Skocz do zawartości

Gdzie kupić oberwerka ultra ?


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to fajnie, temu akurat sie nie przyjzalem bo jeszcze nigdy nie zamawialem niczego spoza granic naszego kraju stąd moze obawy przed nieznanym.

Fajnie, ze jest taka opcja, ale chyba mimo wszystko w Polsce łatwiej o takie sprawy w razie czego :unsure:

 

dokładnie tak,tych lornetek jest trochę w Polsce a z przesyłka może być rożnie,w momencie pecha możesz raczej zapomnieć o rekompensacie pomijając fakt ,ze nie wiesz co naprawdę do ciebie jedzie.

 

Nie wiem tez jak jest z gwarancja ,tzn. czy odsyłasz do sklepu czy uganiasz się za producentem.

Kupując w Polsce - oddajesz do sklepu i po zawodach,masz zwrot kasy albo nowy egzemplarz ,pomijając fakt ze wybierasz 1 najlepsza z 10 szt :)

 

zrobisz jak uważasz.

 

ps.

 

sprawdź ten internetowy sklep na Pradze DANIEL 187667? były tam te lornetki na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. gdybym kupil w astrokraku to bardzo chetnie porównam ją ze sławnym Fuji 16x70 :) i innymi podobnych parametrów lornetkami.

Podales gg goscia ze sklepu na Pradze.

Czy kojarzysz ulice lub nazwe sklepu. GG nie uzywam, jedynie Skype'a <_<

 

 

he he teraz przeczytałem prive :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z przesyłka może być rożnie,w momencie pecha możesz raczej zapomnieć o rekompensacie pomijając fakt ,ze nie wiesz co naprawdę do ciebie jedzie.

Dlaczego miałoby tak być? Jeśli już posługujemy się przykładem Teleskop-Express i Astrokraka, to wyjaśnij mi, dlaczego solidny niemiecki sklep miałby wysyłać kota w worku?

Sorry, ale to AK ma kiepską renomę wśród sporej części miłośników astronomii. Oczywiście są też zadowoleni klienci AK, ale w przypadku TS nic mi nie wiadomo, żeby opinie były tak mocno podzielone.

 

 

 

Nie wiem tez jak jest z gwarancja ,tzn. czy odsyłasz do sklepu czy uganiasz się za producentem.

O, tak, bardzo słuszna uwaga. Klienci TS w ramach reklamacji są odsyłani do Chin. :ha: :ha: :ha:

 

 

Kupując w Polsce - oddajesz do sklepu i po zawodach,masz zwrot kasy albo nowy egzemplarz ,pomijając fakt ze wybierasz 1 najlepsza z 10 szt :)

Jeśli masz na myśli zamawianie dziesięciu lornetek na raz i odsyłanie potem dziewięciu z nich, to trudno się z Tobą nie zgodzić :szczerbaty:

 

 

 

 

Tak poza tym proponuję zakończyć off-topa i wrócić do tematu rozmowy, szczególnie, że ten ciekawy wątek zamienia się powoli w czat. dry.gif

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałoby tak być? Jeśli już posługujemy się przykładem Teleskop-Express i Astrokraka, to wyjaśnij mi, dlaczego solidny niemiecki sklep miałby wysyłać kota w worku?

Sorry, ale to AK ma kiepską renomę wśród sporej części miłośników astronomii. Oczywiście są też zadowoleni klienci AK, ale w przypadku TS nic mi nie wiadomo, żeby opinie były tak mocno podzielone.

 

 

 

 

O, tak, bardzo słuszna uwaga. Klienci TS w ramach reklamacji są odsyłani do Chin. :ha: :ha: :ha:

 

 

 

Jeśli masz na myśli zamawianie dziesięciu lornetek na raz i odsyłanie potem dziewięciu z nich, to trudno się z Tobą nie zgodzić :szczerbaty:

 

 

 

tak się składa ze parę osób otrzymało lornetki o b.kiepskiej jakości optycznej właśnie przesłaną ta droga.

 

Jeśli jeszcze nie zrozumiałeś tego co opisałem wcześniej to powtarzam 1 z 10 możesz wybrać organoleptyczne, a nie zamawiać 9 :)

 

wielokrotnie się już sprawdzało ze klient z polski jest odsyłany do producenta lub inne punktu. który zanim zbierze twoje papierki do kupy minie ci gwarancja a za transport płacisz i tak ze swojej kieszeni,wyniki uszkodzenia transportu tez spadają na Ciebie.

