Skocz do zawartości

Gdzie kupić oberwerka ultra ?


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, mam ochotę na coś większego niż mój nikoś 10x50 i: Kronosa nawet już w pryzmat-fotooptyka nie mają (dzwoniłem), SkyMaster moim zdaniem nieco mało solidny (i w DO mi ją odradzili), na Fujinona mnie nie stać <_< Pozostaje Oberwerk Ultra 15x70, z tego co wiem Pepin Krootki takowego ma, tylko gdzie go kupić ? Czy Panowie może wiedzą o jakimś sklepie, który by go ewentualnie sprowadził ? Zakupy w hamerykańskim e-sklepie to dość spory kłopot, a ja nawet kartę kredytową mam tylko na 500 zł :angry: więc nie da rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo... lornetkę tę można bez problemu nabyć u nas pod innymi markami:

 

Np. TU

 

Sklep niemiecki, solidny, opinie o nim są dobre. Po dokonaniu wpłaty sprzęt dociera szybko kurierem.

 

Możesz też spróbować w Astrokraku. Podobno mają w salonie tę lornetkępod marką Stigma Optics, ale w sklepie internetowym ni widu ni słychu.Stąd zalecałbym daleko posuniętą ostrożność.

 

Na pytania z rodzaju: "ale wolałbym Oberwerka"... "czy to na pewno Oberwerk..." można odpowiedzieć: tak.

Janko ma Oberwerka, z kolei na mojej nie ma żadnego napisu (przyjechałaprosto z Chińskiej fabryki). Porównywałem w Jodłowie. Są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jezeli istnieje mozliwosc to kup ja w Polsce,w przypadku:rozkolimowania,innych problemow- odsylasz ja i masz z glowy. :Salut:

Boksowalem sie kiedys z "zagraniczna" firmą w efekcie czego musialem zapalcic za transport i dlugo nie wiedzialem czy kiedys ktos odezwie sie do mie lub zwroci "kase" lub prawidlowy egzemplarz.

Janusz Pleszka jest wiarygodnym dystrybutorem ,posiada wiedze i z pewnoscia doradzi Ci czy twoj wybor jest trafnym wyborem czy tez powinienies szukac innego rozwiazania.

Wilokrotnie przesylal mi pierw do testow dane urzadzenie /prawde mowiac kupujac przez internet-masz takie prawo ,tzn.mozesz zwrocic do polskiego dystrybutora w przeciagu paru dni/ a kupjac on live - juz nie :Boink:

co jest dla mnie dziwiadlem naszej rzeczywistosci :Salut:

 

pozdr

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Stigma za 1300 zł. to zupełnie inna klasa jakościowa (Seria BA4 United Optics, Oberwerk to seria BA8). Na pierwszy rzut oka jest ona odpowiednikiem wycofanego już ze sprzedaży modelu Celestron Skymaster 20x80 (test możesz sobie przeczytać na optyczne.pl).

 

Nie podzielam opinii Yokera. Prawdopodobieństwo, że taki Ultra przyjedzie z Niemiec rozkolimowany oceniam na mniejsze, niż że Stigma rozkolimuje się przy transporcie w Polsce, bądź rozkolimuje Ci się po pewnym czasie użytkowania. Po prostu te lornetki gdy idzie o jakość wykonania oddziela przepaść.

Co do "Ultra" - każdy kto miał w rękach tę lornetkę potwierdzi, że kolimacja fabrycznie jest zrobiona "dead-end" natomiast solidność konstrukcja jest iście pancerna. Ponadto lornetka ma w komplecie odpowiednią skrzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie lorentki to chinszczyna :) jak znam zycie to robione przez te sama "fabryke" pod roznym logo a wiec prawdopodobienstwo rozkolimowania na tym samym odcinku drogi jest-takie same ,dlatego opcjonalnie wybralem krotsza drogę.

