Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

Na tym ostatnim na chmurach odbicie gór ? , bo patrze i patrze i nie mogę wykapowac gdzie slonko ;) Pal sześć nawet tą odległość kiedy taki bombowy klimat .

Tak, to cień gór rzucany na chmury chwilę przed wschodem słońca. Słońce wzeszło tego dnia za Lysą Horą.

Otóż to! Tak patrze na to białe takie, myślę na początku że to śnieg ale niee... to chmura przelewa się po szczycie! Jak ja bym chcial tam być i to widzieć na własne oczy. Te cienie szczytów odbite na chmurze. Czapki z głów :)

Niemal równo dwa lata temu podobnie przewalały się chmury przez szczyty.

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/nocne-widoki-z-keprnika/

 

Piękne widoki!!!Gratulacje!!!

W ten sam dzień mój kuzyn zrobił zdjęcie dokładnie z przeciwnej strony tj z Beskidu Małego i złapał Pradziad 162km, serak 172 km i keprnik.

No tośmy sobie poświecili lusterkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie widoki z zeszłego już roku

 

Magurka z wieżą tv

magurka.jpg

i panorama Tatr

tatryp.jpg

 

z północnego (niższego) wierzchołka Kamiennika (785mnpm) k. Dobczyc.

Niestety Wielki Chocz był w chmurach. Szkoda że na wyższym, południowym wierzchołku nie ma żadnej polanki widokowej, bo byłoby widać Małą Fatrę i Kubińską Holę. A to najdalej wysunięte na północ wzniesienia w Małopolsce skąd Fatra jest widoczna.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Robert, może jeszcze powiesz że na rowerze tam pojechałeś? ;-)

Fajna galeria z wypadu.

Tym razem komunikacją publiczną. Byłem na szczycie o 04:30 z myślą o wschodzie słońca. Niestety widoczność była na 10 m :( W południe wszedłem po raz kolejny i przez około godzinę zrobiło się okienko pogodowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów ten 29.12.2012! To chyba był najlepszy dzień w historii DO od kiedy tu zaglądam!

Ciekawe, czy był ktoś tego dnia na Śnieżniku!?

Nawet jeśli był na Śnieżniku to nic nie widział bo przez szczyt przewalały się cały czas chmury ;)

 

Robert - jakie były warunki na szlaku? Którędy wchodziłeś?

Ja zamierzam się wybrać w ten weekend - niestety prognozy są kiepskie. Jedyny pozytyw to brak wiatru ale na inwersję raczej nie ma co liczyć.

Szedłem od Krowiarek szlakiem czerwonym. Szlak był przetarty do Sokolicy. Dalej było znacznie gorzej bo czasami zapadałem się po pachy. Przede mną nikt tamtędy nie szedł tylko było widać ślady narciarza. O 9 wchodziłem po raz kolejny już z bardzo dużą grupą turystów, którzy ładnie przetarli szlak do szczytu :) Jak nie będzie intensywnych opadów śniegu to spokojnie da rady wejść w czasie, który podają tabliczki.

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendowy wypad na Babią uważam za bardzo udany. Choć wchodziło we mgle że czasami 10m było tylko widać to w okolicach zachodu Słońca aż do przedpołudnia następnego dnia pojawiło się okienko pogodowe. Inwersja na wysokości min 1300-1350m.

 

Słup słoneczny przed wschodem Słońca:

wsch%C3%B3d.jpg

 

Po raz pierwszy - widmo z Brocken

widmo1.jpgwidmo2.jpg

 

Panorama Małej Fatry:

fatra.jpg

 

i z dalekich:

 

Prawdopodobnie Pradziad - ale tutaj nie jestem pewien, bo Skrzyczne było pod chmurami, a i ponad nimi widoczność nie była idealna.

Keprnik - 185km

pradziad.jpg

 

I tu ciekawostka - jakieś obłoki kondensacyjne, albo dalekie, mocno wypiętrzone cumulusy. Te bliższe widziałem gołym okiem, ale te drugie widać dopiero po obróbce. Zdjęcie niestety wyszło mi kiepskie.

dymy.jpg

 

Kierunek pasuje na elektrownię atomową Mochovce.

 

RAWy dwóch ostatnich zdjęć: http://www.mirrorcreator.com/files/GSISVBCY/RAWY.rar_links

 

EDIT2: Poprawiłem linki.

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie Pradziad bo nie widać jego towarzyszki Vysoka Hole a powinno. Może Biskupia? Niższa niż poziom który wskazujesz ale kształtem podobna ;)

Biskupia na pewno to nie jest bo u mnie prawie niema śniegu, a szczyt jest zalesiony. Pułap chmur patrząc po kamerach był na wysokości 1350-1400 m. Na Pradziada to również nie wygląda bo nie widać choćby zarysu nadajnika. Ja bym obstawiał Keprnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert!

 

To będzie Keprnik - nałożyłem obraz z symulacji z Kashmira na moje zdjęcie i sylwetka góry pasuje jak ulał! W/g Kashmira będzie to ~185km odległość.

Na prawo od Keprnika wystaje chyba jeszcze Serak (1351m) - w każdym razie w/g symulacji wypada dokładnie tam, gdzie na zdjęciu widać takie niewielkie wybrzuszenie.

 

Natomiast nadal nie wiem co z tymi obłokami kondensacyjnymi (oznaczone czerwoną ramką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.