Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kasy (na paliwo starczy) i nie będzie obłędnie zimno to może - cichcem - przyjadę - ale nie obiecuję niestety. Tam są fajne ławo-stoły w sam raz pod FirstScope :D {tylko proszę się nie śmiać jakby co ;)}

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ewentualnie wezmę to zatem pod uwagę - szanse na wymiganie się mi zmalały ;) {a tak poważnie - mieć Newtonika i nie zobaczyć ds-ów - to prawie boli}

Sprawdź zatem PW jak juz bedzie blisko (bo paliwo paliwem ale jeszcze mam akumulator poki co akumulator jest ok - bardzo rzadko korzystam z ekologicznego środka transportu {tramwajem na Karkonoską :D chyba bym taxi pojechał} niemniej wstępnie mam nadzieję, że sam dam radę nawet do celu).

 

p.s.

No fakt - jak w pysk!

Moja apertura jest najlepsza! Najlepiej ze wszystkich potrzebuje ciemnego nieba :D

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy... ale mam wrażenie, że zbyt pochopnie postąpiłem wyjmując łopatę od śniegu z samochodu... swoją drogą ICM daje dzisiaj szanse na pogodną noc :) a nów nowiem...

 

Podobnie jak większość z Was liczyłem ostatnio na szansę obserwacji zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla dalekiej północy... ale k.. miałem na myśli zorzę polarną a nie śnieżycę w maju ;)

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpadam bo jutro od rana mam dużo roboty więc muszę być wypoczęty

do tego przemarzłem dzisiaj niemiłosiernie, a na przełęczy będzie zimno i mokro ... brrrr

ale na sobotę zapowiadają piękną pogodę ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie podjechałbym - tyle, że jestem bezteleskopowy w tej chwili :/

Ewentualnie wziąłbym okulary i paracorra.

 

Ale ta pogoda to jest taka fifty-fifty ...

Nie wiadomo, czy te chmurki, które są teraz nad Wlkp. dolecą do nas czy nie.

 

Chmurki pewnie dolecą... ok 21-szej... liczę na to, że o 22-giej pójdą sobie....

 

Najbardziej się boję, czy wilgoć nas nie spacyfikuje (godzina obserwacji i zaparowane wszystko ;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmurki pewnie dolecą... ok 21-szej... liczę na to, że o 22-giej pójdą sobie....

 

Najbardziej się boję, czy wilgoć nas nie spacyfikuje (godzina obserwacji i zaparowane wszystko ;/)

 

Raz, że woda nas zaleje, a dwa, że pomimo dobrze wyglądającej mapy z SATa na miejscu okaże się że jest kupa.

A jutro rano do roboty trzeba iść - może jednak weekend?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, że woda nas zaleje, a dwa, że pomimo dobrze wyglądającej mapy z SATa na miejscu okaże się że jest kupa.

A jutro rano do roboty trzeba iść - może jednak weekend?

 

pewnie śnieg tam jeszcze nie stopniał :)

 

idę na spacerek... nocka i tak zaczyna się o 22:30... zobaczę jak mnie najdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem nową zabawkę :D teraz oprócz lornetki mam teleskop (76mm średnicy lustra 700mm ogniskowej) firmy Bresser. Są syfy na zwierciadle ale przy obserwacji okolicznych bloków ich nie widać. Natomiast z okna mego bloku widać raptem 2 gwiazdy..... :(

Niemniej jednak chciałbym zobaczyć go w akcji na jakimś fajnym punkcie widokowym. Dajcie znać jak będziecie zbierać ekipę na wyjazd na tapadła.

 

21.05.2011 W Jizerce odbędzie się 3. Astronomiczny Dzień w Izerskim Parku Ciemnego Nieba. Więcej informacji wkrótce. - ktoś się wybiera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21.05.2011 W Jizerce odbędzie się 3. Astronomiczny Dzień w Izerskim Parku Ciemnego Nieba. Więcej informacji wkrótce. - ktoś się wybiera??

 

4 dni po pełni ? Praktycznie niebo będzie takie samo jak na Maślicach :)

 

a tak poważnie... ktoś sondował warunki w Izerce w dniach gdy księżyc jest "po właściwej" stronie Ziemii ? Mapy LP nie dają dużych szans, ale może wysokość robi swoje... Jelenia Góra nie śmieci za bardzo ?

Edytowane przez Iro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadro zimnej wody....

Niestety okazuje się iż mój teleskopik ma sporo wad. Do najważniejszych nalezą skazy na optyce :( brak prawidłowej kolimacji. Brak wyczernienia wszystkich elementów tubusu.... i dziwwnie pachnie :( Syfy są na obu zwierciadłach i woda z mydłem nie dała im rady a szorować nie zamierzam.... dołączam fotki zwierciadła. Ktoś wie jak się tego pozbyć??

 

Z tego co się orientuję to w Izerach normalnie operują astronomowie z Czech (byłem na poprzednim pikniku).

skazy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie wyskoczę na 2-3 godziny

o której na miejscu?

nie wiem tylko czy zdążę zapakować teleskop ... najwyżej przyjadę tylko z lornetką

 

pozdrawiam

 

Koniec zmierzchu o 22:55... od 22-giej możemy zacząć się rozkładać i chłodzić... co na ten temat sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znalazłoby się dla mnie jakieś miejsce? :)

nie ma problemu, mogę Cię zabrać tylko jeszcze nie wiem, o której będę mógł wyjechać. Powrót planuję około północy, a już najpóźniej o 0:30. Rano mam wyjazd

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, zazdroszczę wam - od jutra mam pracujący weekend (i to poza wrocem). Niebo wygląda super, no i ostatni nów przed lipcem. Ech. Z żalem muszę odpuścić. Życzę udanych łowów.

 

PS

Iro, mam ciągle Twój kabel. Nie chcesz, bym podrzucił Ci go dokądś w tygodniu?

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, zazdroszczę wam - od jutra mam pracujący weekend (i to poza wrocem). Niebo wygląda super, no i ostatni nów przed lipcem. Ech. Z żalem muszę odpuścić. Życzę udanych łowów.

 

PS

Iro, mam ciągle Twój kabel. Nie chcesz, bym podrzucił Ci go dokądś w tygodniu?

r.

 

Dawaj, chociaż z Sutterkiem na 2-3 godzinki ;) Przypomnisz sobie dawne czasy, popatrzysz sobie ponownie przez Syntę :)

 

 

jak ci kabel nie ciąży, to mnie się na razie nie spieszy... z drugiej strony, jezeli urzędujesz w gł. budynku uniwerku, to ja z pracy na obiadki do Bazyli ostatnio biegam, to możemy się zgadać.

Edytowane przez Iro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.