Skocz do zawartości

Plebiscyt: Najlepsza astrofotografia [Nowa edycja]


Adam_Jesion

Czy AP powinno mięc swój plebiscyt astrofotograficzny?  

128 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy AP powinno mi?c swój plebiscyt astrofotograficzny?



Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma nic gorszego niż wybór grup, z doświadczenia życiowego wiem (co prawda w środowisku żeglarskim), że chęć zajęcia jak najwyższego miejsca w swojej grupie przesłania zdrowe zasady rywalizacji. Mam nadzieję, że tak jak powiedział Adam, start wszystkich ze wszystkimi a oceniający wystawią "laurki" niekoniecznie teoretycznie tym naj... :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, podpiszesz zdjęcie: "80ED + Canon" i też będzie dobrze. Mogę Ci też założyć nowe konto - "Biedny nowicjusz". Od razu będziesz miał +200% głosów ;)

 

Jako posiadacza "80ED + Canon" to stwierdzenie by mnie ubodło, ale rozumiem że to sarkazm.

Wcale nie czuję się gorszy, "biedniejszy", a sprzęt który mam na tym etapie (początkowym) oraz czas który mu poświęcam daje mi ogromną frajdę z uprawiania tego hobby. Nie aspiruję do bycia "super wymiataczem" w oczach innych - to nie o to chodzi w tej zabawie. Ważne, że rezultaty jakie osiągam sprawiają mi satysfakcję, a i fajnie jest, że czasami innym się może to podobać.

Rozumiem, że nie każdy zaczynał sprzętem z górnej półki, a rozwój sprzętowy i umiejętnościowy to rzecz naturalna do której każdy dorasta.

 

Gdyby ktoś pytał - nie boje się stanąć razem z moim edkiem i canonem w szranki z najlepszymi - i nie liczę oczywiście na wstępie 200% głosów ;)

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aspiruję do bycia "super wymiataczem" w oczach innych - to nie o to chodzi w tej zabawie. Ważne, że rezultaty jakie osiągam sprawiają mi satysfakcję, a i fajnie jest, że czasami innym się może to podobać.

Dobrze że są tacy, którzy tak myślą. Bo taki jest chyba sens słowa " hobby". Popisuję się pod tym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, podpiszesz zdjęcie: "80ED + Canon" i też będzie dobrze. Mogę Ci też założyć nowe konto - "Biedny nowicjusz". Od razu będziesz miał +200% głosów ;)

 

Aha, wszystko jasne...Słyszeliście użytkownicy EDków i Canonów? Jesteście już skategoryzowani, na równi z biednymi nowicjuszami, względnie i najprawdopodobniej jesteście jednym i drugim :laughbounce2:

Jeśli nie chcecie wzbdzać podejrzeń, litości i chcecie być zakwalifikowani do "Bogatych preofesjonalistów" musicie pozmieniać stopki i wpisać "FLI jakieśtam (obojętne, bo każde jest warte dobrej klasy samochodu), rura Takahashi też obojętne jaka, montaż ASA - to wzbudzi największy respekt. Oczywiście w podpisach proszę nie wpisywać miłośnik astronomii, weekendowy amator (to zapewne będzie widać, lecz podpisy mogą zbić z tropu owych bogatych profesjonalistów) czy inne pierdy, tylko "Uznany Astrofotograf, z wieloletnim doświadczeniem, wielokrotny laureat plebiscytów APOD i wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów astrofotograficznych" :) Już mi się te plebiscyty podobają :szczerbaty: Tzn. kiedyś głosowałem na tak i do dzisiaj mi się idea podobała

Edytowane przez maquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacza "80ED + Canon" to stwierdzenie by mnie ubodło, ale rozumiem że to sarkazm.

Wcale nie czuję się gorszy, "biedniejszy", a sprzęt który mam na tym etapie (początkowym) oraz czas który mu poświęcam daje mi ogromną frajdę z uprawiania tego hobby. Nie aspiruję do bycia "super wymiataczem" w oczach innych - to nie o to chodzi w tej zabawie. Ważne, że rezultaty jakie osiągam sprawiają mi satysfakcję, a i fajnie jest, że czasami innym się może to podobać.

Rozumiem, że nie każdy zaczynał sprzętem z górnej półki, a rozwój sprzętowy i umiejętnościowy to rzecz naturalna do której każdy dorasta.