 

Kuferek- nie jest dobrym zabezpieczeniem na takim dystansie drogi,material pochlaniajacy w srodku jest kiepskiej jakosci i o ile z pewnoscia uchroni od udrzenia centralnego o tyle wstrzasy podaczs transportu moga sie przyczynic do rozkolimowania.

 

To moje drobne uwagi, dla mnie nie ma lornetki ktora nie moze sie rozkolimowac zwlaszcza w czasie dlugiego transportu.

swego czasu pracowalem w spedycji w roznych firmach i widzialem co dzieje sie z przesylkami roznej masci i wielkosci.

zrobisz jak bedzisz uwazal za stosowne.

 

ciemnego nieba.

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta: astrokrak - dzięki skymacho2 :Salut: - nie mają jej na stronie www, w sklepie jest na bieżąco. Jeżeli chodzi o kupno w sklepach internetowych za granicą, to dla mnie nienormalne są cyrki z przelewami walutowymi. Kartę kredytową mam z limitem 500 zł, do tego koszty przesyłki z księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem kilka dni temu, dokładnie w sobotę, w Astrokraku i widziałem na półce stigmę 15x70 myślę więc że możesz się do nich wybrać i ją obejrzeć.

Kupowałem tam też swoją, gdybyś się zdecydował, w zestawie z lornetką oprócz walizki powinno być mocowanie do statywu (typu L) pasek i ścierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)a wiec prawdopodobienstwo rozkolimowania na tym samym odcinku drogi jest-takie same (...)

To moje drobne uwagi, dla mnie nie ma lornetki ktora nie moze sie rozkolimowac zwlaszcza w czasie dlugiego transportu.

swego czasu pracowalem w spedycji w roznych firmach i widzialem co dzieje sie z przesylkami roznej masci i wielkosci.

A mój punkt widzenia jest taki: mieszkam na Pomorzu i jeśli mam do wyboru sklep w okolicach Monachium i Kraków, to wybiorę raczej wariant bawarski. Dlaczego? Jeśli gdzieś będzie rzucało lornetą w transporcie, to raczej w Polsce niż na dziurawych i wąskich niemieckich autostradach ;). Tak więc mam do wyboru 600km polskich dróg z Krakowa lub 350 z Kołbaskowa.

 

dlatego opcjonalnie wybralem krotsza drogę.

Tylko czy na pewno krótszą?

KLIK

 

 

pozdrawiam

 

ps.

no to skymacho masz :Beer:

 

Dość niefortunnie to zabrzmiało - coś jak premia dla handlowca... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tomaszazt: kupiłeś w końcu 15x70 czy 20x80?

Kupowałeś na miejscu w AK czy wysyłowo? No i wreszcie zakładając, że kupowałeś na miejscu w sklepie mogłeś porównać obie?

Pytam bo też chciałbym kupić i raczej padnie na 15x70.

Pozdrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sugerujesz, ze trzeba indywidualnym ostrzeniem ciągle majdrować. Jeśli tak to musi byc masakrycznie niewygodne :blink:

W tego typu konstrukcjach chyba jest to nie do pomyślenia by sprzet miał słabiutką głębię ostrości. Nikt by na zdrowy rozum tego wtedy nie kupował :ha:

 

Matt, raczej chodzi tu o głębię ostrości, której zakres jest przydatny do obserwacji dziennych. Na gwiazdy wystarczy raz ustawić ostrość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie tylko w dzień skoro pisałem, ze lubie też popatrzec na samoloty (w nocy tym bardziej jak lorneta daje jasny i kontrastowy obraz) i to nie na wysokosciach przelotowych tylko kilkuset metrów bo mieszkam w okolicy lotniska Okęcie w Wawie.

Jakbym chcial looknąc na samolot, a po chwili na Łysego i musiałbym po ciemku majdrowac jednym i drugim torem optycznym bo nie ma centralnego fokusowania to by byla jakas totalna porazka :lol:

 

Dlatego prosilem o konkrety.

