Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

I daj Ci Boże wygrać! Naprawdę będzie mi miło być inspiracją Twojego zwycięstwa.

Niech Ci dobrzy służy i ciemnego nieba życzę.

 

 

Moje kolejne propozycje:

Regime

 

StarRegime

 

LightRegime

 

SkyRegime

 

//wbrew pozorom nie takie głupie {może któraś wygrać} AHA Regime oznacza między innymi "system" i nie tylko polityczny reżim :icon_idea:

p.s.

Przy okazji tego NIBIMBRU

{ bo status musiałem refocusować do innych celi :D }

dziekuję Ci Tomku_P, że poparłeś wczoraj w moim statusie - co nieco - koncepcję Synty 8 na dobsonie na obrzeżach Olsztyna.

To naprawdę było wysokiej klasy (zważywszy na kontekst ;) ). Dowiedzieliśmy się, że miałeś kiedyś Newtona 150mm na EQ32.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I daj Ci Boże wygrać! Naprawdę będzie mi miło być inspiracją Twojego zwycięstwa.

 

Niech Ci dobrzy służy i ciemnego nieba życzę.

 

 

dzięki :) niewątpliwie przydałoby się wyjść poza lornetkę

 

Moje kolejne propozycje:

 

Regime

 

StarRegime

 

LightRegime

 

SkyRegime

 

//wbrew pozorom nie takie głupie {może któraś wygrać}

 

Całkiem fajne. A swoją drogą, patrząc na mnogość pomysłów, oprócz nazwy dla marki można tu znaleźć i kilka nazw dla serii teleskopów, np. Vistar Regime, Vistar LightCatcher ;)

 

Vistar dlatego, że ta nazwa bardzo mi się spodobała i niezależnie od wyniku konkursu cholernie zazdroszczę jej autorowi, że ją wymyślił. Osobiście - mój faworyt, gdybym ja decydował o nazwie to chyba musiałaby być zastrzeżona, żebym jej nie wybrał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, wstaje dzisiaj rano, a tu tyle postow juz napisanych i znowu "swieze" propozycje :) Czyzby tak wczorajsze Perseidy na wene podzialaly... :) Ok, biore sie teraz za komentowanie. Oczywiscie na pierwsze miejsce wysuwa sie dzisiaj nazwa NIMABIMBRU :) pomyslowe i jakze pobudzajace nasza wyobraznie. Ciekawie takze brzmia nazwy: STAR CATCHER lub LIGHT CATCHER szkoda tylko, ze juz byly wczesniej wymienione :) A tak bardziej na powaznie: podobaja mi sie nazwy zaproponowane przez ekologa - fajnie brzmia i sie nie powtarzaja. Do gustu przypadla mi takze nazwa PARALLAXA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc pochwalonym ...

 

pozwolę sobie zatem jeszcze coś dodać

 

 

REGIME

 

zaproponowałem także dlatego że to i dla Niemców jest to samo (system) a nie czarujmy się

 

Jesion i tam musi/powinien realizować sukces handlowy --- se wyobraźcie że deltaoptical (tfu teraz już jej nie lubie)

bezproblemowo wysłała zapłacony prze mnie teleskop DHL-em do znajomej Niemki

tylko (sprytnie ale malo) podwyższyli opłatę o umówioną telefonicznie kwotę [po prostu nabyłem jakiś gadżet na niby żeby ich komputer wygenerował odpowiedni m-transfer

- ha! - znowu o Nibiru :) ]

 

//a teraz dowcip:

 

Panowie i Panie

kurna

piszcie! piszcie! do 1000-cznego postu blisko - wstyd nie dojechać :D

 

kolejna propozycja (ORDNUG MUSS SEIN):

 

WIESIA

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASTRONOMIA

AMBER

ADVENTURE

APARAT

EGO

EAGLE

AQUILA

ASTROVENATOR

STELLARIA - bardzo ładny kwiatek swoją drogą ;-)

SCIENTIA

SCIENCE

PATRON

NOX

GEO

DUX

PLUTO

ZODIAC

ION +

VISION

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kolejna propozycja to poprostu Enigma bez rzadnych sky-ów, star-ów, watcherów itp.

 

Enigma to poprostu można powiedzieć zagadka a kosmos, planety, mgławice, galaktyki to przecież jest nadal zagadka.

PS. Czy konkurs kończy się o godz. 00:00 czy o tej o której był wystawiony pierwszy post?

Edytowane przez majkii2001
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze:

NUBAJ

 

Znaczy kompletnie nic (przynajmniej na pierwsze przeszukanie w googlach), jest krótkie, dobrze brzmi i dodatkowo ma ukryte wspak inicjały firmy Adama JBN.

Nie kojarzy się z Polską? Można dać w logo biało-czerwone literki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamse24 niektóre z Twoich propozycji mnie dobijaja np. Finger, Box. Co to ma miec wspólnego z marka teleskopow? No chyba, ze przepisujesz tutaj slownik jezyka angielskiego, to jeszcze zrozumiem :)

TEEE KOLEGO ZAJMIJ SIE WYMYSLANIEM NAZW I ZABAWA . DODAM ROWNIEZ ,ZE NP. NAZWA ORANGE NIE MA NIC WSPOLNEGO Z TELEFONAMI KOMORKOWYMI, A CANON NIE JEST NAZWA ARMATY TYLKO APARATU FOTOGRAFICZNEGO.SZUKAMY LADNEJ SKLADNI LITEROWEJ ORAZ GRAFICZNIE DOBRZE DOBRANYCH LITER.DZIEKI TEMU BEDZIE MOZNA LATWO I SZYBKO STWORZYC ORYGINALNE LOGO NOWEJ FIRMY.PEACE BROOOO!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze coś ode mnie. Zgodnie z sugestią jaka pojawiła się gdzieś na początku tego wątku pomyślałem o jakimś kobiecym imieniu.

 

Astrolea lub po prostu Lea - kojarzy się z gwiazdozbiorem Lwa; dodatkowo jego kształt lub symbol można wykorzystać w logo

Asteria, Selene - po greckich Tytanidach

 

Ewentualnie:

Caelonia - połączenie łacińskich "caelum" (niebo, niebiosa) i "Polonia" (Polska)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec konkursu już jutro, więc ja też podam kilka propozycji:

 

Heliocentric Optics

Heliocentric Sky Telescopes (skrót HST; miłośnikom astronomii będzie się kojarzyć z Teleskopem Hubble'a :szczerbaty: )

Heliocentric Optics Instruments

Heliocentric Optics Group

 

I jeszcze tak zupełnie z innej beczki:

 

Vistula Scopes

Vistula Optics

 

Pozdrawiam

Marcin_K12

 

PS. Propozycję "Heliocentric" ktoś już kilka stron wcześniej podał, lecz ja nie kopiowałem, tylko zastosowałem się do propozycji Adama Jesiona

 

(...) 3. próbujcie też miksować propozycje innych, tak żeby powstały nowe twory. (...)

Edytowane przez Marcin_K12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.