Skocz do zawartości

Astrozlot w Górach Izerskich


Rekomendowane odpowiedzi

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i Klub Regulus zapraszają na Zlot Astronomiczny OSOP 2012.

 

Zlot odbędzie się w dniach 10 – 16 sierpnia 2012 w schronisku Orle w Górach Izerskich (http://www.orleizerskie.pl)

 

Przewidziane są zarówno szkolenia dzienne, jak też obserwacje nocne. Instruktorami będą doświadczeni obserwatorzy, członkowie PTMA. Ponadto przewidziane są wykłady popularnonaukowe z dziedziny astrofizyki, kosmologii i meteorologii.

 

Ceny: nocleg z własnym śpiworem 35 zł za noc od os. Pościel można nabyć za jednorazową opłatą 10 zł. Śniadanie, kolacja 10 zł za porcję. Obiad, obiadokolacja [dwa obfite dania plus kompot] 20 zł za porcję. Są to ceny przy założeniu, że je cała grupa. Godziny posiłków są ruchome do dogadania w zależności od okoliczności. Dodatkowo wystawiamy termos z gorącą herbatą przydatny przy nocnych obserwacjach[bezpłatnie]. Do dyspozycji uczestników sala wykładowa z ekranem i rzutnikiem. Jest możliwość wpięcia się w gniazdka na zewnątrz. Mamy również 2 przedłużacze [po ok.30 m]. Do dyspozycji gości sauna tzw. bania [15 zł za wejście], wypożyczalnia rowerów [10 zł za dzień]. Na miejscu bufet, grill, miejsce na ognisko.

 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres ptma-krakow@astrohobby.pl do końca lipca br., płatność na miejscu w schronisku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Najpierw moderatorzy astropolis musieliby przestać usuwać informacje o OSA. Ale z niezrozumiałych powodów wszelkie ślady znikają w ciągu kilku godzin.

 

Spokojnie. Gadałem z moderatorami ;) Jak nie będzie tylko mocnej reklamy sklepów, produktów i ogólnie kampanii, to nic nie zniknie.

 

Mimo, iż nie moja w tym "broszka", to wszelkie sprawy związane z reklamą można przecież dogadać. Jeśli posty zawierają informacje o zlotach bez podszewki handlowej, to z pewnością nie będzie powodu, żeby znikały. Idę o zakład :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Gadałem z moderatorami ;) Jak nie będzie tylko mocnej reklamy sklepów, produktów i ogólnie kampanii, to nic nie zniknie.

 

Mimo, iż nie moja w tym "broszka", to wszelkie sprawy związane z reklamą można przecież dogadać. Jeśli posty zawierają informacje o zlotach bez podszewki handlowej, to z pewnością nie będzie powodu, żeby znikały. Idę o zakład :)

 

A o co chcesz się założyć ? Na OSA są wykłady i obserwacje. kropek. Zamieściłem program (możesz go sprawdzić na stronie OSA... na wszelki wypadek nie podam linka, bo się będzie i zniknie, ale na pewno znajdziesz naszą stronę bez większych problemów - możesz przeczytać program i zobaczysz, że nie ma tam nic handlowego) i, jak co roku, znikł był... może znowu termin nachodzi na jakąś ulubioną przez j. imprezę. ale zanim zamieściłem to sprawdziłem i nie znalazłem żadnej daty.

 

//edit// a w jakimś "śmietniku" nie ma owego usuniętego ogłoszenia o OSA ? Mógłbyś sprawdzić i ew. odtworzyć. Albo ja zaryzykuję i ponownie zamieszczę - choć nie chciałbym bana dostać. Jakoś mimo wszystko :P

Edytowane przez Tomasz L. Czarnecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie cz.

 

Miło Panu po formie w jakiej się zwróciłem? Upraszam o utrzymanie podstawowych norm dyskusji.

 

Pozdrawiam.

Nie rozumiem o co się rozchodzi....

 

Według mnie im większa impreza tym lepiej i więcej osób na zlocie.

Sprawy prywatne zostawcie na boku, astronomia powinna nas łączyć, a nie dzielić!!!!!

 

Byłem na zeszłorocznej OSA choć tylko w ostatni dzień ale i tak było warto.

W tym roku mam zamiar przyjechać nawet dzień wcześniej.

Po pierwsze:

Lokalizacja!!! Lokalizacja!!! i jeszcze raz lokalizacja!!! Jedno z najlepszych miejsc do obserwacji w Polsce :D

Druga sprawa wartościowe wykłady prowadzone przez astronomów z tytułem...

