Skocz do zawartości

Galaktyki z Bieszczad I


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ciesz nie pierniczę widok ramin spiralnych na tej fotce CCD ze 150 mm refraktorka jak na żywo w półmetrowym teleskopie, co tło nieba to tło nieba i da się wyciągać słabe szczegóły jak na fotkach z Hubbla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fotki mogłem zrobić tylko na krótkich czasach bo w transporcie pękła dioda w astropilocie a prowadzenie z kompa jest mniej dokładne . Zrobiliśmy więc z Krzyśkiem (Leon) ekspozycje 26x 40 sek . Na sprawnym astropilocie można spokojnie robić do 55 sek .

 

 

Dokładne czasy do ustalenia tych satelit przez Darka są dla mnie w tej chwili nieosiągalne bo zmieniłem kompa i pliki kopiowane nie pokazują prawdziwego czasu .

 

Mateusz , tak to pojedyncze klatki ale poddane syntezie Micka w astroarcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Mateusz , tak to pojedyncze klatki ale poddane syntezie Micka w astroarcie .

 

Mógłbyś w takim razie pokazać jedną z tych pojedynczych klatek prosto z kamerki?

Ciekawy jestem jak cholera, jaka jest różnica materiału końcowego a pojedynczj klatki w przypadku zdjęć DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncza klatka surowa wygląda tak .

 

Obrazek

 

Wielkie dzięki Piotr.

 

Cieszę się, że na surowej klatce również znajduje się mnóstwo informacji, że te piękne szczegóły na ostatecznym zdjęciu nie wyssały się niewiadomo skąd ;)

 

Podoba mi się to, że zdjęcia Piotra nie są przesadnie obrobiane.

Twoje zdjęcia galaktyk są moim zdaniem poszerzeniem tego co widzimy w okularze a nie artystyczną wizją. To wyczucie nabyłeś pewnie podczas godzin spędzonych przy swoim Syriuszu podczas wizuala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robię atrystycznych wizji tylko umieszczam wstępnie obrobione fotki w Astroarcie którego opcję dopiero poznaję . Daleki jestem od przekłamywania obrazów które widzieliśmy na zlotach w Syriuszu i piędziesiątce TURa . CCD daje większe mozliwości ale trzeba mieć umiar w stosowaniu programów graficznych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robię atrystycznych wizji tylko umieszczam wstępnie obrobione fotki w Astroarcie którego opcję dopiero poznaję . Daleki jestem od przekłamywania obrazów które widzieliśmy na zlotach w Syriuszu i piędziesiątce TURa . CCD daje większe mozliwości ale trzeba mieć umiar w stosowaniu programów graficznych .

 

:salu: :salu: :salu: :salu: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robię atrystycznych wizji tylko umieszczam wstępnie obrobione fotki w Astroarcie którego opcję dopiero poznaję . Daleki jestem od przekłamywania obrazów które widzieliśmy na zlotach w Syriuszu i piędziesiątce TURa . CCD daje większe mozliwości ale trzeba mieć umiar w stosowaniu programów graficznych .

 

:salu: :salu: :salu: :salu: :salu:

:salu: :salu: :salu: :salu: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia i niestety ostatnia galaktyka zrobiona na naszym zlocie w Bieszczadach . Na kolejnych zlotach zrobimy pewnie następne obiekty Deep Sky a w maju pewnie kometę Q4 w Jodłowie . Chciałbym podziękować Krzyśkowi za pomoc ogólną przy sprzęcie , Dawidowi że szybko przeprogramował rezerwowego astropilota , Michałowi W że nad ranem pomagał mi chować tą kupę gratów do busa i Pa@łowi z ojcem za zwinięcie kabli , przedłużaczy . To są fotki także Wasze , serdecznie dziękuję .

 

51b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bieszczadach jak przechodziłem koło twojego stanowiska widziałem na monitorze 1 surowe zdjęcie "Wirówki". Domyślałem się ,że wyjdzie wspaniale w efekcie finalnym. Wprost nie mogłem się doczkać aż ją nam przedstawisz na forum.

Nie pomyliłem się - REWELACJA :salu:

 

Szkoda że mieliśmy tylko jedną pogodną noc w Bieszczadach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz , CHCE SIĘ ŻYĆ mając takich przyjaciół jak Ty i osoby wcześniej wymienione . Zresztą nieda się wymienić wszystkich , choćby Darek Bobak który był gotowy zaprojektować dom na laptopie :D Jesteśmy po prostu wielką rodzinką i dlatego jeździmy na zloty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydałby się aby do zdjęć były dodawane dokładniejsze opisy, bardzo pomocne dla początkujących jak np. ja.

Jakim teleskopem i na jakim montażu były robione te zdjęcia ? Oraz jaka kamerą. Na M51 po prawej widać chyba rotację pola, były jakieś problemy z ustawieniem na biegun, czy to z dobsona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O refraktorze , montażu i kamerce pisałem już wielokrotnie . W dziale : recenzje jest opis i zdjęcia zestawu do CCD jaki stosuję . Jest to najtańszy zestaw z seryjną tubą Celestrona 150/750 i montażem Soligora przerobionym na GO TO . Kamera to MX-7C . Poruszenie gwiazd na zdjęciu wynika z awarii pilota o czym pisałem na początku wątku . To wyjaśnienie dla Adamsz12 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.