Skocz do zawartości

Początek dużych zmian - nowa strona główna AF


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

nowego loga prawie nie widać, mało kontrastowe i malutkie.

dzięki twojemu opisowi i temu że masz go powiekszone w awatarze parę osób zostało wtajemniczonych w to że to dziewczynka wśród gwiazd ale normalnie nikt na to nie wpadnie (i tu wychodzą zalety loga symbolicznego, jakim była "kometka").

jeżeli już musi być "pijaczka" to powinna być o wiele wiele większa, na przykład tak:

af-logo.png

(przy okazji tło obrazka sie sciemniło polepszając kontrast i wrażenia estetyczne, nie rezygnująć jednak z oryginalnego pomarańczu)

 

natomiast pozostałe zmiany na stronie bardzo mi się podobają i mam nadzieję że te niebieskie wzorzyste i świetlise pasy to zapowiedź ładniejszego stylu graficznego na całej stronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też logo się nie podoba. Ale nie jestem osobą, która decyduje, jak ma wyglądać forum, logo, szata itp. Więc tyle tylko mogę powiedzieć.

Często jest tak, że mamy swoje ulubione od dawna loga, nicki, awatary, z którymi czujemy się związani, i które dla nas oznaczają coś ciekawego, ważnego, są po prostu nam bliskie. Mogą się podobać innym, lub nie. Normalne.

Jeśli mogę też trochę pomarudzić, to mi także dziewczynka na pomarańczowym tle nijak nie kojarzy mi się z astronomią. Ale jak już wiem, co oznacza, to wtedy - owszem - jej radosny wizerunek pasuje do sytuacji.

 

Jak nadamy jej imię, to jestem w stanie to zaakceptować ;) Może Dorotka? :)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o logo to przede wszystkim jest za małe. ciężko go będzie kojarzyć z Astro-Forum.org jeśli do jego oglądnięcia potrzebna będzie lupa :) poza tym jak wielu wspomniało wcześniej kolorystyka jest nie najlepiej dobrana. sama scena biegnącej dziewczynki nie przemawia do mnie, ale Adam ma większe doświadczenie w tej kwestii i chyba trzeba mu zaufać, że to akurat logo się przyjmie. Osobiście wolałbym coś bardziej "astronomicznego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integracja to dobry pomysł, ale górny panel ze zdjęciami powinien być tylko na stronie głównej (ew. zostawić to do konfiguracji użytkownikowi). Nowe logo - jako logo jest OK, ale stare zdecydowanie bardziej pasowało do serwisu, także kolorystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu, faktycznie powiało świeżością. Podoba mi sie nowy uklad głównej a przede wszystkim szata graficzna. Niestety z tym logiem - też jakoś nie do końca mi leży ale rozumiem, że tak ma być.

 

ps - a czemu to dziewczynka, przecież kopernik był facetem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że Hyde Park jest teraz widoczny dla nie zalogowanych internautów. Ciekawe jak do tego doszło? Ja w każdym razie się cieszę oraz jestem ZA! Bo i tak wiem, że musze uważać jak cos pisze na AF bo zawsze można oberwać za "głupotę" lub szkodnictwo. Tylko gdzie ja się teraz "sprostuję" jak mi ktoś znowu słusznie zarzuci, że cytuję "optycznych analfabetów" w kwesti teleskopu Keplera. :compress:

 

Albo zapytam inaczej: Kiedyś kontrowersyjny temat/post trafiał do HP i jeszcze była szansa sie wybronić/dowiedzieć (o sso chossi) - w ten sposób "cudem" dowiedziałem sie o "niepraktycznym" teleskopie Keplera z jego niewspółczesnym ilorazem tangensów na powiększenie - a teraz? :flirt:

 

p.s.

To może zrobic dział "Ewidentne Głupoty" - proponuje pół żartem pół serio. (z zakazem ino wulgaryzmów i godzenia w wartośći rasowe,religijne,osobiste itp)

EDIT:

Ja to bym od razu w tym dziale pisał! - po co ryzykować? ... - wężykiem, wężykiem :P

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a teraz?" - a teraz wystarczy myśleć przed napisaniem, a nie po :P A tak poważnie, HP ukrywaliśmy w czasach afer. W tej chwili sytuacja się ustabilizowała więc mam nadzieję, że otwarcie HP na świat nie jest złym pomysłem. To efekt zdjęcia wszystkich ograniczeń - także dla newbie.

