Skocz do zawartości

Sklepy Astronomiczne w USA


Gora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś zna jakieś godne uwagi sklepy astronomiczne w USA. Pytam bo mam możliwość zakupu właśnie tam. Z czego wiem w niektórych przypadkach różnica w cenie jest kolosalna. I czy ktoś w ogóle kupuje w jakiś sklepach w Stanach Zjednoczonych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do riklaunim. Cło dodałem ,a koszt transportu do Polski w wersji 4 tygodniowej wynosi około 49 centów za 1 funt [ok. 0,5 kg] więc nie jest tak źle ,nawet byłem zaskoczonym tym . Porównują ceny np. Meade LB 12" w Polsce kosztuje niespełna 4000 PLN ,a w USA 900 USD to w przeliczeniu daje 2700 PLN + kosztu przesyłki i ewentualnie cło i tak można zaoszczędzić. Pozdrawiam i dziękuje za szybką i rzetelną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło dodałem ,a koszt transportu do Polski w wersji 4 tygodniowej wynosi około 49 centów za 1 funt [ok. 0,5 kg] więc nie jest tak źle ,nawet byłem zaskoczonym tym . Porównują ceny np. Meade LB 12" w Polsce kosztuje niespełna 4000 PLN ,a w USA 900 USD to w przeliczeniu daje 2700 PLN + kosztu przesyłki i ewentualnie cło i tak można zaoszczędzić.

Zsumuj cenę i koszty przesyłki, dolicz do tego cło i VAT. Wyjdzie około 3700 PLN. Pomyśl jeszcze, co będzie, gdy zechcesz skorzystać z gwarancji. Czy aby na pewno warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takich kilka praktycznych pytań a propos cła

Czy z cłem nie jest tak że płaci się je dopiero od pewnej kwoty?

I jak to wygląda czy to urząd sam nalicza cło i pewnego dnia otrzymujemy polecony, czy wzywają na lotnisko?

Zakładając że np. teleskop jest mały to czy w Stanach znajomy mógłby wziąć telep na pokład samolotu, a pocztą nadać sam montaż?

pd

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena towaru z poza Unii nie przekracza 175 ojro (ok 700zł na dzień dzisiejszy) to nie płacimy cła tylko VAT

Jeśli paczka z USA będzie nadana jako "bezwartościowa" lub inaczej mówiąc jako gift to nic nie płacimy- ani cła a ni VAT (tak mi podpowiedziała o dziwo :!: przemiła Pani z UC - oczywiście nie wolno z tym przesadzać, bo zapłacimy należne podatki i kilkaset zł mandatu).

Ogólnie jeśli paczka idzie lotniczą to zawsze doliczają Cło + VAT, jeśli morską to bardzo rzadko doliczają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dostałem dziś maila ze sklepu astronomics.com, że sprzedają ES'y za 99$ (oczywiście niektóre) :) Kiedyś taka promocja to była norma, w ostatnim czasie było z tym słabiej, więc może warto się przyjrzeć.

 

http://us1.campaign-archive1.com/?u=4f03ba644ae27cab7dcb352c0&id=99ae661c82&e=839fc8296c

 

 

astronomic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jakieś 5 lat temu kupowałem w Hands on Optics: https://handsonoptics.com/ES-a 4,7 kupiłem za prawie pół polskiej ceny (+transport+cło). Cło chyba mnie ok.80zeta wyszło, zapłaciłem na poczcie i wydano mi przesyłkę. Czekałem ok. miesiąca, o ile dobrze pamiętam, płaciłem PayPal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.