 

TO wszystko jest chińszczyzna zapewne z tej samej fabryki, różnica polega na tym ze taki Markus Lueds z APM lub A.PHYSICS dokona 2x selekcji zanim kupi i podbije swoja marka dany typ co do STIGMY nie miałbym takiej pewność.

 

Zgadzam się temat zbacza , to mój ostatni post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie zrozumiałeś tego co opisałem wcześniej to powtarzam 1 z 10 możesz wybrać organoleptyczne, a nie zamawiać 9 :)

Moja odpowiedź wynikała z tego, że mowa była o zakupach przez internet - przynajmniej ja tak to odebrałem. Oczywiście jeśli sklep masz na tyle blisko, żeby się tam udać osobiście, to diametralnie zmienia sprawę.

 

 

 

 

Tymczasem mam prośbę do moderatora o przeniesienie części dyskusji do TEGO wątku - wszędzie zrobi się bardziej na temat (proponuję od tego postu do końca wątku, robiąc wyjątek na post Execa)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, sorry za bałagan, ale nie przypuszczłem, ze dyskusja sie az tak rozwinie. W sumie to dobrze sie stało bo podjąłem decyzje, ze płacę przelewem w złotówkach i kupuje w astrokraku. Jezeli okaze sie, ze z tą Stigmą 15x70 - lornetką klasy premium jest coś nie tak to zgodnie z prawem o zakupach drogą wysyłkową mam 10 dni na zwrot towaru i odzyskanie pieniędzy. Póki co jestem zadowolony z astrokraka, wiec nie mam powodów do obaw. Drobne niedociągnięcia sklepu nie rzutują na całokształt dotychczasowych transakcji.

Jak do mnie sprzęt dotrze to się odezwę i bardzo chętnie porównam ją z waszymi odpowiednikami lepszymi lub tej samej jakości.

Mam w planach kupić ją w poniedzialek, chyba ze do tego czasu cos nagle sie wydarzy i sie wstrzymam z decyzją.

 

Pozdrawiam i dzięki za rady oraz wsparcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sugerowaliscie mi, zeby kupic u Niemców co niektórym patriotom moze sie bardzo nie spodobac :Salut: ale ja do nich nie należe, przynajmniej nie do tych ortodoxów i xenofobów :lol:

 

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p1405_15-x-70-MARINE---Outdoor---Wide-Angle---Nitrogen.html

 

Jezeli to jest pewny wybór i po przeliczeniu wychodzi, ze sama lorneta kosztuje 1364 złocisze + ? no własnie ile tego bedzie finalnie.

Tylko nie jęczcie please :D bo jak pisalem wczesniej te wszystkie transakcje miedzynarodowe i podatki i cła są na razie dla mnie czyms obcym, wiec czy ktos mógłby to dodać ile zapłace kurierowi total, zebym sie nie przejechał na złej kalkulacji.

Mam karte MasterCard, wiec mogę płacić online i to na szczęscie potrafie :ha:

 

Choc decyzja prawie podjęta odnosnie Stigmy z astrokraka to co pisaliscie nie daje mi spokoju :g: wiec wstrzymuje sie z zamówieniem.

Rozumiem, ze szansa na idealny egzemplarz TS Marine jest większa niz na doskonaly egzemplarz Stigmy.

 

Będe wdzięczny za help :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe wdzięczny za help :Beer:

 

Przy wynoszącym u Ciebie okresie przekonania, że podjąłeś już słuszną decyzję, wynoszącym, jeśli patrzeć na dwa powyższe posty, niecałe trzy godziny, radzę poczekać jeszcze z dobę, może dojdziesz w podjętej decyzji do Fujinona i problem będziesz miał z głowy, przynajmniej na 30 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... jak emocje towarzyszą astropasji to człowiek sie miota i mam tego świadomośc. Fujinon, pomijając cenę! nowego jest dla mnie mniej ciekawy głównie z powodu ER=12mm, a więc looknięcie w okularach odpada całkowicie. Przyznam, ze to dla mnie dosc spory dyskomfort miec tak niewielki odstęp. Zdecydowanie wolę 18mm, ktore juz mozna nazwac komfortowym. W Nikonie EX mam 17,2mm i daje radę choc 1-2mm wiecej byloby idealnym odstępem.

Moze gdyby byl teraz uzywany za 1700, max. 1800pln skusilbym sie mimo małego ER, ale za cenę nowego :szczerbaty: w zyciu! Nie stać mnie dzisiaj na takie bino.