Trzecia to oczywiście sami uczestnicy :)

 

Nie robię nikomu reklamy ale gorąco zachęcam każdego do wzięcia udziału w tegorocznej OSA 2012

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

//edit// a w jakimś "śmietniku" nie ma owego usuniętego ogłoszenia o OSA ? Mógłbyś sprawdzić i ew. odtworzyć. Albo ja zaryzykuję i ponownie zamieszczę - choć nie chciałbym bana dostać. Jakoś mimo wszystko :P

 

Odnalazłem specjalnie dla Pana :) Choć przywrócić go nie mogę.

Otóż zaczyna się tak:

 

teleskopy.net wraz z Instytutem Astronomicznym Uniwersytetu Wrocławskiego i gliwickim oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii mają przyjemność zaprosić wszystkich miłośników astronomii – zarówno początkujących, jak i zaawansowanych [...]

 

Nie wiem. Nadal nie jestem jakoś antagonistycznie nastawiony, ale żeby tak zaczynać? Tak myślę, może warto by było napisać: "Cześć!" albo "Witam", "Zapraszam", "Mam przyjemność zaprosić". A nie zaczynać temat, post i zdanie jednocześnie od promocji swojej firmy.

Myślę, że to jest wyjaśnienie.

 

No i najważniejsze. Nie palmy głupa, dobrze? "Siedzi" Pan w rynku astronomicznym dość długo, zdaje się. Trzeba się uderzyć w pierś. Podejść do tego sprawiedliwie. Co by się stało, gdyby na Pana forum pojawił się temat zaczynający się od: Astromarket.pl? Szczerze.

Proszę obiektywnie spojrzeć na sprawę.

 

pozdrawiam, i proszę się nie czuć urażony

 

P.S: Nikt też nie próbuje wykluczyć informacji o innych zlotach z forum. Wystarczy spojrzeć do odpowiedniego działu. Kto ma ochotę, niech ogłasza i rozgłasza swój zlot. Sam zlot w Górach Izerskich też pewnie jest fajny!

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spamowanie, zamieszczanie reklam, (...) jest również zabronione i będzie powodowało trwałe zablokowanie możliwości zamieszczanie czegokolwiek na forum (ban).

 

Zagadka - kto to napisał i na jakim forum?

 

Odpowiem hurtowo w jednym poście:

 

Szanowny Adamie J.

 

Nie linkuję swojej strony na lewo i na prawo - a jedynie imprezę którą organizuję. Gdybyś przejrzał historię tego co zamieszczaliśmy w newsach na mojej stronie to odkryłbyś, że pojawiały się tam informacje i o OZMA i o TZMA, a nawet chyba swojego czasu o Jodłowie. Wiem, że znacząco różnimy się jeżeli chodzi o to, co uznajesz za spam i reklamę i nie zamierzam wracać do tej dyskusji. I oczywiście regularnie usuwam z formu reklamy Viagry i równie ciekawych rzeczy. Co więcej, w odróżnieniu od kilku forów dyskusyjnych to nasze maleństwo jest jednoznacznie i w sposób oczywisty związane z konkretnym sklepem i nie udaje, ani nigdy nie udawało, czegoś czym nie jest.

 

Drogi Wimmerze

 

Tak się składa, że teleskopy.net są głównym koordynatorm i zajmują się organizują OSA od siedmiu lat... IA UWr i PTMA pomagają mi w tym, ale "czarną robotę" robię ja. Wiem, że trudno to zrozumieć, ale osoby, które w tym czasie przewinęły się przez OSA z pewnością potwierdzą, że nie jest to impreza komercyjna - nie wystawiam stolika, nie wciskam produktów, nie robię pokazów - co więcej zdarzało się, że pojawiały się tam firmy "konkurencyjne" i to one pokazywały coś ciekawego - jeżeli miały coś ciekawego do pokazania. Siedzę i się uczę czegoś o astronomii, i gapię się w piękne niebo.

 

Ktoś kiedyś wpadł na pomysł OSA, pech chciał, że ja - a ja to teleskopy.net. Skoro więc ja zapraszam, to dopiero głupio bym się czuł ukrywając ten fakt, co więcej byłoby to z pewnością nipoważne i nie na miejscu. Dlatego, skoro zapraszam w imieniu organizatorów, to zapraszam tak a nie inaczej. Sugerujesz że powinno zaczynać się od: "Cześć!" albo "Witam", "Zapraszam", "Mam przyjemność zaprosić" - no i przecież to jest organizatorzy "mają przyjemność zaprosić"... jeżeli przejrzałeś usuniętego posta to na pewno zauważyłeś, że nie było w nim "mocnej reklamy sklepów, produktów i ogólnie kampanii" - żadnego linku do sklepu czy produktu.

