Skocz do zawartości

Dam do testów


jacapa

Rekomendowane odpowiedzi

Temat nie aktualny. Dzięki kilku postom miedzy innymi jak niżej doszedłem do wniosku że tak nie wolno. Nie wolno bezinteresownie dać komuś swojego sprzętu do potestowania , nie wolno ufać innym bo to budzi u niektórych bardzo poważne podejrzenia. Nie wiem o co , ale budzi.

No cóż jeszcze raz okazałem się naiwniakiem.

 

Ja bym chetnie je przetestowal, szczegolnie jesli masz astronomica i lumocona (wlasnie mam zamiar ktoregos kupic). Pytanie tylko - dlaczego Ty nie chcesz zrobic testow? ;)

 

nie podoba mi się ta forma i ten ton

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exec proszę Cię nie strugaj wariata.

A co Ci się nie spodobało w mojej propozycji?

Tak bardzo Cię dziwi że ktoś może bezinteresownie dać komuś swój sprzęt do testów? Ty byś nie dał , tak? bo by Ci nie oddali , tak ?

Mylisz się. Ja nie mam najmniejszych obaw. Tobie też tego życzę.

Edytowane przez jacapa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacapa,

 

Trzymam kciuki abyś jednak zdecydował sie na realizacje twojego pomysłu.

 

Pozdrawiam.

 

Ja też bym się ucieszył gdyby jednak wszystko poszło zgodnie z planem. Tym bardziej, jeśli jacapa posiada jakieś ciekawe filtry. Z pewnością pomogłoby mi i zapewne paru jeszcze innym osobom podjąć ostateczną decyzje. Jak dla mnie to fajnie byłoby przeczytać taką recenzję napisaną w oparciu o Naszą solidarność i zaufanie…

Edytowane przez mateusz_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie aktualny. Dzięki kilku postom miedzy innymi jak niżej doszedłem do wniosku że tak nie wolno. Nie wolno bezinteresownie dać komuś swojego sprzętu do potestowania , nie wolno ufać innym bo to budzi u niektórych bardzo poważne podejrzenia.

 

Za szybko się poddajesz. 2 osoby zdemotywowały Cię do świetnego projektu? A co z resztą? Przemyśl to proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacapa,

 

Trzymam kciuki abyś jednak zdecydował sie na realizacje twojego pomysłu.

 

Pozdrawiam.

 

 

Ja też bym się ucieszył gdyby jednak wszystko poszło zgodnie z planem. Tym bardziej, jeśli jacapa posiada jakieś ciekawe filtry. Z pewnością pomogłoby mi i zapewne paru jeszcze innym osobom podjąć ostateczną decyzje. Jak dla mnie to fajnie byłoby przeczytać taką recenzję napisaną w oparciu o Naszą solidarność i zaufanie…

 

 

Za szybko się poddajesz. 2 osoby zdemotywowały Cię do świetnego projektu? A co z resztą? Przemyśl to proszę.

 

............... myślę...........................

.............................myślę..............

..........................................myślę.

 

No i co wymyślę ?

Żyję już parę lat na tym świecie i mam wykrystalizowany światopogląd , czy jedna zadyma może to zmienić ? Może ?

 

Nie, nie może.

 

Jutro dam listę. :D

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow. podziwiam i trzymam kciuki!

Idea zacna, a i się przyda, bo często ludzie pytają jaki jest lepszy rodzaj czegoś tam od czegoś tam...

A my jeszcze częściej możemy wydawać opinie na dany temat z źródeł pisanych, a nie z własnych doświadczeń.

 

jacapa, nie daj się złamać i trwaj w swoim pomyślę, życzę powodzenia.

 

Pozdrowienia

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie aktualny. (...)

No cóż jeszcze raz okazałem się naiwniakiem.

