Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem czy nazwanie teleskopu nazwa mitycznych potworow jest najlepszym pomyslem...

A niby czemu miałoby nie być? te mityczne potwory świetnie działają na wyobraźnie i są "Mityczne"! nikt nigdy nie widział Hydry, Wiverny, czy skrzydlatego Smoka, ale one istnieją w naszej zbiorowej wyobraźni jako coś potężnego, majestatycznego a za razem dzikiego i nieokiełznanego (jak wszechświat) i przede wszystkim Wolnego... choć to niemożliwe większość z nas chciałaby zobaczyć takie bestie o czym świadczy chociażby popularność powieści fantasy jak Eragon i ich adaptacje filmowe... smoki, cerbery, centaury, syreny, w różnych opowieściach są pokazywane z różnych stron ale zawsze są arcydziełami stworzenia... któż nie słyszał o pancerzach ze smoczej łuski, łzach feniksa etc. i choć Mantikory na początku były dość paskudne (jakieś "coś" z głową holenderskiego podróżnika) to z czasem i z poprawą umiejętności graficznych człowieka stały się połączeniem najlepszych cech lwa, smoka i skorpiona. Rozumiem że słabym posunięciem byłoby użycie nazwy bestii która nie wypiękniała z czasem jak Harpia czy Ganesha ale to inny odcinek tego serialu... Podobnie sytuacja wygląda z symbolami zwierzęcymi jest wiele firm noszących nazwę "Wolf..." albo "Lion..." a i nawet żmija znalazła amatorów (Dodge Viper) mimo że są to dzikie zwierzęta które nie znają litości, nie walczą honorowo z ofiarami zachodzą je od tyłu lub zabijają w grupie to dla nas są symbolami: wolności (wilk) i dostojeństwa (lew). Myślę że znacznie gorszym pomysłem jest używanie imion bogów greckich czy rzymskich bo jak wiemy z mitologii to głównie egoistyczni, kazirodczy, matko i bratobójcy...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że każdy ma inne wyobrażenia jak powinna wyglądać ta nazwa. Ja nie widzę nic złego w Sky i Star podobnych nazwach. Wręcz przeciwnie, są łatwe do zapamiętania i chwytliwe. Zbyt dużo firm korzysta z tych przedrostków by można było mówić o naśladowaniu kogokolwiek. Gdyby Steve Jobs tak myślał nigdy nie nazwał by swojej firmy "Jabłko".

Kolejne moje próby:

 

TSM - Tele Sky Magic

 

SM - SkyMagic, StarMagic

Edytowane przez jareksmolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu miałoby nie być? te mityczne potwory świetnie działają na wyobraźnie i są "Mityczne"! nikt nigdy nie widział Hydry, Wiverny, czy skrzydlatego Smoka, ale one istnieją w naszej zbiorowej wyobraźni jako coś potężnego, majestatycznego a za razem dzikiego i nieokiełznanego (jak wszechświat) i przede wszystkim Wolnego... choć to niemożliwe większość z nas chciałaby zobaczyć takie bestie o czym świadczy chociażby popularność powieści fantasy jak Eragon i ich adaptacje filmowe... smoki, cerbery, centaury, syreny, w różnych opowieściach są pokazywane z różnych stron ale zawsze są arcydziełami stworzenia... któż nie słyszał o pancerzach ze smoczej łuski, łzach feniksa etc. i choć Mantikory na początku były dość paskudne (jakieś "coś" z głową holenderskiego podróżnika) to z czasem i z poprawą umiejętności graficznych człowieka stały się połączeniem najlepszych cech lwa, smoka i skorpiona. Rozumiem że słabym posunięciem byłoby użycie nazwy bestii która nie wypiękniała z czasem jak Harpia czy Ganesha ale to inny odcinek tego serialu... Podobnie sytuacja wygląda z symbolami zwierzęcymi jest wiele firm noszących nazwę "Wolf..." albo "Lion..." a i nawet żmija znalazła amatorów (Dodge Viper) mimo że są to dzikie zwierzęta które nie znają litości, nie walczą honorowo z ofiarami zachodzą je od tyłu lub zabijają w grupie to dla nas są symbolami: wolności (wilk) i dostojeństwa (lew). Myślę że znacznie gorszym pomysłem jest używanie imion bogów greckich czy rzymskich bo jak wiemy z mitologii to głównie egoistyczni, kazirodczy, matko i bratobójcy...

