Skocz do zawartości

tani dobry netbook, jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Samsung ma fajną baterię (mam N-150). Jeszcze mi się nie udało całkowicie rozładować jej w czasie obserwacji. Przy normalnej eksploatacji wystarcza na 5-6 godzin. W trybie superoszczędnym, podobno na 11. Niestety, Stellarium tnie się na nim (przeciętnie ok. 6-7 kl/s) i wiesza, ale to chyba wina systemu. Jestem przyzwyczajony do "XP", "7" mnie wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cięcie większości programów - nie tylko stellarium w tych netbokach odpowiada bardzo słaby procesor- Atom. Poza tym, jak dla mnie 10" to za mała rozdziałka do neta- strony nie tylko nie mieszczą się w pionie ale i w poziomie, więc ciągłe przewijanie. Może pomyśl nad 12"-13".

Dodatkowo Samsung nie daje płyt recovery i nie ma możliwości ich zrobienia - no ale to już mniejszy problem.

Jeśli nie znajdziesz nic nowego to pomyśl nad tym: http://allegro.pl/item1166290244_asus_u1e1p038_ultra_cienki_core_2_duo_u7500_lh234.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sawes1 --> To dziwne, że Stelarium Ci się tnie. Ja mam Samsunga N130 od 6 miesiecy i jeszcze nigdy Stelarium sie nie zawiesiło. Może czas na formata ;)

 

A tak przy okazji to lepiej kupić 12 calowy, bo po prostu szkoda oczu. Zdecydowanie wiekszy komfort pracy na wiekszym ekranie. Chyba, że tylko do obserwacji to 10 jak najbardziej.

Edytowane przez jareksmolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna też mam N-150 i też mi wiesza Stellarium. Do przeglądania neta jest wystarczający, a rozdzielczość można zwiększyć, kosztem utraty jakości obrazu. Muszę jednak pożyczyć od kogoś zewnętrzny napęd, bo Win 7 Starter też mnie wkurza, a przy XP może by się udało go przyspieszyć i nie byłoby kombinacji z niektórymi programami. Próbowałem zainstalować XP ze zbootowanego pendrive'a, ale coś źle poszło i sypło mi się całkowicie wszystko, i gdyby nie Samsung Recovery, to byłby niezły problem. Tak poza tym to polecam tego netbooka.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpiąć do tematu?

 

Szukam także taniego Laptopa, na którym poszło by Stellarium.

 

Co powiecie na takie typy:

 

http://allegro.pl/item1174837471_ibm_t23_1_13ghz_256_rs232_gwar_nakl_licencja.html

 

http://allegro.pl/item1167320917_super_ibm_t23_p3_1_13ghz_256mb_30gb_win2000.html

 

Procek 1,13 GHz nie będzie za wolny?

 

(Pod Win XP)

Edytowane przez midimariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam acer aspire one 150 bb 8,9", koszt nowego w promocji to 850zł, właściwie robię na nim wszystko łącznie z graniem, stellarium się nie tnie. Bateria trzyma 6h, laptop od ponad roku chodzi bezawaryjnie, format + instalacja nowego windowsa xp z ukrytej partycji trwa 15minut. Na rynku wtórnym i za 500zł idzie dostać.

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat używam Della D600 1,3 GHz i bez problemu radzi sobie ze Stellarium i jeszcze wieloma innymi programami

kupiłem go bo ma wszystko co trzeba z COM i LPT włącznie więc śmiga bez zbędnych i kłopotliwych przejściówek

... i tak najważniejszy jest szybki dysk i duża pamięć RAM

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.