1/4 kadru 1:1,klatka R ( 5 klatek)

gwiazdki są tylko delikatnie pojechane w samym rogu i to bez żadnego korektora,

myśle że do wielkości czipu mojej kamery jest to absolutnie akceptowalne, tym bardziej że jak bym chciał wsadzić korektor to musze się liczyć z wymianą wyciągu na 3 calowy ( teraz wszystko działa na 2 calowym optecu).

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr siedział cicho, pary z gęby puścić nie chciał, wiadomo było że wyskoczy z nowym cudem.

Gratulacje udanego zdjęcia i wytrwałości.

 

Ja się pobawię jeszcze chwile z jednonocnymi strzałami, a jak się noce wydłużą, mam w planach zacząć gonić czołówkę.

Po zdopingowaniu przez Adama nie mam innego wyjścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - masz rację, jest akceptowalne, choć widać, że z większym chipem już będziesz musiał pomyśleć o korektorze. A powiedz mi jeszcze, bo ja wycofałem się z RC przez światłosiłę: czy czujesz mocno, że jest to f8? Jak sprawa wygląda przy 10 min ekspozycjach w Ha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - masz rację, jest akceptowalne, choć widać, że z większym chipem już będziesz musiał pomyśleć o korektorze. A powiedz mi jeszcze, bo ja wycofałem się z RC przez światłosiłę: czy czujesz mocno, że jest to f8? Jak sprawa wygląda przy 10 min ekspozycjach w Ha?

sprzęt jest na pewno wolniejszy, nie robiłem jeszcze 10 min ekspozycji w Ha i pewnie nie będe robił :D

 

 

 

P.S.

a zdjęcie z avatara też całkiem, całkiem. Czy to nie czasem ten słynny zayzikowy kapelusz? :D

 

to sie obudziłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.