Skocz do zawartości

Jowisz 2011/2012


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się jakimi narzędziami graficznymi operują ludzie z czołówki światowej.

Oprócz standartowych procedur alginowania, filtowania i stackowania - deconvolve ale wydaje się że

również istotnym procesem jest używanie filtrów wygładzających z definicjami wartości i promienia tzw. szczegółu.

Tutaj wynik obróbki z użyciem takiego filtra - zwróćcie uwagę - to ten sam materiał wyjściowy co w poprzedniej fotce

a ilość detali wrosła x 2 - direct jest prawidłowy ;) Może trochę przesadziłem z tym wygładzaniem ;)

Untitled-1_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się jakimi narzędziami graficznymi operują ludzie z czołówki światowej.

Oprócz standartowych procedur alginowania, filtowania i stackowania - deconvolve ale wydaje się że

również istotnym procesem jest używanie filtrów wygładzających z definicjami wartości i promienia tzw. szczegółu.

Tutaj wynik obróbki z użyciem takiego filtra - zwróćcie uwagę - to ten sam materiał wyjściowy co w poprzedniej fotce

a ilość detali wrosła x 2 - direct jest prawidłowy ;) Może trochę przesadziłem z tym wygładzaniem ;)

O tym samym tj. co inni używają do obróbki tez wczoraj myślałem. Ja jestem na etapie registaxa i waveletów i mam wrażenie, że z tym softem wyżej nie podskoczę. Trafiłeś (trafiliście) na jakis tutorialik czy to z reguły tajne/poufne i nikt nie pisze jak obrabia?

Część z nich wie:

http://alpo-j.asahikawa-med.ac.jp/Latest/Jupiter.htm

 

Jak obrobię swoje aviki to wrzucę, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, już czytam. Poniżej zdjęcie z 8 listopada. Skusiłem się na mglistą pogodę, bo nie wiało. Ale jak pierwsze ekspozycje robiłem na gain 800 i 1/54 sek, to na końcu gain maks. i 1/9. Na samym końcu, to i Księzyca nie dało się oglądać, a Jowisza nie było widać gołym okiem przez mgłę. Nie wiem czy pechowo z uwagi na pogodę, czy "miejscówka" taka sobie, ale z reguły seeing 1,5' lub gorzej, a nie 0,5'.

 

Pogody życzę

Jowisz 20111108 2122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym tj. co inni używają do obróbki tez wczoraj myślałem. Ja jestem na etapie registaxa i waveletów i mam wrażenie, że z tym softem wyżej nie podskoczę. Trafiłeś (trafiliście) na jakis tutorialik czy to z reguły tajne/poufne i nikt nie pisze jak obrabia?

Część z nich wie:

http://alpo-j.asahikawa-med.ac.jp/Latest/Jupiter.htm

 

Jak obrobię swoje aviki to wrzucę, pozdrawiam.

 

 

Bez dekolwulacji obróbki daleko nie zajdziesz a teleskop masz o olbrzymich możliwościach.

Proponuję ściągnąć demo astraimage licencja w wersji najprostszej umożliwiająca zapis wyników

to ok 30USD... Wgraj swoją klatkę wynikową z reg. i wejdź w zakładkę deconvolve , zdziwisz się

co się stanie z Twoim zdjęciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie doczekałem się WCP w dogodnym położeniu

miała być dodatkowa atrakcja w postaci tranzytu Io ale zamiast tego był tranzyt komina sąsiadów :swear:

MAK127 i kamerka internetowa

 

jowisz 2011-11-13_01_54.jpg

 

i jeszcze animacja 7 fotek po około 1000 klatek

 

jowisz 2011-11-13 anim1.gif

 

a tak niewiele zabrakło

 

pozdrawiam

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna fotka obrobiona w Registax5, a później potraktowana Fitsworkiem

ilość szczegółów niby ta sama ale druga wersja wydaje się ostrzejsza

przy okazji wyszły kołowe artefakty, z którymi nie umiem sobie poradzić bez utraty ostrości

 

jowisz 2011-11-13_02_08_2ver.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.