 

Fujinon kiedys, jezeli juz to raczej model 10x50 FMTR-SX z super wygodnym ER=19,8mm, ale to opcja za wieeele czasu bo na razie wystarczającą na moje potrzeby lornetkę o tych parametrach posiadam i jestem z niej bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat prawda, próbowałem kiedyś z ciekawości obserwować w okularach w Fujononie 16x70 i do dziś się zastanawiam, jak Edz z cloudynights to robi, dla mnie było to okropnie niewygodne. Wadę wzroku mam jednak na tyle niewielką (-0,75) bez astygmatyzmu czy innych powodów zmuszających mnie do noszenia okularów podczas obserwacji, tak że spokojnie koryguję ją ustawieniem ostrości na okularach lornetki. Czytałem gdzieś w sieci recenzję faceta, który ma -4 dioptrie na oku i też daje radę bez okularów na nastawach lornetkowych przy ostrości na niebo.

 

Co do Stigmy / TS Marine / Oberwerka, trudno mi powiedzieć jak często zdarzają się babole, miałem przez rok Stigmę, kupioną w Astrokraku w Krakowie i kompletnie nic jej nie dolegało, skolimowana była bardzo dobrze i byłem z niej zadowolony. Faktycznie ER miała trochę lepszy, ostrość na brzegu trochę gorszą, natomiast wyraźnie to była chyba tylko cięższa od Fujinona 16x70, no i miała zdecydowanie gorsze dekielki na obiektywy, które za (nomen omen) Chiny nie chciały trzymać się na swoim miejscu. Jeśli jesteś zdecydowany na Oberwerka, jedna rada, zanim kupisz gdziekolwiek, niezależnie czy w internecie czy w sklepie, w Krakowie, w Ciechanowie czy gdziekolwiek indziej - to jest lornetka za około 1500 PLN. Gdybym miał sobie kupić buty w tej cenie, (co chyba nigdy w życiu nawet mi nie przeszło przez myśl) to jednak bym je przymierzył przed zakupem. Nie wiem jak która firma selekcjonuje lornetki od Unitet Optics, ale wiem, jak zmienia się opinia o lornetce, nawet gdy zna się jej parametry, gdy weźmie się ją do ręki, posadzi się ją na statyw i zacznie oglądać cokolwiek w okolicy, choćby przez parę minut.

 

Naczytałem się kiedyś w internecie, jaki to Nikon 12x50 SE jest cudowny, wspaniały, genialny, jak to daje wyraźnie większy zasięg niż 10x50 etc. Poszedłem więc obejrzeć to cudo w sklepie w Krakowie i gdy wziąłem ją do ręki, byłem w szoku, jakie to małe, lekkie, jak cudownie byłoby z taką lornetką w ręce biegać po łące w nocy... czar prysł gdy zacząłem przyglądać się antenom na dachu przed sklepem. Były to bardzo ostre i wyraźne, ale skaczące niemiłosiernie anteny. Wypróbowałem kilka różnych chwytów i bez podparcia było po prostu źle. Co mi więc z tego, że to lekka lornetka, jak będzie do czegokolwiek w nocy wymagała statywu; statywu na którym mogę przecież posadzić równie dobrze np. 16x70? Bogatszy o tą wiedzę z ogromnym żalem przestałem marzyć o wspaniałym, genialnym Nikonie SE, przeklinając w duchu, że nie zrobili jeszcze jednego modelu pomiędzy 10x42 a 12x50. Morał z tej nudnawej opowieści wyciągnąłem taki, że zabierając się za zakup mojego pierwszego Fujinona (10x50) wiedziałem już, że nawet jeśli szwadron speców z optyczne.pl nada jakiejś lornetce tytuł Lornetki Tysiąclecia a EDz uroczyście oświadczy, że to jedyna lornetka, przez którą widać Plutona z ręki, warto i tak obejrzeć toto przed zakupem, potrzymać przed oczyma, ponosić, potrzeć o przedramię gumowaną okładziną, powąchać i pokręcić trochę pokrętełkami.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzial, ze ma 2 na zapleczu i osobiscie sprawdzi ją przed wysyłką do mnie pod kątem kolimacji, etc... gdybym oczywiscie sie zdecydowal.

 

Przestrzegam przed robieniem sobie nadziei. Dopóki dobrze nie znasz danego człowieka, najlepiej osobiście, podobne zapewnienia należy traktować z dużą dozą ostrożności i raczej jako chwyt marketingowy.

