Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


Rekomendowane odpowiedzi

to się wszystkim może przyda (a koledzy skorygują)

Nigdy sam tam nie dojechałem ale przyuważyłem, że jedzie się droga przez Tyniec Mały

zaraz za miroisławicami odbija w lewo na sobotke

 

Sobótke przejeżdzą sie na wprost

 

następnie jest zasada - trzymamay się safaltu czyli normalenj drogi ale w razie rozwidlenia (lub generalnie) trzymamy sie prawej strony asfaltu

 

po wjeździe w parwdziwy las jest jeszcze prawie? dwa kilometry (no w kazdym razie conieco) na mapie masz tam w lesie P = parking

parking jest po prawej - zjazd/wjazd juz nie jest asfaltowy ale dosyc szeroki wolny od roślin

 

nieco (kilkanaście sekund?) wczesniej przed owym miejscem zdarza się zauwązyc jakieś cos tylko nie pamiętam kolejności najpierw/potem

jakis przystanek pks w lesie a i też (może) jakiś daszek czy coś

 

Pozdro

 

p.s.

to Ty z Twardogóry zaiwanisz ?

Nie chce sie w tej chwili deklarowac co do mnie (lukam na sat24/europa i na termometr :D i mialem dziś nieco ostry dzień autem wiec regeneruje siły

Na twoim miejscu zaproponował bym pewniakom kontakt telefoniczny czyli podał przez PW komorke z prosba o kontakt ratumkowy np o 23 ciej cycuś w tym stylu

 

EDIT:

no tak jsteśmy bardzo blisko drogi - taka otwarta polana z ławkami z boku - żadne tam 1 km

jak cos jedzie to oczy zamykamy

żeby nie stracić adaptacji oka (a nie na to polskie badziewie)

 

ZBYT ma problem.... a tak sie zastanawiam, o której taki ktoś jak ja powinien zaczynać pakować mojego NEWTONA ?

:D

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, podejzewam ze to na parkingu na przełęczy Tąpadła, w razie czego bedę szukał w promieniu 1km ;-)

przyjade czarnym autem z rejesteacją D1 BLUEL, jaky ktos z szanowych Kolegów zauważył - dajcie jakis znak (mogą być sygnały dymne....hi)

 

w razie czego tel do mnie 693 925-835, przypuszczalnie bede na miejscu ok 21szej

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, podejzewam ze to na parkingu na przełęczy Tąpadła, w razie czego bedę szukał w promieniu 1km ;-)

przyjade czarnym autem z rejesteacją D1 BLUEL, jaky ktos z szanowych Kolegów zauważył - dajcie jakis znak (mogą być sygnały dymne....hi)

 

w razie czego tel do mnie 693 925-835, przypuszczalnie bede na miejscu ok 21szej

 

 

Pozdro

 

Dokładnie parking przed wejściem na szlak na Ślężę.

 

Myślę, że spokojnie możesz opóźnić przyjazd do godz. 22... o 21.55 dzisiaj jest dopiero zmierzch żeglarski, a astronomiczny godzinę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem z powrotem (pewnie jako ostatni).

Dziekuje wszystkim za wspaniałą atmosferę. No choćby:

- Herkules jak Byk!

- to Herkules czy Byk?

i w sam raz gorącą kawę.

 

A szczególne słowa podzięki ZbyTowi, który przetestował kulki w moim FistScope IYA 76 (trafiał bez szukacza!!!) raz tylko posługując się mieczem świetlnym Jedi !

 

Teraz wszyscy (co się tam ocierali o krzaki lub tarzali w trawie - aha: były Kobiety!) posprawdzajcie Wasze ciała na kleszcze :D

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i uzbierała się nam całkiem spora grupka obserwatorów

jeśli dobrze policzyłem to było nas dziesięcioro

 

dość wcześnie skończyliśmy bo na niebie pojawiło się mleczko ale i tak uważam obserwacje za bardzo udane

seeing był jak na Tąpadła wyjątkowo dobry

niestety był też spory ruch zmotoryzowany ... i Ekolog świecący nam w oczy czerwoną latarką :szczerbaty:

 

do zobaczenia następnym razem

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe spotkanie. Stoicką cierpliwość przy objaśnianiu mi jak szukać M5 ;-) i innych ciekawych miejsc na niebie.

Cieszę się, że udało mi się zerknąć jak niebo wygląda na Waszym sprzęcie :-) , a dla Trolla - za herbatkę

 

 

Pozdrowienia z Twardogóry.

 

 

Ryjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam jeszcze były dziewczyny ja to mam słabą pamięć do imion chyba Ania i jedna z nich polecała mi te napoje ... Ania?

To kogo ty wrabiasz w te kanapki siebie czy ... ? ;)

Fajne mamy ikonki (awatary) co nie - nikt nam nie podskoczy w tej konkurencji na tym forum :D

 

Przyznaję, że świeciłem ludziom bezczelnie w kochane mordy moje bo się spóźniłem, a chciałem wiedzieć jak kto wygląda (w swoją też świeciłem!)

żem myślał że czerwonym światłem wolno wszystko wszystkim robić :D

 

:astro:

EDIT:

to już rozwiążę zagadkę mojej fascynacji naszymi awatarami ;)

 

tak sobie uzmysłowiłem, że na skali wartości artystycznej obaj zajmujemy zpewne jedne z najpierwszych miejsc! - cóż, że z dwóch stron tej skali :D

 

A i ściemniamy niewąsko o sobie:

taki ze mnie całuśny geolog/niemowlę

jak z Ciebie krwiożerczy Troll :)

 

ale ja mojego awatara i tak nie zmienię - chyba że sam zechcę :P

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.