Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze na zakończenie rzucę mimo że ma małe szansę na wygraną

CosmoPole

czy też inne tłumaczenie słowa "Kosmopolak" Cosmopolish, Cosmopolishan jako hołd dla J. Kaczmarskiego i patriotyczny symbol...

Edytowane przez Gil-Galad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachecam do nazwy COPERNICUS badz KOPERNICUS. Skojarzenie z astronomia natychmiastowe. Przyjemnie brzmiaca nazwa lacinska. Jesli nie kazdy zna postac Kopernika napewno kazdemu nazwa wyda sie znajomo brzmiaca. Lacinska nazwa dla odbiorcy na calym swiecie, nawet chinczycy ucza sie lacinskich nazw gatunkow. Naprawde nazwa dobrze sie kojarzy, zarowno dla zanawcy tematu jak i dla laika. Po za tym nazwa kojarzy sie z Polska (moze jakies wsparcie z Min. Kult. i Szt. za promocje polskiego Kopernika :) - nie kazdy na swiecie wie ze kopernik byl z Polski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma limitu ilości pomysłów na każdego użytkownika - przeglądając widzę kosmos :sleepy::lol:

 

 

Z jednej strony masz rację, ale z drugiej... ustawiasz limit na powiedzmy 3 i wszyscy wrzucają po 3 nazwy, jest wysyp nowych kont, żeby obejść limit oraz może dojść do sytuacji, gdy ktoś wyczerpał swój limit po czym wpadł na tak genialny pomysł, że chcesz mu dać nagrodę o wartości kilkukrotnie większej niż wstępne założenia (będąc przy tym zadowolonym, że tak tanio taki pomysł) i... ten ktoś nie może tego wrzucić.

 

co do twoich pomysłów

Lunisolar - ładniej by brzmiało Unisolar. Choć nazwa sugerowałaby ograniczone zastosowanie ;) zresztą podobnie jak twój oryginał ;)

Stellaris - podoba mi się... choć coś mi w niej nie pasuje jako nazwa telepa. Nie umiem stwierdzić co. Mimo to jest ładna :)

LuckyStar - były kiedyś takie płyty główne i prawdę mówiąc nie kojarzą mi się z najwyższą jakością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może: El Nath. Jak się kojarzy z Polską? Wcale. Ale brzmi świetnie.

 

 

---

Zwracam prawa wszystkim użytkownikom AP, którzy napisali ww propozycję przede mną i figuruje ona na tej stronie gdzieś ponad moim postem. Nie trudno chyba zrozumieć, że przy takiej ilości stron człowiekowi zwyczajnie nie chce się ich po kolei przeglądać. Losowo zresztą też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm do moich propozycji ( Solar, Uranus, Lightbringer, Twilight, Skytrek) dorzuce ostatnią , tak last minute heh

 

Seeker - w sumie nie wiem czy było z wyszukiwania wychodzi że nie, seeker czyli po prostu poszukiwacz, a teleskop takowym chyba był jest i będzie.

mogłoby być też Sky-seeker ale to w sumie chyba będzie się ze sky watcherem kojarzyć

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.