Edytowane przez uprightbassmatt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zainteresuj się czymś takim - KLIK

A tu masz dyskusję - KLIK

 

Dzięki za linki. Właśnie czytam. Sugerujesz zatem, ze bedzie trzeba korygowac ostrość w Stigmie między odległością kilkaset metrów, a Łysym ?

W Nikonie mam żyletę od 150m do końca Wszechświata jak juz wspomnialem wczesniej :Salut:

Edytowane przez uprightbassmatt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Oberwerka Ultra patrzyłem dość dawno i nie chcę Cię wprowadzać w błąd.

Ale może będziesz chciał sprawdzić osobiście? Planuję w ciągu paru tygodni (może dwóch a może sześciu - niestety, nie mogę teraz powiedzieć konkretnie) zjawić się w Warszawie na porównanie paru szkiełek z Jankiem (Janko będzie miał m.in. Oberwerka Ultra, ja będę miał DO SkyGuide). Nie sądzę, żeby Janko miał coś przeciwko, żebyś do nas dołączył na sesję.

Reflektowałbyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne :D Jezeli zdecyduję sie na Stigmę to tez pisałbym sie na test :)

Są pewne okoliczności sprzyjające, ze teraz chce ją kupic. Ferie dadzą mi sporo czasu na testy, a uczę w 2 szkolach, wiec ferie dadzą mi sporo luzu :yahoo:

Dodatkowe okolicznosci są takie, ze i tak cos juz ma leciec do mnie na dniach z astroktaka i chcialem dorzucic ową lornetke, zeby wszystko poszlo jednym transportem kurierskim, ktory normalnie by mnie kosztowal 35 zeta, a tak mam dostawe gratis.

Odnosnie obaw o wybranie jednej z dziesieciu, zeby nie trafic na felerny model.

Janusz P. powiedzial, ze ma 2 na zapleczu i osobiscie sprawdzi ją przed wysyłką do mnie pod kątem kolimacji, etc... gdybym oczywiscie sie zdecydowal.

Moze warto zaryzykowac ? Czasem moze nam sie to oplacic, a jak by sie trafil jakis feler to zgodnie z prawem najwyzej odsylam na moj koszt w ciagu 10 dni i dostane zwrot pieniedzy. Mam chyba taką możliwość, prawda ?

Dlatego lepiej kupowac w Polsce, w naszych sklepach. Zgodzisz sie ze mną ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie masz taką możliwość.

O ile się nie mylę, Teleskop-Express daje dwa tygodnie na zwrot. Garrett daje 30 dni.

 

 

Dobra to fajnie, temu akurat sie nie przyjzalem bo jeszcze nigdy nie zamawialem niczego spoza granic naszego kraju stąd moze obawy przed nieznanym.

Fajnie, ze jest taka opcja, ale chyba mimo wszystko w Polsce łatwiej o takie sprawy w razie czego :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to zaczynam sie troche obawiac. Mozesz wytłumaczyc dokładniej co moze byc nie tak z głębią ostrości. Mój Nikon na bank od 150 metrów do nieskończoności daje ostry i wyraźny obraz bez korekcji ostrości. Fujinon 16x70 tez podobno od okolo 200 metrów do nieskończoności, a ta Twoja testowana Astro Physics ?

Sugerujesz, ze trzeba indywidualnym ostrzeniem ciągle majdrować. Jeśli tak to musi byc masakrycznie niewygodne :blink:

W tego typu konstrukcjach chyba jest to nie do pomyślenia by sprzet miał słabiutką głębię ostrości. Nikt by na zdrowy rozum tego wtedy nie kupował :ha:

 

jaka będziesz miał lornetkę Stigma to daj znać,przyjedziesz sam zobaczysz,porównamy z innymi.

 

Fujinonem możesz dopieszczać ostrość obrazu w bardzo dużej skali :) inne lornetki nie maja az tak dużej możliwości lawiracji w tym poziomie .

 

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.