Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


Rekomendowane odpowiedzi

żeby wypad na Tąpadła miał sens musimy poczekać jeszcze ponad tydzień, aż wschód Księżyca będzie przynajmniej godzinę po północy

 

ja nastawiam się na dłuższy wypad podczas nowiu w ciemniejsze miejsce z odsłoniętym południowym horyzontem

tylko gdzie? Jodłów czy Izery?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być ciemno to chyba jednak Jodłów.

właśnie co do tego mam wątpliwości

podczas zlotów całe schronisko jest dla nas zarezerwowane ale teraz będzie inaczej. Nikt nie zagwarantuje, że nie będą się świeciły wszędzie światła, a turyści nie zorganizują sobie balangi na świeżym powietrzu z ogniskiem itp.

 

Izery chyba będą pewniejsze bo zdaje się, że ma tam być jakiś zlot

może da się podczepić?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prognozy na razie są nieciekawe ale może jeszcze się wyklaruje

może być Walim ale nie jestem pewien czy trafię. Macie jakieś namiary dla nawigacji?

 

obserwacje warto zacząć około 22:30 więc wyjazd około 21:00

Kuba, mogę Cię zabrać po drodze

jak zwykle przy Rogowskiej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, standardowo. :szczerbaty:

 

Jeżeli prognozy będą litościwe dla wilgoci, to mógłbyś wziąć EQ3-2 z napędem? Chciałbym coś powalczyć z Drogą Mleczną, byłbym bardzo wdzięczny. :)

 

Wiem, że prognozy są jeszcze niejasne, ale w razie gdyby - bardziej piątek czy sobota?

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prognozy będą litościwe dla wilgoci, to mógłbyś wziąć EQ3-2 z napędem?

żaden problem. Gdzieś go upchnę

 

co do miejscówek to są blisko siebie więc możemy sprawdzić obie

byle tylko wreszcie pogoda dopisała

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero sprawdziłem dokładnie gdzie zapisałem te współrzędne..:szczerbaty:

A jest to na początku tej drogi, w którą należy wjechać, żeby dotrzeć do tej polanki na której ostatnio byliśmy. Jeśli pojedziemy tą dróżką kilkaset metrów dalej to dojedziemy do otwartej polanki, na której każdy horyzont jest otwarty.

Ta polanka to bardziej okolice 50-42-12 / 16-29-47

Płaskie pole, daleko od świateł - wypas po pachy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a kiedy się wybieracie? W najbliższą pogodną sobotę?

Jak przeglądam http://twojapogoda.pl to mi się victorinox w kieszeni otwiera. Zaplanowałem, że najbliższy weekend spędzę z travelerkiem na plaży. :-/

 

edit: właśnie przekonałem się, że niebo w Gdańsku jest mniej zanieczyszczone światłem niż we Wrocławiu.

Edytowane przez czach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a organizujecie jakiś punkt zborny we Wrocławiu?:D bo jak bym miał tam jechać pierwszy raz to chyba bym tego... no... nie trafil na tą polanę :ha:

 

ten wyjazd jest dla mnie ważny bo chce kupić teleskop newtonowski ale nie miałem okazji nic przez niego oglądać:P z reszta przez żaden nie miałem okazji:P a tak to bym wiedział już przynajmniej co się z czym je i czym zapija:)

Edytowane przez flea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.