Skocz do zawartości

Początek dużych zmian - nowa strona główna AF


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Z radością oznajmiam, że udało się doprowadzić do wdrożenia pierwszej części nowego projektu integrującego AF i AP. Na razie jest to tylko główna strona, ale wierzę, że będzie nam wszystkim bardzo pomocna. W najbliższym czasie powinniśmy oddać w Wasze ręce kompletną wersję nowego portalu, który połączy zalety forum i Astropolis w jedną platformę komunikacyjno-informacyjną.

 

 

Dodatkowo dokonaliśmy akutalizacji oprogramowania silnika AP i AF. W tej chwili obydwa podmioty pracują na jednym systemie, co pozwala np. używać Wam tych samym kont.

 

Na osobny akapit zasługuje całkowicie nowy silnik wyszukiwarki (zewnętrzny). To zupełnie nowa jakość wyszukiwania informacji na AF. Sprawdźcie sami.

 

Inne dodatki odkryjecie zapewne sami. Liczę, że nowe zmiany nie wprowadzą żadnych komplikacji i z czasem się do nich przyzwyczaicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zmiany :) widać profesjonalizm ;)

 

Adam, a czy jest możliwość, aby zakładkę "Podobne wątki " pojawiającą się pod postami wrzucić pod "szybką odpowiedź" (zamienić kolejnością)?

Zdaje mi się, że było by wygodniej. (chociaż to tylko moje odczucie.)

 

Coś mi się zdaje, że szykuje się Nam nowa wersja loga ;)

Bo obecne się troszkę gryzie z nowym designem.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala... Rano byłem na forum, patrze teraz i uwierzyć nie moge... :notworthy:

Naprawdę widać dużo pracy włożonej w budowę nowej strony głównej.

Szacuneczek Panowie... :brawo:

 

Pozdro :)

 

EDIT: Tylko na głównej banner troszeczke mi wjeżdża na podpisy pod zdjęciami

af2.JPG

 

Adamie gdyby się udało coś zrobić z tym to byłoby genialnie :Salut , ale osobiście mi to nie przeszkadza. Może to tylko wina mojej przeglądarki... :Boink:

Edytowane przez Astrokrzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżcie stronę. System musi załadować nową wersję plików, a na początku może ciągnąć z pamięci podręcznej na dysku lokalnym. Na windows chyba shift + F5.

 

Zauważone błędy usuniemy w poniedziałek. Okienko do logowania będzie na głównej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na osobny akapit zasługuje całkowicie nowy silnik wyszukiwarki (zewnętrzny). To zupełnie nowa jakość wyszukiwania informacji na AF. Sprawdźcie sami.

 

 

 

nie wiem czemu, ale ja nie widzę dużej różnicy. poprzedniej wersji w ogóle nie używałem, bo wiadomo jak szukała. teraz np starałem się wyszukać mojego tematu : http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=26201&st=0&p=337520&fromsearch=1entry337520 i żadne słowo kluczowe nie zwróciło mi wyników mojego tematu. coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP/AF dorobiło się swojego charakterystycznego znaku, którego będzie już używać po wsze czasy. Kometa była znakiem prowizorycznym, wstępnym - ale z braku czasu nie rozwinęła się. Ponieważ serwisy te mocno inspirują wiele ludzi do patrzenia w romantyczny kosmos, to chciałem, aby znak odzwierciedlał tę inspirację. Przedstawia młodą dziewczynkę (odwołanie do dziecięcych marzeń) "rwącą" się do gwiazd. Myślę, że to także dobrze odnosi się do naszych społecznościowych ambicji. Znak jest bardzo ludzki, co było bardzo ważne przy jego projektowaniu.

 

Geneza tego znaku jest dosyć wiekowa. Powstał ponad 5 lat temu na potrzeby bliskie naszym - dzisiejszym. Przez zawirowania użyłem go wtedy przy nowo-tworzonej firmie, którą jakiś czas temu sprzedałem, ale... bez znaku. Dlatego jego symbolikę mogę dzisiaj wykorzystać zgodnie z pierwotnymi założeniami.