Załóżmy, że sprzedawca sprowadza 5 drogich lornetek. Zwraca się do niego klient. Kupujący waha się, bo to przecież spory wydatek i chciałby w zamian otrzymać towar najwyższej jakości. Wtedy sprzedawca - korzystając z ze zdobytej w środowisku reputacji - dobrodusznie deklaruje coś w stylu "słuchaj, wybiorę specjalnie dla Ciebie najlepszą z tych 5 sztuk". Transakcja zostaje sfinalizowana, a sprzedawcy zostają w magazynie 4 lornetki.

Trafia się następny klient. On też się waha... i tak dalej.

W pewnym momencie sprzedawcy zostają w sklepie 2 lornetki. I znów trafia się klient... Sprzedawca deklaruję dobrą wolę wybrania z tych dwóch najlepszego egzemplarza. Ale czy będzie on lepszy od tego, który sprzedał się jako pierwszy z całej partii towaru?

W istocie jest to "druga lornetka od końca".

Naturalnie nie zakładam niczyjej złej woli - przecież w opisanym przypadku sprzedawca za każdym razem, zgodnie z prawdą i kierując się dobrem klienta, wybiera dla niego najlepszy egzemplarz jaki ma.

 

Rozważmy teraz inny wariant - ów kupiec ma od początku w magazynie tylko te dwie sztuki. W jaki sposób je zdobył? Ano dzwoni do swojego dostawcy albo bezpośrednio do fabryki i rzecze: "właśnie sprzedał mi się towar, przyślij mi następne dwie, ale wybierz proszę te perfekcyjnie skolimowane". A dostawca na to: "nie ma sprawy stary...". Historia się powtarza.

 

Naturalnie, dla sprzedawcy prowadzącego od lat niewielką firmę każdy klient jest ważny. Kupcowi takiemu zależy na budowaniu dobrych relacji z klientem i nie może sobie pozwolić na myślenie: "tyle tego sprzedajemy, że na jedno uchybienie mogę przymknąć oko".

Ale z drugiej strony... kto ma większe możliwości wymuszenia na chińskim dostawcy albo europejskim hurtowniku czegokolwiek odnośnie gwarancji - ten kto regularnie składa duże zamówienia, czy ktoś kto zamawia od czasu do czasu parę sztuk?

 

Tak więc nie da się jednoznacznie powiedzieć, czy większe szanse na trafienie lepszego egzemplarza ma się kupując w dużym sklepie sprzedającym wielkie partie towaru, czy w małym sklepiku.

 

I na koniec dla ukojenia nerwów:

Jak dotąd miałem w rękach i przy oczach trzy egzemplarze lornetek 15x70 BA8 produkowanych przez United Optics. Jeden był obrandowany jako Oberwerk Ulrtra, drugi jako Astro-Physics, trzeci (mój własny) nie był wcale obrandowany. Różnice pomiędzy nimi były praktycznie pomijalne.

 

Ten post nie ma na celu zdyskredytowania |adnego konkrentego spredawcy i odnosi się do robienia zakupów w ogólności.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yossarianie i Pepinie zgadzam sie z wami w wielu kwestiach, a w sprawe sprawdzania sprzetu przed zakupem moze powiem tak... Jesli dajmy na to na 100 opinii 98 mówi, ze ten sprzet jest wart owych pieniędzy czyli c.a. 400-450 dolarów to wierze w to bo masa ma jednak znaczenie i nie trzeba byc wtedy niedowiarkiem i sceptykiem. Taka masa ludzi to ludzie mali i duzi, z małymi rączkami i wielkimi grabami, wymagający i mniej wymagając, etc...

Oczywiscie zgadzam sie, ze oględziny takowej przydałyby sie przed jej nabyciem, ale z drugiej strony kupując solidną, hermetyczną 15x70 nie kupi się sporo lżejszej i wygodniejszej do noszenia lornety. Jej waga jest akurat plusem bo im lżejsza lornetka (jak sam sie przekonałeś) przy sporym powiększeniu tym trudniej nawet przez chwile ją utrzymać bez mega drgawek obrazu w rękach. Konkretna waga w tym przypadku jest na plus w czasie chwilowej obserwacji z łapy z podparciem.

Naczytałęm się sporo i wiem, ze seria BA8 jest w tym przedziale cenowym bardzo udana i świetnie wykonana, przy tym ergonomicznie jak na taką krowę :D Zawsze mozna miec pecha i trafic na felerny egzemplarz jak nawet z Fujinonem, ktory jest MADE IN JAPAN i praktycznie bez szans na felerny towar, a jednak!