 

Gdyby ktoś pytał - nie boje się stanąć razem z moim edkiem i canonem w szranki z najlepszymi - i nie liczę oczywiście na wstępie 200% głosów ;)

Oj kurcze, trzeba strasznie uważać, co się publicznie pisze. Faktycznie, masz rację, to mogło być opacznie zrozumiane. Gwarantuję, że jestem ostatnią osobą, która mogłaby tak uważać, jak pomyślałeś.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, wszystko jasne...Słyszeliście użytkownicy EDków i Canonów? Jesteście już skategoryzowani, na równi z biednymi nowicjuszami, względnie i najprawdopodobniej jesteście jednym i drugim :laughbounce2:

Jeśli nie chcecie wzbdzać podejrzeń, litości i chcecie być zakwalifikowani do "Bogatych preofesjonalistów" musicie pozmieniać stopki i wpisać "FLI jakieśtam (obojętne, bo każde jest warte dobrej klasy samochodu), rura Takahashi też obojętne jaka, montaż ASA - to wzbudzi największy respekt. Oczywiście w podpisach proszę nie wpisywać miłośnik astronomii, weekendowy amator (to zapewne będzie widać, lecz podpisy mogą zbić z tropu owych bogatych profesjonalistów) czy inne pierdy, tylko "Uznany Astrofotograf, z wieloletnim doświadczeniem, wielokrotny laureat plebiscytów APOD i wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów astrofotograficznych" :) Już mi się te plebiscyty podobają :szczerbaty: Tzn. kiedyś głosowałem na tak i do dzisiaj mi się idea podobała

Ty tak na poważnie? To jest sarkazm, odsyłam do słownika. Napiętnować należy coś odwrotnego, co ma faktycznie miejsce. Nigdy nie zauważyłem na forach, żeby ktoś komuś dogryzał, że ma "słaby/tani" sprzęt. Natomiast na porządku dziennym jest pacyfikowanie tych, co mają trochę lepsze gadżety. Warto się może trochę bardziej nad tym zastanowić.

 

Wkurzyliście mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyliście mnie.

 

Nie ma się co denerwować - problem jest i mimo że się o nim nie mówi to od czasu do czasu daje o sobie znać !

Wiadomo już ze wszystkim pomysł plebiscytu się podoba - co do formy należało by może wyciągnąć z wątku esencje i wrzucić w formie ankiety ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do formy należało by może wyciągnąć z wątku esencje i wrzucić w formie ankiety ?!

Póki co to niewykonalne, bo plebiscyt mogę przeprowadzić (z powodów technicznych) tylko w takiej formie, w jakiej go zrobię. Możemy sobie wymyślać przysłowiowe cuda na kiju, ale na razie nic więcej nie jestem w stanie zaoferować. Marzy mi się rozbudowana forma, wg tego, co wspólnie uradzimy, ale to koszty, koszty, więc na pewno nie na najbliższe miesiące. Lepiej ruszyć w prostej wersji, niż w ogóle

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie? To jest sarkazm, odsyłam do słownika.

Nie mam :)

Nie wiem kto był adresatem tego sarkazmu, ale co najmniej dziwnie to zabrzmiało i spetowaliście w ten sarkastyczny sposób dyskusję podziału na jakiekolwiek kategorie np DSLR i CCD. I nie tylko simarik tak to odebrał, mimo że rozumiemy, że to sarkazm. Nie spodobało mi się to, czemu dałem wyraz równie sarkastyczną ripostą. Wejdzie taki skromny nowicjusz z EDkiem i Canonem na forum i przeczyta to i nie daj Boże nie skuma i wyjdzie zniesmaczony.

 

Napiętnować należy coś odwrotnego, co ma faktycznie miejsce. Nigdy nie zauważyłem na forach, żeby ktoś komuś dogryzał, że ma "słaby/tani" sprzęt. Natomiast na porządku dziennym jest pacyfikowanie tych, co mają trochę lepsze gadżety. Warto się może trochę bardziej nad tym zastanowić.

Jedno i drugie należy piętnować, choć nie zauważyłem pacyfikowania i szydery z kogokolwiek - z dobrym sprzętem, ani z gorszym. Przynajmniej na tym forum raczej nie ma ani jednego ani drugiego patologicznego zjawiska. A byłbym jednym z pierwszych, który by się temu sprzeciwił, bo to idiotyczne podejście. Raczej ludzie doceniają się tu wzajemnie i niech tak pozostanie. W tym wątku też padały jedynie kulturalne, bez żadnych podtekstów sugestie podziału na różne kategorie, ale jak pisałem - są spetowane.

 

Wkurzyliście mnie.

E, niedobrze na wieczór tak się wkurzać, więc z dystansem i klasą proponuję zakończyć tę sarkastyczną (niepotrzebną moim zdaniem) część wątku. Głosowałem na tak, bo to może być fajna zabawa, choć trochę nudna i przewidywalna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przejrzeć październikowe zdjęcia i zobaczyć kto zebrał najwięcej "plusików" :) :) :) i wszystko jasne (w teorii).

Przez cały miesiąc "klikaliśmy" lubię ten post wiele razy, ca prawda w różnych kategoriach. Teraz trzeba będzie dać jeden głos,

choć niekoniecznie... I tak wygra ten kto uzbiera najwięcej...

Jak Adam powiedział, lepszy taki plebiscyt niż żaden tylko czy na pewno. Samo słowo wzbudza tyle emocji, że zapominamy po co to wszystko.

A szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.