 

Hans... a może szanowny panie Hans? No już nie wiem, jak wypada zaczynać posty

 

O co Panu chodzi? Zanim zaczął nas Pan rozstawiać po kątach nikt tutaj się nie PANoszył, Wimmer zwrócił się do mnie "per ty", i tak wcześniej to wyglądało... więc o co Panu chodzi z "Panem cz."? To miało mnie chyba jakoś urazić sądząc po dalszym ciągu. Normy dyskusji ? ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie chce mi się bawić w twoje gierki. Sprawa jest prosta. Zrób coś dla ludzi za darmo, to AP będzie to promować także za darmo. Kasujesz od ludzi po 350 zł w ośrodku, który kosztuje grosze, do tego lansujesz swój sklep (PR jest cenniejszy od typowej reklamy, o czym dobrze wiesz), a udajesz przy okazji naczelnego mesjasza astronomii polskiej.

 

Na koniec, pisanie po innych forach w formie prowokacji, jak to AP potraktowało ciebie nieuczciwie jest przejawem skrajnej niedojrzałości, żeby nie powiedzieć, dziecinady.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, od kiedy jestem reprezentantem światowych marek astro to w mediach astro nikt się ze mną nie cacka. Żeby coś gdzieś napisać muszę bulić grubą kasę. Np. na astromarcie 900$ na 3 miesiące. Sądzisz, że kogoś interesuje, że robię w danej chwili coś non-profitowego? Nie. Zasady to zasady, etyka to etyka.

 

Na polskich forach biznes astro ciągle może za darmo sprzedawać swoje firmy, ale wynika to tylko z niewiedzy ich właścicieli. Kiedyś zrozumieją, że jeden post na forum tematycznym wart jest 100x więcej, niż pełnostronnicowa reklama w poczytnym tygodniku.

 

To jest po prostu nieuczciwe.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co się rozchodzi....

Serio? O kasę. O reklamowanie konkurencyjnego sklepu pod płaszczykiem "ja to tylko organizuję zlot". Zrozumiałbyś jakbyś prowadził - na przykład - portal o fotografii studyjnej (jednocześnie zarabiałbyś na życie taką fotografią) i ktoś by Ci próbował wciskać na Twój portal linki do konkurencyjnego fotografa. A na grzeczne zwrócenie uwagi i celnie postawione pytanie:

- nie ustosunkowałby się do analogicznej, odwrotnej sytuacji

- udawałby (no bo nie wyobrażam sobie braku zrozumienia) że nie wie o co chodzi, przecież reklamy vitaminy C to usuwa natychmiast

 

(edyta) I żeby nie było, nie twierdzę, że intencją Tomasza było reklamowanie swojego biznesu. Być może nawet w 100% chodziło tylko o przekazanie info o spotkaniu. Ale niestety efekt reklamy powstał, dla mnie bezdyskusyjnie.

 

Miałem się nie wypowiadać bo to nie moja potyczka, jak to mówią "nie mój cyrk nie moje małpy", ale:

- swędzą mnie dzisiaj paluszki

- wimmer i Adam zaimponowali mi swoimi wypowiedziami

- zgadzam się z tym, że są granice, które nie powinny być przekraczane (a zostały)

- nie powiem co jeszcze ;)

 

Si vis pacem para bellum ;)

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać coś do tematu jako osoba przypatrująca się z boku całej dyskusji. Wypowiedzi tego typu:

 

Ale z niezrozumiałych powodów wszelkie ślady znikają w ciągu kilku godzin.

na forum publicznym zamiast wyjaśnienia takich spraw na przykład na PW wyglądają mi trochę na strzał w stopę w kontekście promowania i zachęcania do udziału w jakichkolwiek organizowanych przez siebie zlotach. A dalsza nietrafiona argumentacja, zwracanie się po inicjałach czy per "Pan" w takim kontekście w jakim zostało to użyte, wręcz zniechęca do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to chodziło (jot z kropką) - dzięki za wskazanie! Przepraszam jeżeli tym uraziłem - nie miałem takiego zamiaru. Nie chciałem nazwiskami rzucać, a chodziło tylko o wskazanie - że zanim zamieściłem informację, to sprawdziłem że nie ma informacji o Jodłowie w tym roku, a tym samym - raczej OSA nie koliduje z tamtą imprezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.