Skocz do zawartości

Nowa rewolucyjna wyszukiwarka na AP


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach kronikarskiego obowiązku informuję, że udostępniliśmy na forum nową wyszukiwarkę. Od tej chwili znalezienie czegokolwiek w przepastnych archiwach Astropolis nie powinno nastręczać problemu.

 

Niby malutka zmiana, ale wierzę, że w istocie jest ogromna. To co najważniejsze, to że wyszukiwarka przeszukuje także Celestię, a to oznacza dla niej nowe życie. Proponuję spróbować od wpisania "teleskop na balkon".

 

Przy okazji uprościliśmy także samą górę. Kilka elementów wyleciało. Wyczyśćcie swoje "kesze" w przeglądarkach (żeby załadowały się nowe elementy).

wyszukiwarka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - też się cieszę z tej wyszukiwarki, bo już mnie poprzednia do szału doprowadzała (od lat).

 

Programista naprawił już polskie znaki oraz stare linki, tzn te z czasów astro-forum.org. Teraz działają prawidłowo: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=20196

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych technicznych: możecie używać pełnej składni takiej jak w google, czyli frazy, operatory OR/-, etc. Podobne jest do google, bo to jest dokładnie system enterprise google dla firm. Kupiłem go specjalnie na potrzeby Astropolis. Możliwości tej wyszukiwarki są niesamowite (od strony backend także - np. budowanie zestawów synonimów, czy powiązań kluczowych).

 

Przykład: wpiszcie "astrograf", a system znajdzie także np. APO, kamera CCD, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka uwagę "estetyczną". Wprowadzenie nowej wyszukiwarki spowodowało przesunięcie w lewo górne menu przez co zostało obcięte logo z nazwą AP. Poza tym rzeczywiście wyszukiwarka "daje rade" :rolleyes:

Sformatuj kompa, wgraj system od nowa i będzie śmigało jak trzeba ;)

A jeśli nie masz na to czasu, ctrl+F5 też da radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, masz zapewne swoją najswojszą wizję forum (i chwałaCi za to), ale przy okazji różnych przeprowadzek może jednak warto przywrócić kilka działów?

Z mojej strony, byłbym szalenie wdzięczny za powrót działu księżycowego - czasem chciałoby się mieć wszytko o Łysym w jednym miejscu, a przebijanie się przez X stron z DS-ami w dziale astrofotografia to gimnastyka nie na mój schorowany kręgosłup (choć teraz i tak jest łatwiej i szybciej z nową wyszukiwarką).

Drugim działem o który pięknie proszę jest dział "Lornetki".

 

Są na to jakieś szanse?

 

lp02_shrek2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to czemu nie założycie wątku. Poddajmy to dyskusji, tylko może nie w tym wątku.

 

Proponuję podejść do tematu szerzej i spróbować opracować nową strukturę działów. Ciąży nad nami bardzo stary podział i ja ciągle czuje przez niego jakiś problem.

 

Ja jestem otwarty na każde pomysły. Powiem więcej, bardzo się cieszę, że poruszyłeś ten temat.

 

Przy okazji - nowe forum będzie bardziej "kompaktowe", więc więcej działów może wystąpić bez nadmiernego rozdmuchiwania strony.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.