Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Open Air

 

OPENAIR

 

FIRMAMENT

 

______________________________________________________________

kusiło ale nie ... to już rzucę poza konkursem: Heaven ;)

 

 

EDIT:

new sky

{podane poniżej przez TGTomka}

suuuper (powaga!)

zresztą .. to stare to już nam się chyba wszystkim przejadło :szczerbaty:

... stare ma swoich oprowadzajacych-guru-mędrców ...

zdecydowanie wypatrujemy jakiegoś nowego otwarcia :Beer:

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, co tak właściwie my nazywamy, na pewno teleskop, polski teleskop ale czy coś więcej wiadomo? Nie bardzo, więc to może być i Adamex, Jacex czy inny Astropex

 

Mam jednak wrażenie że nie będzie to typowy "pierwszy teleskop" czy prezent na komunię a raczej coś co będzie dobijać się do high-endowych tytułów i półek ( Jacka co prawda nie czytałem (?) ale z postów Adama widzę że tam właśnie kieruje plany ). Jeśli znaczenie będzie miała jakość i przede wszystkim jakość to może warto potraktować temat każdego egzemplarza nieco indywidualnie.

 

Zamiast skupiać się na nazywaniu całej serii jakąś szumną nazwą, nadawać je dla

każdej sztuki, według konkretnego i ścisłego klucza. W naszym światku funkcjonuje tak na prawdę bardzo mało nazw na opisanie modeli, z reguły jest to coś w stylu "Sky-Watcher (Synta) Dobson 8" GoTo" a w uproszczeniu "Synta 8" na dobsonie" Nawet Orionowe dobsony to np. VX10L, jednym z najbardziej znanych wyjątków jest pewnie "LightBridge". Jako nazwy handlowe funkcjonują i tak wyłącznie skróty w stylu "SK 1309 EQ2". Z czasem i tak w "szerokiej świadomości" nazwa teleskopu zaciera się z nazwą firmy która go wypuściła i jest przede wszystkim synonimem jakości. Ze wszystkich plusów największym jest i ten że pokazuje to wasze zaangażownie w dopieszczanie każdego teleskopu, chociażby na etapie składania i poprawiania tego co chińczykom udało się "zepsuć" ( w co i tak niezależnie od nazwy ;) już teraz, na kredyt, wierzę )

 

Osobiście nie miałbym nic przeciwko używając swojego nowego TYCa 8338391 wiedząc że to jeden z dwóch obiektów o takich nazwach w całym wszechświecie :) . No chyba że w planach już od samego początku są serie po 10^9 sztuk, cyferek co prawda nie zabraknie ale używanie ich stanie się niewygodne ( katalogów na pewno zabraknie )

 

p.s. Zdradzam wam właśnie tajemnicę swojego, kiedyś planowanego sukcesu, w branży astro ale właśnie zdałem sobie sprawę że aby pomysł ruszył za kilka lat, już teraz musiałbym założyć nowe forum :szczerbaty: nie mam na to ani siły ani zdrowia :g:

Edytowane przez Tomek_P
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chociaż mało się udzielam na tym forum pragnę wspomóc naszą Polską markę teleskopów i marzy mi się aby nasze, Polskie teleskopy nosiły nazwę POLON

 

Nie wiem czy ta nazwa już padła wcześniej ale to była moja pierwsza (i chyba najlepsza myśl) odkąd przeczytałem o tym konkursie. Mam nadzieję że organizatorom przypadnie do gustu ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Enormous

2. Monolith

3. Adamant

4. Noble

5. Magellan

6. Capricorn

7. Ferre

8. Venture

9. ad-Venture

10. Amok

11. Einstein

12. Absinthe

13. Bras D'or (czyt: Brador [fr] złote ramie)

14. Rare

15. Cigare

16. Maverick

17. Ragins (na cześć Polskiego bohatera)

18. Angmar

19. Ereth

20. EternalPath

21. Supreme

22. Hydra

Edytowane przez Gil-Galad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja: BlackHole

Jak by nie patrzeć, chyba spełnia wszystkie sześć (a może nawet siedem B) ) warunków

Fajnie brzmi gdy się mówi: Kupiłem sobie nowego BlackHole'a. Znakomity polski teleskop!

Albo gdy jakiś miłośnik astronomii z Houston w Texasie napisałby do kolegi z Manchester w Anglii: Last friday I have bought fantastic telescope. It is a famous polish BlackHole. Amazing instrument!!

 

Dla niewtajemniczonych.

Black Hole to angielskojęzyczna (a właściwie to uniwersalna, międzynarodowa) nazwa najbardziej tajemniczego i zdumiewającego obiektu we Wszechświecie jakim jest Czarna Dziura.

 

Pozdrawiam,

askan7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASTROnomus

 

astronomus

 

ASTRONOMUS

 

Tak z ciekawości spytam: czym się różnią te trzy nazwy? :szczerbaty:

Rozumiem, że właściciele mają sobie jeszcze wybrać czy bardziej im się podoba z małej, czy dużej litery? :D

Myślę, że bez względu jaka nazwa wygra, właściciele sobie sami ustalą, czy będzie z dużych, czy z małych liter, a może pół na pół.

Tu chodzi tylko o nazwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości spytam: czym się różnią te trzy nazwy? :szczerbaty:

Rozumiem, że właściciele mają sobie jeszcze wybrać czy bardziej im się podoba z małej, czy dużej litery? :D

Myślę, że bez względu jaka nazwa wygra, właściciele sobie sami ustalą, czy będzie z dużych, czy z małych liter, a może pół na pół.

Tu chodzi tylko o nazwę :)

 

Mniejsza z tym bo nazwę Astronomus proponowałem już jakieś kilkanaście stron temu :P

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle u mnie, nazwa trochę abstrakcyjna. Ale tak się składa, że bardzo mi się kojarzy z ciepłą pogodną nocą pod gwiazdami. Kto spędzał urlop na południu, wie o co chodzi. ;)

CYKADA albo jeszcze lepiej w wersji francuskiej CIGALE (wym. si.ɡal)

http://en.wiktionary.org/wiki/cigale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.