Skocz do zawartości

M86 i koleżanki


piotrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pokazuję to zdjęcie pełen rozczarowania że tak marnie wyszło. W zasadzie ku przestrodze. Co poszło źle? Ostrość i roszenie na obiektywie (suszarka była deficytowym towarem).

Zdjęcie robione "zlotowym setupem", czyli mój montaż (cgem) i guider oraz kamera (dsi iii pro), a teleskop to Magrez72 Jacapy (jego były też guiding ringi i kilka śrubek :-) ).

Długo walczyłem przy obróbce, ale więcej już z tego nie wycisnę.

Z ponad 30 klatek użyłem 15 (8 mninutowych), bo reszta zaszumiona (przez rosę i szron). Wyguidowanie tych 400mm ogniskowej było bezproblemowe.

 

Ta katastrofa wygląda tak:

M86_8min_ps_v31_ost copy.jpg

 

Można tylko podziwiać ile tam tego się zarejestrowało, ale to małe pocieszenie ...

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez grzałek ja się nigdzie w astrofoto nie ruszam :) Kilka nocy mnie tego nauczyło - suszarka też nie zawsze zdawała egzamin.

Piotrek, zdjęcie byłoby świetne gdyby nie ostrość - a to "pierdoła", widziałeś jaką ja miałem prowizorkę do ustawiania ostrości - maska Bahtinova w kawałku tektury - w sumie całość za kilkadziesiąt złotych, a rezultat daje fenomenalny. Gdyby była ostrość mnie osobiście nic więcej temu zdjęciu by nie brakowało.

 

Adam też ma rację - jeszcze całkiem niedawno wszyscy za takie zdjęcie daliby się posiekać na kawałki :P

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, to jest doświadczenie które pozwoli Ci wyeliminować błędy w przyszłości.

Nie chciałbyś zobaczyć moich setek zdjęć analogowych które mi nie wyszły!!!

Trzymam to na pamiątkę. Więc w tych czasach miłośnicy astrofotografii maja łatwiej o jakieś 1800%.

Astrofotografia jest jak bagno, mocno wciąga i wyjście z tego jest niemożliwe! wiem to po sobie.

 

Pozdr i życzę wytrwałości i cierpliwości.

 

ps

:friends: pamiętaj, że możesz liczyć tylko na przyjaciół! którzy już siedzą w tym bagnie po uszy :yahoo:

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajne , klimatyczne zdjęcie. Biorąc pod uwagę fakt, że zrobione było niemalże "z pod pachy" to śmiało można ocenić jako świetne :yes: .

Brak odraszania , czy choćby suszarki to pikuś , najważniejsze że udało się znaleźć odpowiednie śrubki do skręcenia :astronomer2: zestawu.

Bez tego nie byłoby nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może następnym razem będzie lepiej.

 

Nie "może" a "NA PEWNO" i będzie nie "lepiej" ale "SUPER"!!!

Siedzisz w tym "astrobagienku" już tak długo, że wiesz przecież że takie zdjęcia to jeden wielki warsztat doświadczeń na przyszłość!!! :yes:

A fotka mimo wszystko wyszła nieźle, jakby nie było - wiele osób nie może sobie pozwolić nawet na połowe z tego.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.