Skocz do zawartości

Izerski park ciemnego nieba


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam to zakładane toto było przez unię wrocławski uniwerek i inne taki. I nie ma to nic do światła widzianego przez satelity tylko do tego ile gwiazd tam widać. Jakieś badania były robione i wybrano ten obszar...

 

Ale ja się przy izerach nie upieram....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na razie we wrześniu po stronie polskiej. No ale nie ma muu. Pomysł rzuciłem a zaćmienie księżyca sie zbliża.....

chciałeś jechać 150 km pod ciemne niebo podczas białych nocy by zobaczyć Księżyc w pełni? :szczerbaty:

zaćmienie możemy pooglądać z dowolnego miejsca

 

co do wyboru Jodłów czy Izery na dwudniowy wyjazd to jest mi to obojętne. Byle było w nocy ciemno :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyboru Jodłów czy Izery na dwudniowy wyjazd to jest mi to obojętne. Byle było w nocy ciemno :D

G. Izerskie mają (chyba ;-)) tę przewagę, że w razie ładnej pogody w dzień i niezbyt w nocy - można pochodzić po górkach... do Czech wstąpić. ;->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pod chaty na skraju w Jodłowie jest jakieś 5km na Śnieżnik i 1.5km do B)

Hm, no to nic dodać nic ująć. ;-) Na początku maja byłem w Ponikwie (po drugiej stronie Śnieżnika) - bliżej Długopola. Jak stanąłem w nocy na polanie... to nieba nie poznałem. ;-) W następny weekend wybieram się w okolice Walimia - Glinno. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle było w nocy ciemno :D

 

pozdrawiam

 

Wydaje mi się że ZbyT trafił w sedno sprawy. Chodzi o to żeby było ciemno, reszta schodzi na drugi plan. Przecież próbujemy umówić się na astro spotkanie. Teraz potrzebna jest jedynie męska decyzja gdzie jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja to myślałem, żeby pojechać w Izery, a przy okazji skorzystać z niezłego nieba i przeznaczyć 'nocną część dnia' na obserwacje. ;)

 

Bartolini - Śnieżnik to Śnieżnik - gdzie mu tam do hal Izerskich. :flirt:

 

Byłem dwa lata temu w Szklarskiej i coś tam nawet Makiem z centrum walczyłem. Akurat była prawie pełnia, ale nie było źle - koło Orlego jestem pewien że będzie naprawdę zacnie.

 

Oba najbliższe miasteczka są małe, oddalone o kilka km i schowane w dolinach za górami i za lasami. Ja głosuje za imprezą w Izerach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z właścicielem Schroniska w Jodłowie chyba "Ostoja". Jedyny wolny termin jaki mają to weekend z 5-7 sierpnia. Do Stacji Turystycznej "Orle" nie dodzwoniłem się, wysłałem maila.

 

Aktualizacja!

Orle ma jeszcze wolne miejsca w okolicach lipcowego nowiu.

Edytowane przez Grześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym się pisał na wspólne obserwacje, ;)

 

*A braliście pod uwagę fakt, że aby dojechać z Jakuszyc do schroniska "Orle" potrzebna jest przepustka od Nadleśnictwa ?

 

Pozdrawiam Gora

Edytowane przez Gora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym się pisał na wspólne obserwacje, ;)

 

*A braliście pod uwagę fakt, że aby dojechać z Jakuszyc do schroniska "Orle" potrzebna jest przepustka od Nadleśnictwa ?

Pozdrawiam Gora

Tak. :-) Na sierpniowe spotkanie (25-28 sierpnia) można się już zapisywać a i przepustkę dostać.

http://www.osa.teleskopy.net/2011_jesien/

Edytowane przez czach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 lat później...

Hej

 

Odkupuję, mega archiwalny temat, ale planuję wybrać się do Parku Izerskiego w najbliższym czasie, był już ktoś kto może podzielić się wrażeniami w porównaniu do podwrocławskich ciemnych miejsc? No i jak z dojazdem samochodem się zastanawiam?

Może ktoś też się wybiera?

Edytowane przez sullifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż wstyd się przyznać ale jeszcze tam nie byłem

pod koniec sierpnia IA UWr organizuje w Orlu coroczne warsztaty astrofotograficzne. Formalnie jesteśmy współorganizatorem więc możliwe, że tam będę

kolejna okazja to zlot wrocławskiego oddziału PTMA pod koniec września. Tam na 99% już będę

 

obie imprezy są w okolicach nowiu więc będzie doskonała okazja zapoznania się z jakością tamtejszego nieba

na pewno nie wszędzie da się dojechać samochodem ale do schroniska nie powinno być problemu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.