 

O matko GRUBO masz stary w tamburynie ;P

 

 

Niech go nazwą "teleskop" prosto i po polsku.

Edytowane przez hadzi3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony ;)

 

w czym to robiłeś ?

 

 

 

Mówiłem że to prototyp i że nie będzie szału....,po co mam wydziwiać jeśli już mogą mieć logo i nie potrzebują??

:compress:

 

 

Nie ma się co wyśmiewać.... :blink:

 

 

Tak tylko z nudów zrobiłem.. :lol:

Edytowane przez grzep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika to moje hobby i pytałem z czystej ciekawości bo jeśli było robione w paincie to "szacun" za cierpliwość

Pozdrawiam i nie miałem na celu z ciebie drwić

 

 

 

Jak widać gołym okiem można tu dojrzeć painta.....ale nie tylko

 

Tutaj jest 90% painta a stronę wcześniej masz 100% painta... :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu proponowało swoje ksywki, to i ja nie będę gorszy. Krigore - świeża, mało używana, nie śmierdzi jej z japy. Nie jest rzeczownikiem prostym, wymyśliłem ją dawno temu, będąc pod wpływem zdrowia, szczęścia i pomyślności. Jedyny feler to to, że podobno w którymś ze skandynawskich języków oznacza wojownika - ale pisanego z błędem ortograficzym. Powiedział mi o tym jakiś wiking, jak w WoW-a grałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie juz skonczyly pomysly, a bezsensownych propozycji nie bede pisal, bo mija sie to z celem. Dlatego pozostaje mi jedynie komentowac i oceniac wasze propozycje :) U mojego przedmowcy bardzo podoba mi sie nazwa Zero Gravity. Ciekawa stylistycznie i brzmieniowo nazwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z przyjemnością proponuję nazwę - "ASTRAMID"

 

Nazwa łączy w sobie nazwę hobby ASTRonomię oraz końcówkę nadająca nazwie siłę i moc jaką ma w sobie kosmos.

 

ASTRAMID - to moja propozycja

 

Pozdrawiam

 

Jacek

PS. nazwa jest w 100% autorska i w 99% nikt na świecie nie wpadł na podobny szyk znaków do nazwy handlowej.

Edytowane przez Gesirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie juz skonczyly pomysly, a bezsensownych propozycji nie bede pisal, bo mija sie to z celem. Dlatego pozostaje mi jedynie komentowac i oceniac wasze propozycje :) U mojego przedmowcy bardzo podoba mi sie nazwa Zero Gravity. Ciekawa stylistycznie i brzmieniowo nazwa :)

 

 

A co nazwa zero Gravity ma wspólnego z teleskopem? Taka nazwa wgl. nie ma nic wspolnego z astronomią i teleskopem tylko z fizyką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z przyjemnością proponuję nazwę - "ASTRAMID"

 

Nazwa łączy w sobie nazwę hobby ASTRonomię oraz końcówkę nadająca nazwie siłę i moc jaką ma w sobie kosmos.

 

ASTRAMID - to moja propozycja

 

Pozdrawiam

 

Jacek

PS. nazwa jest w 100% autorska i w 99% nikt na świecie nie wpadł na podobny szyk znaków do nazwy handlowej.

Możesz większymi bo trochę niedowidzę... ;/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero Gravity moze i nie ma wiele wspolnego z teleskopem, ale za to fajnie brzmi :) no i zawsze trochebedzie sie jednak kojarzyc z astronomia. Ten sam pan ktory zaproponowal powyzsza nazwe, podal takze propozycje Distant Earth. Co ciekawe robiac niedawno zakupy w empiku zakupilem album ATB o takiej samej nazwie. Przypadek? Czy moze nazwa inspirowana muzyka dance/ ambient ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne propozycje:

 

Aster

 

SkyRanger

 

Ranger

 

Astra //to chyba nie wygra :(

 

_______________________________________________

do przedmówcy:

miło mi

mój pies - płci pięknej - nazywa się ... astra :)

 

p.s.

coś nikt nie głosuje na moje ostatnie dowcipy ... to tu tylko wrzucę coś nowego przy okazji (może ktoś skuma :P)

 

Państwo wyglądają na szczęśliwą parę. Jak do tego doszliście? - Jesteśmy powierzchowni i nie mamy nic do powiedzenia.(W.Allen - Annie Hall)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.