Jeżeli okaże się, że popełniłem błąd, to go szybko naprawię. Póki co, znowu wróciła mi wiara w dobroć i mądrość ludzi. Mam nadzieję, że na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji chciałem poinformować, że pojawiło się sporo nowych "bajerów". Góra zwija się na podstronach, więc nie obciąża już całego forum. Ilość miniaturek dostosowuje się do wielkości ekranu dynamicznie (zmniejszenie okna zmniejsza ilość). Dodatkowo dodaliśmy na nich tytuły.

 

Najważniejsza zmiana to publikacja miniaturek w dziale Astrofotografi:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showforum=5

 

Od tej chwili dział Astrofotografia będzie migrował w stronę dynamicznej galerii - jednocześnie nie zmieniając Waszych wieloletnich przyzwyczajeń. Pojawienie się miniaturek na stronie głównej zwiększyło popularność wątków źródłowych nawet 5-krotnie. Miniaturki widzą także osoby niezalogowane, których jest u nas nieporównywalnie więcej, niż osób zalogowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale muszę wyskoczyć z kolejnym pomysłem racjonalizatorskim.

 

Ni diabła nie pojmuję po co na tym szarym pasku przycisk "forum". Przecież jestem na forum, nieprawdaż? A jak chcę wrócić na główną klikam "home" (zapewne to jeszcze czeka na tłumaczenie).

 

Moim zdaniem zamiast "forum" powinien tam być przycisk "astropolis".

Na Astropolis - odrwotnie - przydałby się przycisk "forum" i wsio byłoby OK.

 

zrzut_ekranu-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie zakładki "Podobne Wątki". Nie żeby to jakoś bardzo przeszkadzało, ale większość "Podobnych Wątków" nie ma nic do czynienia z watkiem który się aktualnie czyta. na jakiej zasadzie są one generowane? słowa kluczowe w temacie raczej nie (tak samo jak wyszukiwarka nie umie ich znależć w temetach), więc chyba ilośc podobnych słów w treści tematu musi być brana pod uwagę?

 

pzdr

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, jak działa. Zastosowałem go tylko dlatego, żeby był odskocznią w archiwum forum i widząc po statystykach kliknięć zaczyna coraz intensywniej generować ruch w przeszłość. Dopóki nie wdrożę systemu "słowo-kluczowego" to nie będzie to działać idealnie - niestety. Traktujcie to bardziej jako zabawkę, niż konkretne narzędzie kojarzenia kontekstowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem go tylko dlatego, żeby był odskocznią w archiwum forum i widząc po statystykach kliknięć zaczyna coraz intensywniej generować ruch w przeszłość. Traktujcie to bardziej jako zabawkę, niż konkretne narzędzie kojarzenia kontekstowego.

 

tu muszę przyznać rację. czasami fajne perełki można "tam na dole" znaleźć, których się wcześniej nie widziało. Przydaje się to szczególnie gdy ruch na forum mały a i w pracy dużo do roboty nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że przeładowanie strony AF bajerami zewnętrznymi spowalnia poruszanie się po forum. Forum się po prostu ślamazarzy.

 

Tylko proszę mi nie pisać, że mogę korzystać z innych forów :szczerbaty: Wolę to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch, to niedobrze. Na pewno nie jest to problem "przebajerowania". Generowanie stron jest szybsze, niż przed bajerami (zpotymalizowaliśmy parę rzeczy). Problem musi powstawać gdzieś dalej.

 

Szczerze mówiąc, w takich sytuacjach trudno coś mądrego powiedzieć. Z jakiego prowidera korzystasz? Jaki jest obiaw ślimaczenia? Czy długo czekasz na polączenie, czy strona sama w sobie ładuje się wolno (równomiernie wolno)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neostrada 1Mb ale nie narzekam na szybkość łącza. Może lagi są po stronie linkowanych dodatków, np. Facebooka? Ale dam sobie kilka dni, może faktycznie wina nie leży po stronie dodatków.

 

A jak mogę policzyć czas ładowania strony jak w poście Sumasa?

Wg http://test.watchscript.pl/ czas ładowania AF to 4,440 sek.

 

PS. generalnie objaw jest taki, że strona się ładuje, ale na końcu coś wisi i reakcja na klikanie jest opóźniona. Później jest w miarę OK.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.