Skocz do zawartości

Kwiatki na niebie - IRYS potocznie zwany NGC7023..


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze napisze jak uzyskałem taki efekt w kilku punktach:

1. Balans koloru na stacku.

2. DDP

3. Krzywe poziomy do uzyskania sensownych gwiazd - wyraźnie widoczne bez przepaleń.

4. Zakrycie maską warstwy zrobionej z kopii obrazka gwiazd i wyciągnięcie krzywymi i poziomami pyłów aż do szumu.

5. Zastosowania akcji "Space noise reduction" z paczki Astronomy tools z maską stworzoną z obrazka by zakryć gwiazdy i detale wnętrza irisa.

6. Delikatne wyciągnięcie struktur również na masce i ponowne zastosowanie czynności z punktu nr 5.

7. Poprawa kolorystyki za pomocą poziomów.
8. Resize z opcją bicubic smoothness.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za stacka,super sprawa. Trochę się nim bawiłem. Za pierwszym razem wyszła mi straszna kaszana,ale jak zobaczyłem wersję Szymka,stwierdziłem,że tam przecież jest więcej tego pyłu i jakoś on to wyciągnął. I tak sobie męczyłem tego Irysa i wyszło mi tak.

Mam też taką sugestię-wrzucajcie więcej stacków,bo można się wiele nauczyć widząc jak z jednego materiału inni wyciągają fajne szczegóły.

iris_forum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal ma rację. To mój Irys sprzed roku.

FSQ 106N, STL 11000, EM-11

 

PS. Paweł nie strzelaj ! :)

Ależ nie będę. Już się przyzwyczaiłem, że jestem lata świetlne za Tobą :-) Swoją drogą fantastyczny kontrast

 

Szkoda że większość zdjęcia trzeba było obciąć :(

Trzeba było przez moją nieuwagę. Trzeba panować nam posiadanym materiałem :-(

 

Dzięki za stacka,super sprawa. Trochę się nim bawiłem. Za pierwszym razem wyszła mi straszna kaszana,ale jak zobaczyłem wersję Szymka,stwierdziłem,że tam przecież jest więcej tego pyłu i jakoś on to wyciągnął. I tak sobie męczyłem tego Irysa i wyszło mi tak.

Mam też taką sugestię-wrzucajcie więcej stacków,bo można się wiele nauczyć widząc jak z jednego materiału inni wyciągają fajne szczegóły.

Spoko, nie ma sprawy :-)

Sam bym posiedział nad tym zdjęciem ale niestety dziś czasu brak - jutro piątek to przysiądę do tego, żeby wyciągnąć i poprawić swoje dzieło :-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie będę. Już się przyzwyczaiłem, że jestem lata świetlne za Tobą :-) Swoją drogą fantastyczny kontrast

Paweł

Gruuuuuba przesada ! A co do kontrastu - faktycznie, był duży zapas i można było pociągnąć chociaz teraz nie za bardzo mi sie to podoba, obrabiałbym nieco delikatniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że można by to lepiej zestackować, tak żeby nie trzeba było prawie robć cropa.

Normalnie powinno być tak, że w miejscu w którym jest więcej klatek jest po prostu mniejszy szum i zdjęcie nie ma przeskoku jasności.

Robiłem takie stackowanie w PixInsight Core, który skaluje i nadaje klatkom wagi w zależności od poziomu szumu, średniej jasności itp - miałem materiał z dwóch różnych zestawów i granicy trzeba szukać na dużym powiększeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo fotonów wpadło, ale ciężko je zbalansować przez nierówne tło - dużo tam zielonego wraz z czerwonym.

 

Nie do końca rozumiem - nie wybieram jakie kolory będą się łapały a jakie nie. A balans kolorów - to tylko kwestia obróbki.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wersji :-) Fajnie oglądać to co można wycisnąć ze swojego materiału - Wiele wniosków wyciągnąłem z tego tematu :-)

 

Oto moja finalna wersja - dalsze ciągnięcie nie ma sensu wg mnie. Osiągnąłem to co chciałem osiągnąć - zdjęcie, które mi się podoba i jestem z niego zadowolony :-)

Irys_S2.jpg

 

 

Dzięki.

 

Paweł

 

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Oto moja finalna wersja - dalsze ciągnięcie nie ma sensu wg mnie. Osiągnąłem to co chciałem osiągnąć - zdjęcie, które mi się podoba i jestem z niego zadowolony :-)

 

Ależ nie wolno się poddawać, zawsze należy walczyć do końca :)

Chodzi mi o to, że ciągnąc mgławicę (i faktycznie do granic) pociągnąłeś w tę samą stronę również gwiazdki. I o ile, na Twoim pierwotnym zdjęciu były fajne (mimo, że większe) i ten zafarb zielonego, to już na tym finalnym, w/g mnie już nie są takie fajne. Raz, że montaż nie prowadził idealnie - więc nie są okrągłe, (co prawda jest taki filterek: star roundner http://www.grekalova.com/photo_Astroplugins.html" ale to tylko erzac i należy stosować go z umiarem), a dwa, że tak podbijając kontrast, gwiazdy zaczęły dominować całość kadru. Więc taka mała prośba i propozycja, jak już ciągnąć, to tylko główny motyw, bez "ambientu".

Edytowane przez sumas
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.