 

Graficzna forma znaku jest prosta, wręcz ascetyczna. To ma podkreślić nowoczesność oraz silne wykorzystanie najnowszych technologii internetowych.

 

Zdaję sobie sprawę, że żadna tego tupu zmiana nie jest miło przyjmowana, ale przyzwyczaimy się. Znak ma wyraźnie pokazać także siłę zmian - zrywamy z duchami przeszłości i całą starą filozofią. Czuję się, jakbym wszystko tworzył od nowa, dlatego zależy mi, aby utożsamiać się z nowym wizerunkiem.

 

Na razie prezentuję sam znak. Logotyp zaprezentuję dopiero wraz ze startem pełnej wersji projektu. Jak ktoś słusznie zauważył, to co widać teraz, nie jest nowym logotypem.

astropolis2010_logo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do znaku :

po pierwsze jest trochę "niepokojący"

po drugie kolor sugeruje raczej walkę z LP niż obserwacje astronomiczne (stąd chyba ten niepokój)

 

Ale to tylko moje subiektywne pierwsze wrażenie.

Może wystarczy dać niebieskie, granatowe lub czarne tło. Wiem że to oklepane ale najprostsze skojarzenia są najlepsze.

astropolis2010_logo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawia młodą dziewczynkę (odwołanie do dziecięcych marzeń) "rwącą" się do gwiazd

jak spojrzałem na to logo to od razu skojarzyło mi się z przestraszoną dziewczynką, która przed czymś ucieka

gwiazdki sugerują, że akcja rozgrywa się w nocy, a pomarańczowe tło sugeruje gigantyczne LP czyli dziewczynka ucieka od zaświetlonego miasta

tylko czy przeciętnemu śmiertelnikowi skojarzy się to z astronomią?

prędzej z nastolatką uciekającą przed Polańskim B)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy przeciętnemu śmiertelnikowi skojarzy się to z astronomią?

prędzej z nastolatką uciekającą przed Polańskim B)

 

Zabij mnie, ale takie właśnie miałem pierwsze wrażenie. Postronnemu obserwatorowi kojarzy się z wszystkim - łącznie z fundacją "Wszystkie dzieci nasze są" - tylko nie z astronomią... mogę się mylić, ale przecież nie zorganizuję sam w pojedynkę badań na grupie fokusowej.

 

Średnio podoba mi się ten zalew astrofotografii u góry. Rozumiem, że to sprawa prowizoryczna. Nie mam nic przeciwko astrofoto, ale chciałbym też oglądać na głównej screen z odnośnikiem do aktualnej, topowej recenzji sprzętu, szkicu etc.

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę. Z tym nowym logo to nie jest zły pomysł. Przecież może ono oznaczać dziewczynkę uciekającą przed LP bo chce obserwować gwiazdy na ciemnym niebie ;). Jednak jeśli logo oznacza młodą dziewczynkę "rwącą" się do gwiazd ciemne niebo będzie chyba lepsze. Zobaczymy może nastąpią jeszcze jakieś zmiany. Ale i tak wszystkie "nowości" wyglądają doskonale.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli do logo trzeba dodać instrukcję "co autor miał na myśli" to takie logo nie spełnia swojego zadania

tyle w temacie

a zmiany na forum fajne

chociaż góra nieco przeładowana to można się przyzwyczaić bo zyskała funkcjonalność

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepin, ja bym się nie wychylał publicznie z takimi skojarzeniami ;)

 

Co do góry forum, to co widzicie to będzie tylko na głównej. Na podstronach będzie "zwinięte", więc spokojnie - nie będzie Was męczyć na każdej podstronie.

 

Co do znaku, to szanuję Wasze zdanie i gwarantuję, że jest czytane i analizowane skrupulatnie. Oczywiście nie sposób wziąć pod uwagę każdą krytykę i się do nie zastosować, więc mam nadzieję, że twórcy tej krytyki nie obrażą się, jeżeli ich komentarze nie staną się decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.