 

Astrokrak przez jednych jest omijany z daleka i nielubiany delikatnie mówiąc, a przez innych wychwalany i ceniony jako miejsce astro-zakupów.

Coż... napisalem do Janusza P. i prosilem o dokonanie oględzin sprzętu pod kątem kolimacji i czy wszystko jest cacy jak powinno byc w lornecie klasy premium i zaufam intuicji :rolleyes:

 

Zamówię u niego sprzęt, a relacje zdam jak tylko go otrzymam i jak najbardziej potwierdzam, że jestem chętny na testy :Salut:

Edytowane przez uprightbassmatt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś już teleskop, który podobno był sprawdzany i kolimowany, a mimo to przyszła do Ciebie zardzewiała tuba :blink:

została co prawda wymieniona ale to tylko oznacza, że dostanie ją ktoś inny, kto być może nie będzie tak upie....

jeśli nadal masz zaufanie do takiego sprzedawcy to masz do tego prawo

trzymamy kciuki :szczerbaty:

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, to byly moje pierwsze zakupy w astrokraku i nie chcaiłem sie tym specjalnie chwalic bo nie mam w zwyczaju robic nikomu antyreklamy, ale skoro juz wpadki wyciągnięte to spieszę dodać, ze w Delta Optical zaliczyłem znacznie gorszą i to osobiście. Obsługa była bardzo miła tylko co z tego skoro potem sie okazało, ze na 3 kupione oklulary, 2 ewidentnie nadawały się do wymiany :o

W sklepie ich dokładnie nie obejrzałem bo miałem zaufanie do znanego astro-sprzedawcy, a tymczasem LVW 13mm mial odpryski szkła wewnątrz, Scopos 30mm to samo + pocięty gwint filtrowy :swear: Jedynie Vixen NLV był w idealnym, fabrycznym stanie. Jak juz nie raz pisałem dla mnie finał transakcji sie liczy, wiec ani jednego ani drugiego sklepu nie chce skreślać za takie nazwijmy to wpadki, wiec...

 

Powiedzmy, że lubie dawać drugą szansę :friends:

 

Zobaczymy jak na tym wyjdę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a w sprawe sprawdzania sprzetu przed zakupem moze powiem tak... Jesli dajmy na to na 100 opinii 98 mówi, ze ten sprzet jest wart owych pieniędzy czyli c.a. 400-450 dolarów to wierze w to bo masa ma jednak znaczenie i nie trzeba byc wtedy niedowiarkiem i sceptykiem. Taka masa ludzi to ludzie mali i duzi, z małymi rączkami i wielkimi grabami, wymagający i mniej wymagając, etc...

Oczywiscie zgadzam sie, ze oględziny takowej przydałyby sie przed jej nabyciem, ale z drugiej strony kupując solidną, hermetyczną 15x70 nie kupi się sporo lżejszej i wygodniejszej do noszenia lornety.

 

Yossarian ma rację. Lornetkę trzeba "przymierzyć".

 

Mam BA8 15x70, lornetka jest fantastyczna, bez wad, daje cudowne obrazy, w zasadzie jest to sprzęt "docelowy" na całe życie... ale co jakiś czas zastanawiam się, czy jednak jej nie sprzedać.

 

Powód? Mam małą twarz i problemem są dla mnie jej ogromne okulary. Tzn. Kiedy okulary są w takim rozstawie, że pasują idealnie do rozstawu moich źrenic, przerwa pomiędzy nimi jest zbyt mała bym wcisnął w nią nos. Ergo, nie mogę przyłożyć okularów wystarczająco blisko by objąć całe pole widzenia. Kiedy zaś rozsunę okulary na tyle, żeby komfortowo i bez odgniatania nochala przybliżyć je do oczu, to albo lewym albo praym okiem nie patrzę centralnie w środek okularu. I nie mogę tego przeskoczyć. A przecież - tak jak pisałem, to lornetka wręcz idealna. Szkoda byłoby się jej pozbywać... i bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yossarian ma rację. Lornetkę trzeba "przymierzyć".

 

Dlatego sugerowałem już wcześniej, żebyś sprawdził osobiście czy pasuje Tobie 15x70 z serii BA8 i czy okulary z niezależnym ostrzeniem nie będą problemem w obserwacjach okęciowo-księżycowych.

