Skocz do zawartości

Veil


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Wimmer! Szczerze mówiąc ja też się zdziwiłem, po zeskanowaniu, że ona tam sobie tak wisi jak w okularze :D . Gdybym jeszcze nie przycisnął tak mocno fiszora w dwóch miejscach (bliżej centrum), to już byłoby naprawdę super :szczerbaty: . Ale przecież to tylko szkic i zabawa :Beer: .

robson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie wyszło.

A napisz mi, jak to wyglądało bez filtra? Widziałeś mgławice czy nie?

 

ps. Bedzie ASOD! :D

 

Nie widziałem w ogóle mgławicy bez filtra, dlatego dziwię się zawsze ludziom, którzy twierdzą że jest ona widoczna. Z filtrem UHC Lumicona jest ładnie widoczna, natomiast z OIII Lumicona powala.

Robson

Na Asod nie wysyłam na razie, AF dla mnie ważniejsze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ciemnym niebem bez filtra jest widoczna duzo lepiej niz ode mnie (5mag) z UHC...

 

Oglądałem Veila pod bardzo ciemnym niebem (podwałecka Szwecja)w niedzielę. Podczas wymiany filtrów zerknąłem szybko w okular, ale chyba raczej nic tam nie widziałem, tylko masę gwiazd. Może powinienem dłużej się wpatrywać...nie było czasu, kilka osób ze mną było, każdy chciał oglądać welon:D.

Z jednej strony, prezentacja cudów nocnego nieba, to ogromna przyjemność, ale z drugiej, to niestety utrata takiego jakiegoś wewnętrznego kontaktu z niebem.:szczerbaty:

 

Ps Aha ostrzegam przed kleszczami...ja obserwowałem na takiej małej polance w środku lasu, jestem cały pogryziony sam nie wiem przez co, a najgorsze że dziś znalazłem na sobie 2 kleszcze jednego szybko wyjąłem a drugi był bardzo mały i musiała interweniować lekarka a właściwie pielęgniarka. Niestety nie wyjęła (coś zostało w środku) trzeba było wydłubać igłą:szczerbaty:. Pierwszy raz wżyciu tak mnie zaatakowały!

Tak więc oglądać się po każdych obserwacjach, chociaż ja też się oglądałem i co z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robson999 - czym prędzej do lekarza na podstawowe badania

 

Ale to od tematu , faktycznie pisałem już na temat filtrów , ale OIII działa cuda z mgiełkami

Właśnie z soboty na niedzielę oglądałem Veil'a przez refraktor 150/750 + SWAN 25 i 33 + OIII

Po prostu magia i cud, bez filtra było widac że jest , a z filtrem jak na zdjęciach.

Szkoda że nie mam Waszego talentu szkicownika , bo było by co rysować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robson999 - czym prędzej do lekarza na podstawowe badania

 

spokojnie, na razie mam czekać i sprawdzać, czy powstanie duży rumień, jeśli tak, to od razu do lekarza po antybiotyk! Zdaję sobie sprawę, że zrobiłem to sobie na właśne życzenie, wchodząc do lasu w krótkich spodenkach i t shircie:szczerbaty:.

 

Właśnie z soboty na niedzielę oglądałem Veil'a przez refraktor 150/750 + SWAN 25 i 33 + OIII

Po prostu magia i cud, bez filtra było widac że jest , a z filtrem jak na zdjęciach.

 

dokładnie, OIII czyni cuda w Veilu!

 

Szkoda że nie mam Waszego talentu szkicownika , bo było by co rysować

 

spróbuj coś, cokolwiek ciekawszego zobaczysz w okularze, narysować delikatnie ołówkiem i fiszorem, potem zeskanuj, wykonaj inwersję i ciesz się widokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj coś, cokolwiek ciekawszego zobaczysz w okularze, narysować delikatnie ołówkiem i fiszorem, potem zeskanuj, wykonaj inwersję i ciesz się widokiem.

 

 

Dziękuje za słowa otuchy , ołówki znam dokładnie , ale co to fiszor ?

a, OIII działa też magicznie na inne mgławice :rolleyes:

(ale to już wiecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to takie papierowe urządzenie do rozcierania ołówka...

 

Kurcze trudno to znaleźć w necie , popytam jutro w sklepach dla plastyków

google wymiękło : fiszor, wiszor, blending stump, smudge stick

 

Dziękuje za podgląd , Pozdrawiam - Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trudno to znaleźć w necie , popytam jutro w sklepach dla plastyków

google wymiękło : fiszor, wiszor, blending stump, smudge stick

 

Dziękuje za podgląd , Pozdrawiam - Olek

 

http://www.sklepplas...-rusunku-56993/

 

tutaj można kupić cały komplet.

Pozdrawiam

Robert

 

PS sam już nie wiem...fiszor, czy fiszer:szczerbaty:

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklepplas...-rusunku-56993/

 

tutaj można kupić cały komplet.

Pozdrawiam

Robert

 

PS sam już nie wiem...fiszor, czy fiszer:szczerbaty:

 

 

Obiecuję za pomoc i poświęcony czas wykonać szkic obserwacyjny

(może się wciągnę :notworthy: )

Edytowane przez Aleksander H.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson, ale masz arsenał ołówków. Używasz wszystkich czy masz na zapas? :D Swoją drogą widzę, że dobrej marki.

 

Masz rację niepotrzebnie zabieram ze sobą aż tyle ołówków, przecież wystarczą raptem 2 lub 3, wszystkich i tak nie używam.

Rysuję takim sprzętem:

http://www.koh-i-noo...szczegoly&id=21

robson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna część Welonu, nie sugerujcie się spajkami w 52 CYG, gwiazda wyszła mi ciut za duża, więc maznąłem gumką, było ciemno, myślałem że przybrudziłem węglem, więc dorysowałem kreseczki:szczerbaty:. Spajków tam nie ma w OIII!

palec boĹźy.jpg

Edytowane przez robson999
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.