Nie jesteś naiwniakiem. Ja myslę podobnie, że po koleżeńsku wspólnymi siłami można wiele na zasadach uczciwości i zaufania. Jestem tylko mniej ufny od Ciebie i... trzymam kciuki. Szkoda że nie mam nic godnego testów. Mam raczej sprzęt bardziej do weryfikacji jakości przez jakiegoś wygę astro sprzętowca niż do testów. Ale z tym się nie wychylam.

pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy zobaczymy co się urodzi. :D

 

Okulary :

 

Vixen

LVW 8mm

LVW 13mm 2 szt.

LVW 22mm

Tele Vue

Nagler T6 11mm

nagler T5 16mm

Orion

Expanse 15mm 2szt.

Ultaskopic 25mm 2szt. ( to samo co Ultima)

Meade Iluminated Reticle 12mm

Orion BinoViewer

 

Filtry :

 

Astronomik UHC

Astronimik Profi OIII

Baader Neodymium

Baader Solar Continuum

Orion LRGB komplet

Koło filtrowe manualne Orion (Dokładnie to samo co Atik)

 

Barlowy:

 

TeleVue 5x Powermate

TeleVue 2x

Vixen 2x

Beroflex MC TeleConverter 2x (M42)

K-1 MC Telekonwerter 2x (M42)

 

Reduktory ogniskowej :

 

William Optics 0,8x Flattener III 2"/Canon

Orion Reducer 0,5 (1,25") do kamerek CCD

 

Kamery :

 

Orion StarShoot II mono plus koło manualne.

Orion StarShot AutoGuider

 

Kątówka Takahashi pryzmatyczna.

Vixen FlipMirror

 

Filtry , okulary , barlowy wszystko 1,25 cala. Jeśli inny rozmiar jest dopisek obok.

 

 

Teleskopy:

 

Taurus 11"

Megrez 110 f 5,95

Megrez 72 FD f6

Orion ShortTube 80/400

oraz akcesoria do łączenia w całość

62f02a912cdf2e55.jpg

f25c3650743f6fb6.jpg

beeee694ce675ab4.jpg

Edytowane przez jacapa
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał ochotę potestować też filtr Lumicona Deep Sky 2" to dopisuję go do listy Jacka na tych samych warunkach.

 

Co do reszty sprzętu z sygnatury to nie wiem jak bedzie wyglądał mój stan posiadania bo zamierzam wystartować z wiekszym projektem i większość z tego zmieni wlaściciela i to juz niedługo ;)

Niemniej, póki coś mam to jest w dyspozycji Astrobraci w szczytnych celach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to narodziła się nowa, świecka tradycja :ha: Myślę, że takie coś pomoże osobom niezdecydowanym w podjęciu dobrej decyzji, odnośnie zakupu sprzętu.

PS. Swoją drogą jestem bardzo ciekaw, jak wygląda Słonko przez PST w połączeniu z bino i LVW13mm. PST i jedno LVW już mam. Chętnie poznałbym miłego pana (panią) z bino i LVW13mm. (To takie małe ogłoszenie matrymonialne :ha: ) Najlepiej z Warszawy lub okolic.

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w takim razie szkoda.

Rewelacyjny zestaw sprzętu, który faktycznie warto potestować.

Mam nadzieję, że na zlocie uda mi się popatrzeć przez LVW i porównać z NLV :)

tym bardziej, że właśnie się przymierzam do zakupu LVW 13 mm i z przedziału ogniskowej 20-23 mm.

 

Pozdrawiam i podziwiam :)

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że na zlocie uda mi się popatrzeć przez LVW i porównać z NLV :)

tym bardziej, że właśnie się przymierzam do zakupu LVW 13 mm i z przedziału ogniskowej 20-23 mm.

 

Na zlocie nie powinno być z tym najmniejszego problemu to popularne okulary.

 

 

Ja jestem ciekaw porównania guide Vesta vs Orion Starshoot Autoguider B) posiadam vestę chętnie coś takiego bym wykonał z mountem heq5.

 

Ile potrzebujesz czasu na testy ?

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie nie powinno być z tym najmniejszego problemu to popularne okulary.

 

 

 

 

Ile potrzebujesz czasu na testy ?

 

jakby była dobra pogoda to 2-3 nocki i by było po sprawie. Ale musi być ładnie.

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.