Skocz do zawartości

Teleskop


cacper98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich. Otóż zmagam sie z problemem od 1,5 roku a ten problem polega na tym, że marzy mi się teleskop do obserwacji nieba, ,a nie mam pieniędzy a rodzice niestety też :mellow: :mellow: czy jest ktoś hojny by oddać jakiś sprzęt ? Jeśli tak to z góry dziękuje

P.S. Jesli chcecie wiedziec ile mam lat, to odp brzmi 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj jakoś dorobić się troszkę kasy... skoś czyjś trawnik, poroznoś ulotki czy coś...

Powodzenia w szukaniu :D

 

PS. na dobroć innych bym nie liczył :)

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cos z tych robotek wyjdzie bo zyje na wsi :( a byłem o roznoszeni ulotek to kilka razy sie nie udalo

Zbiór owoców, koszenie trawników, pomoc w sprawach komputerowych itd. A jeśli masz stały dostęp do internetu - ostatecznie zostaje farmienie w grach MMO;) Nie trzeba aż tak wiele. Tanią lornetkę kupisz za 100 złotych. Na podstawowy teleskop wystarczy 200-300 złotych. A za 500-600 kupisz już całkiem fajną używaną Syntę. Nie musisz przeciez kupować od razu teleskopu za 2000 złotych.

 

Poza tym, nie chcę się czepiać, ale mam pewne wątpliwości co do słabego stanu twoich finansów:

dzieki ja glupi sciagam je na telefonie dotykowym

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem dać chłopakowi telep 70/800. Koszt przesyłki 50zł. I tu zaczął się problem ze sposobem płatności za przesyłkę. Odniosłem wrażenie że ktoś zrobił ze mnie oszusta za dobre chęci.

I jak w przysłowiu niemiła księdzu ofiara, niech ma figę.

A swoją drogą w/w telep pojechał wczoraj na W-wę.

Ale mam radę dla młodego człowieka za wszelka cenę chcącego mieć telep:

Zaczyna się sezon wiśniowy - 4 dniówki i telep jest.

Pzdr

Edytowane przez Atrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o telefon dotykowy jest to samsung avilaktora nabylem za 70 zl a z atrixem nie chce handlowac gdyz ja prosilem o wysylke za pobranie a wplaty a konto nie mam mozliwosci co do zbierania owcow zyje na wsi w sadzie i niestety nie da siebsprzedac bo kazdy owoc albo obvryziony albo obleziony przez robaki a na tej wsi jest tak ze ludzia sa tak nwdeci bo mowia ze od mlodzikow nie kupia bo albo zle albo za drogo no i tak to jest z tym :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabcio... Pewnie masz rację, chyba popełnił freudowską pomyłkę ?!

 

 

Lecz czy nie jest On sympatyczny, potrafi każdego wyciągnąć, z trudnej sytuacji http://animowane.pl/img/Chojrak_-_Tchorzliwy_Pies/Chojrak_rozradowany.jpg ;).

 

Bez urazy dla Darczyńcy (tylko żartuję). Może takiego chojraka miał na myśli Cacper98?

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit - Wojtek, u nas na Podhalu, hojrakiem nazywamy osoby, które cwaniakują.

 

Może to należy interpretować tak, że gość chciał zaszpanować, że "co to dla niego ponad 1k zł" i chciał pokazać jaki jest bogaty i na co może sobie pozwolić. No to takich ludzi chciałbym mieć za sąsiadów np. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum służy nie tylko do przekazywania wiadomości na tematy zjawisk i obiektów astronomicznych. Służy także do nawiązywania kontaktów w społeczności astro i wzajemnej pomocy.

 

Sam jestem jak najbardziej za tym, aby pomagać osobom, które chcą rozpocząć swoją przygodę z astronomią, ale są np. w trudnej sytuacji materialnej. Ale z drugiej strony jestem coraz bardziej ostrożny w przypadku takich akcji.

 

Uważam, że jeżeli coś się komuś przekazuje to warto najpierw sprawdzić kto to jest i jak w rzeczywistości wygląda jego zapał w temacie astronomii.

 

I ja poczułbym się bardzo nieswojo, gdyby ktoś podziękował mi za ofiarowany teleskop w ten sposób. Ale być może nasz młody kolega rzeczywiście nie do końca wiedział co napisał. A jeżeli wiedział ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja poczułbym się bardzo nieswojo, gdyby ktoś podziękował mi za ofiarowany teleskop w ten sposób.

 

Hehe, ja to poczułbym się nieswojo nawet jakbym teraz kupił 12", bo nie sądzę żeby był (jeszcze) w stanie je wykorzystać, a kasy to trochę jest w moich ramach finansowych, pomimo że ponad 70 Messierów wyczesałem w 10x50 z ręki pod kiepskim niebem, dlatego zawsze gdy jakieś dziecko nie wiedzące gdzie leży W. Niedźwiedzica dostaje od rodzica teleskop za kilka kafli to trochę wzdycham, czemu mi nikt nie da... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.