Skocz do zawartości

Słońce w H-α


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę strzałów z wczoraj

Na tarczy niewiele się działo ale za to było trochę fajerwerków wokół Słońca

Animacji nie dało się zrobić - za dużo chmur sad.png Słońce trzeba było łapać pomiędzy nimi.

Seeing tragiczny - dlatego ostrość trochę ucierpiała

 

Sprzęt:

TS Individual 102/1100 + BelOptik ERF 102 + etalon od Lunt 50THaPt + B1200

barlow Tele Vue x2

Chameleon 3

 

1. Fajny filament przechodzący w protuberancję i rozwidlona protuberancja (fork prominence)

 

filaprom 2 copy.jpg

 

2. Zbliżenia na obszary aktywne AR12386 i AR12387

 

AR12387 copy.jpg AR12386 Ha copy.jpg

 

3. Rozbudowana protuberancja spokojna (Quiescent prominence) na zachodzącej krawędzi Słońca

 

z2 copy.jpg

 

4. I fotka całej tarczy

 

o3 copy.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy poranek, calkiem spoko warunki. Przez 15 minut turbulencje slably i mozna bylo cos utrafic :) Troche promsów na dokladke

 

Airy100ED + Quark Chromo + ASI174MM, no i wreszcie w uzyciu motofocuser DIY (nareszcie nie bede chodzic z jedna reka spalona przez krecenie focuserem)

 

Slonko_095102_g3_ap4005_conv.jpg

 

Slonko_100620_g3_ap4185.jpg

 

Slonko_093056_g3_ap3260_conv.jpg

 

Slonko_101443_g3_ap863_conv.jpg

 

Edytowane przez sq7ro
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy poranek, calkiem spoko warunki. Przez 15 minut turbulencje slably i mozna bylo cos utrafic :) Troche promsów na dokladke

 

Airy100ED + Quark Chromo + ASI174MM, no i wreszcie w uzyciu motofocuser DIY (nareszcie nie bede chodzic z jedna reka spalona przez krecenie focuserem)

 

Fajne fotki i sporo detalu :)

Jak dla mnie trochę za dużo dekonwolucji i trochę się rozciapały - spróbuj może mniej ostrzyć, fotki powinny być trochę przyjemniejsze i łagodniejsze w odbiorze. Ale to oczywiście moje osobiste odczucie - każdy może mieć inną estetykę :)

 

BTW

Zwróćcie uwagę jak mało zmieniła się ta protuberancja w ciągu ostatnich kilkunastu godzin :)

post-28952-0-02040600-1437561687_thumb.jpost-8800-0-65093400-1437555377_thumb.jp

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajne fotki i sporo detalu :)

Jak dla mnie trochę za dużo dekonwolucji i trochę się rozciapały - spróbuj może mniej ostrzyć, fotki powinny być trochę przyjemniejsze i łagodniejsze w odbiorze. Ale to oczywiście moje osobiste odczucie - każdy może mieć inną estetykę :)

 

moze troche tak, kombinuje zeby jak najwiecej detali i "trojwymiarowosci" bylo na nich widac. Nastepnym razem dam troche mniej wyostrzone, zobaczymy jak bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajne fotki i sporo detalu :)

Jak dla mnie trochę za dużo dekonwolucji i trochę się rozciapały - spróbuj może mniej ostrzyć, fotki powinny być trochę przyjemniejsze i łagodniejsze w odbiorze. Ale to oczywiście moje osobiste odczucie - każdy może mieć inną estetykę :)

 

 

A wiec AR2387 jeszcze raz po innej obrobce. Mysle ze jest duzo lepiej ;)

 

Slonko_100024_g3_ap4726_wv.jpg

Edytowane przez sq7ro
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy takie (barwnie) zdjęcie z tak daleko sięgającymi miotłami mgiełek (czy jak ten "kurz" nazwać) jest wykonalne amatorskim teleskopem z powierzchni ziemi w Polsce?

Pozdrawiam

EDIT:

wiem

ale dopytuję czy ktokolwiek z ziemi może tak sfocić słońce?

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy takie (barwnie) zdjęcie z tak daleko sięgającymi miotłami mgiełek (czy jak ten "kurz" nazwać) jest wykonalne amatorskim teleskopem z powierzchni ziemi w Polsce?

Pozdrawiam

EDIT:

wiem

ale dopytuję czy ktokolwiek z ziemi może tak sfocić słońce?

Nikt na Ziemi nie może zrobić takiego zdjęcia, bo jest ono wykonane w długości fali, jaką atmosfera praktycznie zupełnie blokuje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcie docenione na światowym forum SOLARACTVITY.

Na zdjęciu widać diabła dmuchającego w słonce. Co Wy na to?

Drugie bardziej wyostrzone bardziej mi się podobało. To była obróbka tego samego zdjecia czy drugi shot?

 

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.