Skocz do zawartości

Ceny Synty 8"


SEBOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ceny teleskopów zmieniają się ciągle ze względu np. na kursy walut... dlatego chciałbym to trochę zbadać:

 

Jak ceny Synty 8" zmieniały się na przestrzeni lat / miesięcy / dni?

Może ktoś kto kupował ten teleskop kiedyś jeszcze pamięta za ile go kupił?

A może ktoś parę miesięcy temu przeglądał sklepy i zapamiętał cenę?

 

Powiedzcie kiedy warto kupić Synte 8"? Jakie były najwyższe i najniższe jej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak stare dane to mi się nie przydadzą przy kupnie... ale warto wiedzieć :P

 

-no sprawdzałem w różnych sklepach... Ceny wahają się od 1070 do 1150.

-jakie ceny są w święta?

-jakie były najwyższe i najniższe ceny Synty 8" (np. w ciągu 1 roku lub 1,5 roku...)

 

Powiedzcie kiedy było by najlepiej kupić Syntę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-maj 2006 zwykła - 1099, Pyrex - 1299

-luty 2007 zwykła - 1099, Pyrex - 1249

-grudzień 2007 zwykła - 1099, Pyrex 1199

-maj 2008 zwykła 1049, Pyrex 1199

 

źródło: http://web.archive.org/web/20070325001356/http://www.deltaoptical.pl/Cennik_SkyWatcher_01_2007.pdf (czasem trzeba poczekać kilka sekund aż przetrawi)

 

...i tym podobne, w naturze nic nie ginie ;)

 

Edit. Aha, ceny z Delty Optical.

 

Najniższa cena za nówkę, jaką widziałem to było coś ok 900zł.

Edytowane przez paether
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że wcześniej nie pomyślałem o kupnie...

ale te ceny w okolicach 900zł to są świąteczne przeceny??

 

Czy teraz jest dobry moment na kupno Synty 8? (do 1150zł)

Czy może z tym poczekać? Kiedy może być najlepszy moment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli były sprzedawane za 900 w promocji świątecznej, to ile (w tamtym momencie) powinny kosztować normalnie?

(i to GSO, a SK jak się sprzedawał?)

 

w Twoim artykule znalazłem tą cenę:

Przypomne tylko - ze ta "zabawka" kosztuje 1750 zl!

 

 

I proszę jeszcze o odpowiedzi:

Czy teraz jest dobry moment na kupno Synty 8? (do 1150zł)

Czy może z tym poczekać? Kiedy może być najlepszy moment?

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odkryję chyba ameryki, że najlepsze promocje można wyrwać zawsze w czasie większych akcji (np. świąteczne). Ale oczywiście nie ma reguły. My GSO 8" sprzedawaliśmy na święta po 899 zł. Nie wiem, co będzie w tym roku.

 

Akurat w tym roku przed świętami wypada koniec Świata, więc możecie zrobić przedarmagedonowe opróżnianie magazynów B)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl czy jest sens czekać kilka miesięcy żeby zaoszczędzić 100zł czy 150zł... Ja swoją 8" pyrex kupiłem w wakacje tamtego roku za 1200zł w DO była potem za 1050zł czy żałuję? Nie... Kilka miesięcy wcześniej mogłem zacząć obserwacje a to jest warte każdych pieniędzy ;) Jeśli koniecznie chcesz kupić taniej poszukaj używek często są po 800-900 zł a stan w większości jest prawie jak sklepowy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europa upada, jutro wybory w grecji a my przegraliśmy EURO. Może w poniedziałek świat się nie skończy ale najbliższe tygodnie, miesiące to czas chciwości i strachu a więc i dużej zmienności na walutach..... - moja rada to tylko teleskop :) ma Ci służyć rozwijaniu pasji, więc kupuj, możesz pomyśleć o tym w ten sposób że jeśli złotówka będzie się umacniała to jego cena nie spadnie bardziej niż 1150 PLN ;) a jeśli się osłabi i wszystko będzie się sypać to >2000PLN jest całkiem realne :)

 

p.s. Ktoś pisał o tym że synta 8" ma najlepszy stosunek ceny do powierzchni nie jest to prawdą, tydzień temu liczyłem to i najepiej wypada już synta 10" ( a pamiętam czas gdy to miejsce zajmowała synta 6" :) )

 

6 : 899 : 26,0389321468

8 : 1149 : 35,865100087

10: 1799 : 35,8621456365

12: 2699 : 34,4664690626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 : 899 : 26,0389321468

8 : 1149 : 35,865100087

10: 1799 : 35,8621456365

12: 2699 : 34,4664690626

 