Masz czym obserwować, więc nie musisz się spieszyć. A biorąc pod uwagę, że to może być sprzęt docelowy, parę tygodni nie zrobi wielkiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcza! nie chce by Niemiec zarobił, ale oferta jaką od nich w mailu dostałem jest całkiem niezła.

Szczerze powiem, ze wolałbym zeby rodak zarobił, ale 1500 złociszy, a 349 Eurasów to jednak różnica :szczerbaty:

Pytałem o total price z podatkiem i transportem. Oto co mi napisali:

 

***

Dear Mr. Borowski,

 

thank you for your interest, I can offer:

 

TS 1570MX ... Euro 349,-

And special :.. NO Shipping costs.

 

The bino is in stock.

 

I hope, the offer is ok for you. The best way to order is through the shop "www.teleskop-express.de".

On the site, you choose the payment method, is a text field. In this field you write down the offer.

The shop will show you the original list price but we change the invoice manually.

So you can use the automatical payment methods (paypal or credit card) and you would pay the correct amount. You can ignore the standard price of the shop becaouse we will change it manually and refund the difference on the same day to your account.

 

Best regards

 

Wolfi Ransburg

 

***

 

I masz babo placek :g: bo TSMarine i STIGMA to przeciez to samo, a z astrokraka i tak ma lecieć do mnie mini paka :yes:

Poczekamy jeszcze jeden dzień, dwa i może coś się wykluje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcza! nie chce by Niemiec zarobił, ale oferta jaką od nich w mailu dostałem jest całkiem niezła.

Szczerze powiem, ze wolałbym zeby rodak zarobił, ale 1500 złociszy, a 349 Eurasów to jednak różnica :szczerbaty:

Pytałem o total price z podatkiem i transportem. Oto co mi napisali:

 

***

Dear Mr. Borowski,

 

thank you for your interest, I can offer:

 

TS 1570MX ... Euro 349,-

And special :.. NO Shipping costs.

 

The bino is in stock.

 

I hope, the offer is ok for you. The best way to order is through the shop "www.teleskop-express.de".

On the site, you choose the payment method, is a text field. In this field you write down the offer.

The shop will show you the original list price but we change the invoice manually.

So you can use the automatical payment methods (paypal or credit card) and you would pay the correct amount. You can ignore the standard price of the shop becaouse we will change it manually and refund the difference on the same day to your account.

 

Best regards

 

Wolfi Ransburg

 

***

 

I masz babo placek :g: bo TSMarine i STIGMA to przeciez to samo, a z astrokraka i tak ma lecieć do mnie mini paka :yes:

Poczekamy jeszcze jeden dzień, dwa i może coś się wykluje :lol:

 

Zapytaj się o tego używanego Fujinona,więcej na priva.

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fujinon odpada. Nawet używany w dobrym stanie bo jeśli nówka = 2900 to będzie i tak dla mnie za drogo <_<

Stigma jutro do mnie wyjedzie kurierem z astrokraka za 1450pln z gratisową dostawą, więc cieszę się, że wspieram POLSKI HANDEL :D bo NIEMCOM DAĆ ZAROBIĆ NIE TRZEBA :lol:

 

Sprawozdanie będzie niebawem ...

Edytowane przez uprightbassmatt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fujinon odpada. Nawet używany w dobrym stanie bo jeśli nówka = 2900 to będzie i tak dla mnie za drogo <_<

Stigma jutro do mnie wyjedzie kurierem z astrokraka za 1450pln z gratisową dostawą, więc cieszę się, że wspieram POLSKI HANDEL :D bo NIEMCOM DAĆ ZAROBIĆ NIE TRZEBA :lol:

 

Sprawozdanie będzie niebawem ...

 

 

pytałeś się o cen używanego F ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pytałem, ale Fujinona 16x70 ustrzelic ponizej 2.000 to nie łatwa opcja, a i tak mój astro budżet jest naciągnięty jak guma od majtek na zawodniku sumo :lol:

Mam nadzieje, ze Stigma od United Optics będzie wygodna w użytkowaniu. Jej ER=18mm na pewno ułatwi lookanko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o kupowaniu Fujinona czy Oberwerka wysyłkowo... Przymierzyć *trzeba*, bo ich okulary są

tak ogromne, że niektórym osobom mogą nie wejść wystarczająco blisko oczu, a innym może brakować

miejsca na nos. Tylko jak to zrobić, skoro sprzętu nie ma nigdzie w okolicy? Dość podobne budową, żeby

posłużyć za model, wydają mi się lornetki W.O. - czy jednak wystarczająco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.