Skocz do zawartości

Problem z lustrem głownym :((( POMOCY!


Melchior78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Specjalnie założyłem konto aby podzielić się wami moim problemem i znaleźć jakąś pomoc :(

Po krótce:

Przez ponad rok przesiadywałem w Anglii, przez ten czas moja Synta 10" była pod "opieką" siostrzeńca. Chłopak używał jej sobie od czasu do czasu, niestety pewnego dnia postanowił przeczyścić lustro głowne, które się zakurzyło. Dalej nie musze chyba opowiadać :(

 

Lustro jest w dość kiepskim stanie, na pierwszy rzut oka wygląda okej niestety patrząc pod światło (światło ustawione za lustrem!) widać wyraźne rysy. Przerwana jest struktura tej powierzchni odbijającej światło.

 

I moje pytanie brzmi. Gdzie mogę się zwrócić z taką sytuacją? Pamiętam, że czytałem gdzieś o jakiś napyleniach powtórnych, że ktoś się tym zajmuje. Niestety nie mogę dziś tego znaleźć :( Nie widzi mi się wydawanie ponad 1k na nowe lustro. Proszę o jakieś namiary na firmy/zakłady bądź osoby które takie zabiegi wykonują. TO PILNE :(

 

 

P.S. Prosze o nie odpowiadanie w sposób "temat był poruszany na forum setki razy wejdź tu: xxxx". Nie interesują mnie posty sprzed 2 lat (chyba, że macie pewność, że są ciągle aktualne). Proszę osoby naprawde zoorientowane o jakieś pewne dane i namiary. Dziękuję z góry. Jestem zdesperowany :(

 

P.S.2 nie testowałem teleskopu w warunkach obserwacyjnych. (myslicie ze będzie to miało duży wpływ na obraz?)

Edytowane przez Melchior78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I moje pytanie brzmi. Gdzie mogę się zwrócić z taką sytuacją? Pamiętam, że czytałem gdzieś o jakiś napyleniach powtórnych, że ktoś się tym zajmuje.

 

Tutaj masz linka z zakładem gdzie możesz napylić lustro, gość jest polecany przez wielu ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuuudzie,przecież nawet nie wiecie jak wygląda ta optyka.Od dawna wiadomo że lustra SW mają prześwity poprzez warstwy alu i utwardzające,nawet te nowe nie tykane.Wystarczy je podświetlić od tyłu i jest masa prześwitów.Ale to w żadnym wypadku nie dyskwalifikuje lustra,podejrzewam że te rysy nie będą miały żadnego zauważalnego wpływu na obrazy w wizualu,może tylko dyskomfort psychiczny.

 

 

Wstaw kolego jakieś fotki,bez lampy błyskowej przy dobrym oświetleniu pod różnymi kątami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z opinią antares1972 :D sam ostatnio przeżywałem podobną sytuację :D

 

Pozdrawiam,

 

Wielkie dzięki,ale muszę Cię uświadomić-jak będziesz trzymał z anteresem1972 (na innym forum TOM) to nikt nie odpowie na Twoje posty i wątki.:szczerbaty: To taka maleńka dygresja względem społeczności Astropolis.:lightning:

 

Ale dzięki za poparcie i pozdrawiam kimkolwiek Jesteś.:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz trzymał z anteresem1972 (na innym forum TOM) to nikt nie odpowie na Twoje posty i wątki.:szczerbaty:

a tak z ciekawości zapytam: masz jakąś brzydką chorobę zakaźną czy co? :D

bo jeśli można się zarazić przez internet to już zaczynam się bać :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości zapytam: masz jakąś brzydką chorobę zakaźną czy co? :D

bo jeśli można się zarazić przez internet to już zaczynam się bać :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Już dawno złapałeś:szczerbaty:,nie o de mnie,ale to masz.:rofl:

:sorry:

Edytowane przez antares1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze tak pozno ale miałem kilka problemów. zamieszczam foty

 

Prześwity:

http://img824.imageshack.us/img824/9695/przewity.jpg

 

Lustro z lotu ptaka. Duże foto (12 mpx) przedstawia cały syf, który pozostał na lustrze. Foto mozna pobrać i pooglądać pod lupą :P Polecam :D

 

http://img28.imageshack.us/img28/7505/1002653t.jpg

 

i jak wam sie to widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jutro zabieram się za mycie swojego i zrobię to tak: spłuczę najpierw prysznicem, potem wstawię je do miski z wodą z zawartością ludwika(nie za dużo tego płynu ) jeżeli będzie potrzeba to lekko przetrę lustro palcami. Gdy już lustro będzie czyste postawię je pod skosem i poleję wodą destylowaną i zostawię tak do wyschnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheh :) dzięki. Troche pocieszyliście. Macie jakieś rady co do tego jak dobrze spłukać to lustro? A może w ogole sie za to nie zabierać?

 

Mycie lustra to prosta czynność,a nie ma nic gorszego od wżartego brudu z przed kilku lat.

 

Tutaj opis,nie używaj do mycia żadnego płynu do optyki np. baadera

 

post 19 użytkownika Nevt.

 

http://astro4u.net/y...ic,16428.0.html

Edytowane przez antares1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko i wyłącznie wody destylowanej. Wlewam podgrzaną (letnia) do większej miski i do tego szare mydło "Biały jeleń".

Reszta j.w. ;)

 

Wspominałem w podlinkowanym przezemnie wątku o szarym mydle,ale ktoś skręcił mi wtedy niezłą zadymę.

 

A ja nadal tak robię.;)

 

Bo płyn do naczyń,jest do naczyń.

Edytowane przez antares1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.