Co jest w trzeciej kolumnie i w jakich jednostkach? Ja właśnie to przeliczyłem na podstawie Twoich danych odnoście ceny i u mnie wygląda to tak:

 

6": 31.80 zł/(cal kwadratowy)

8": 22.86 zł/(cal kwadratowy)

10": 22.91 zł/(cal kwadratowy)

12": 23.86 zł/(cal kwadratowy)

 

Czyli jak na moje oko, Synta 8" jest jednak tańsza jeśli za kryterium przyjmiemy stosunek cena do powierzchnia lustra.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Ktoś pisał o tym że synta 8" ma najlepszy stosunek ceny do powierzchni nie jest to prawdą, tydzień temu liczyłem to i najepiej wypada już synta 10" ( a pamiętam czas gdy to miejsce zajmowała synta 6" :) )

 

6 : 899 : 26,0389321468

8 : 1149 : 35,865100087

10: 1799 : 35,8621456365

12: 2699 : 34,4664690626

 

Bo z tego co pamiętam ja nie ograniczyłem się do jednego sklepu tylko założyłem wolny rynek i wziąłem najmniejsze ceny w PL. Poza tym faktycznie było to chyba kilka miechów temu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obliczać to można na wiele sposobów :P ale to nie jest aż takie ważne :P

 

czy czekać te pół roku i zaoszczędzić 150zł? hm...

Jest tu może jakiś znawca cen i walut, który mógłby mi powiedzieć kiedy najlepiej kupić Syntę 8"? Czy warto poczekać?

(opinia pewnego sklepu z teleskopami - "nowe bedą zapewne znowu droższe z nowej dostawy...")

 

I może wróćmy też do pierwotnego tematu - CENA SYNTY NA PRZESTRZENI.... 20 MIESIĘCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny wszystkich tańszych teleskopów "skaczą", ale ogólnie jest trend rosnący (100zł w dół, 200zł do góry), akurat ceny Synty nie monitoruję, jednak wątpię, żeby była wyjątkowa pod tym względem. Więc jeśliby nie liczyć na promocję świąteczną, to chyba warto byłoby ją zakupić teraz. Jak już ktoś wspominał, nie warto czekać roku, żeby zaoszczędzić kilka procent kwoty (rok, bo w zimę nieczęsto są warunki do obserwacji). Czekanie na podanie ładnej tabelki z ceną Synty na przestrzeni dwóch lat, jest raczej bezcelowe, bo chyba nikt tego nie spisuje tak dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegół ale do obliczania brałem powierzchnię w milimetrach odpowiednio 152(153),203,254 i 305 ( takie mam wymiary w milimetrach z różnych źródeł ) a ostateczny wynik to ilość mm^2 za 1 PLN. a nie ilość złotych za cal. Ceny też z tego co pamiętam nie były cenami z jednego sklepu, po odrzuceniu akcji promocyjnych w stylu 869 za 8" ;)

 

Co do samych cen i kursów walut to ceny teleskopów ewidentnie spadają ale to nie powód aby oczekiwać że kiedyś znajdą się w okolicach 500 sporo zależy od kursu eurodolara, EURPLN ale też od sposobu zamawiania z Chin, przecież do europy nie płynie co tydzień konterenowiec wypełniony teleskopami. Pewnie Adam mógłby powiedzieć więcej ale jak się domyślam dwa razy do roku do Rotterdamu zawija statek z tamtąd jeden dystrybutor zwija sprzęt do polski i na miejscu rozsyła dalej.

 

Celowanie kiedy to synta będzie najtańsza mija się z celem moim zdaniem co jeśli stanie się tak dopiero w grudniu? Sporo pogodnych nocek odpadnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEBOS, ja podobnie jak kolega MATEUSZ_N proponuję Ci rozejrzec się za używanym sprzętem ;) Też na początku nie dopuszczałem do siebie takiej myśli ale forumowicze mnie przkonali i dobrze, że ich posłuchałem, bo astroamatorzy mają to do siebie że najczęsciej dbają o swoje "cacka". Moją Syntę kupiłem dokładnie dwa lata temu, za 1100 zł w idealnym stanie i do tego miałem z nią już trzy okularki, filtr polaryzacyjny i Barlow 2x, więc na prawdę się opłacało B) Tylko jeden warunek nie można się spieszyc, na spokojnie trzeba szukac na giełdach i nawet na allegro(tam kupiłem moją 8") aż się znajdzie coś dla siebie :)

PS- jak już się coś znajdzie to trzeba dobrze się przyjrzec, a najlepiej osobiście teleskop obejrzec żeby nie brac w ciemno

Edytowane przez Xerum525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.