Skocz do zawartości

Registax w makrofoto


Rekomendowane odpowiedzi

Można zapytać jakim obiektywem robisz takie close upy Adamie, ja robię canonem stałką makro 100mm 2.8 i odwzorowanie jest max 1:1 na matrycy.

pytanie zasadnicze pierścienie, miech, czy MPE-65

z tego co widzę w twojej stopce to pewnie miech albo pierścienie z tą Tokiną. Mieszki są niewygodne za wielki się robi setup.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Stopka jest bardzo nie aktualna ;p. Fotki robię Tamronem 90/2,8 SP (ze złotym paskiem), raynox DCR-250, 3 pierścienie pośrednie kenko. Robię w różnych konfiguracjach sprzętowych. Czasami same pierścienie, czasami pierśnice + raynox.

 

Program do ZereneStacker

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Stopka jest bardzo nie aktualna ;p. Fotki robię Tamronem 90/2,8 SP (ze złotym paskiem), raynox DCR-250, 3 pierścienie pośrednie kenko. Robię w różnych konfiguracjach sprzętowych. Czasami same pierścienie, czasami pierśnice + raynox.

 

Program do ZereneStacker

 

 

No tak zapomniałem o Raynoxach

zastanawiałem się nad nimi i myślałem że wejdą jakieś aberracje chromatyczne czy inne kwiatki, a tu super, napewno taniej niż MP-65.

Pierścienie i Raynox może sporo zdziałać jak widać, do tego pewnie szyna do makro z mikroregulacją i statyw, lampa z softboxem taka wydłużana z kartonu co by błysk przenieść blisko końca konwertera.

 

Ostrzenie ręczne na oko trzeba sobie przyswoić albo na Life View - ale ja nie przepadam za wpatrywaniem się w ekranik, ja lubię działać z doskoku z ręki, ostrzę manualnie na oko jak AF się gubi. ale matówka jak stodoła i wizjer w 1DSmk3 więc nie ma problemu, tylko że robale z mniejszym powiększeniem mam. Musze się wyposażyć w pierścienie z przeniesieniem AF i wreszcie zrobić softboxa do lampy :(

 

Na zdjęciu pluskwiak - lepiej się do nich nie zbliżać za bardzo, albo zamknąć oczy.

_Z0C0102.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z liveview bardzo rzadko korzystam. Szyny do makro jeszcze nie posiadam. Muszę w końcu kupić :).

 

A dlaczego do pluskwiaka blisko nie podchodzić?

 

Ta zaraza jak się czuje zagrożona psika w oczy / oko z gruczołów na dowłoku żrącym płynem, zarówno te zielone jak i brązowe - ale muszą się ustawić tyłem do ciebie, nie wiem jak one to robią ale cela mają niezłego nawet tyłem. Mój kot kiedyś się takim chciał pobawić dostał w oko tym spreyem z tyłka pluskwiaka biegał jak poparzony po całym mieszkaniu i obijał się o ściany (ma jedno oko kaleka)

 

Musiałem mu z wody w strzykawce chlusnąć w oko by to przemyć. - zasięg rażenia tego płynu do 10 max 15 cm.

 

To pewnie coś jak kwas mrówkowy tylko więcej zdecydowanie niż u mrówek - robal większy, i celniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Mimo wszystko polecam robić zwykłe fotki.

 

 

Adam,jasne,że lepiej robić normalne fotki,to był tylko eksperyment,o tak,z nudów. A Twoje prace znam z Digartu,naprawde szacun,kawał dobrej roboty. Ja nie mam tye cierpliwości. A tak na marginesie-do ilu skręcasz przysłonę w tego typu fotografii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrix, 2 zdjęcie wygrywa, super! Adam, Twoje fotki to takie już chyba profi:)

Tak się zastanawiam czy głębiej się jeszcze da, czy dalej (bliżej), to już tylko mikroskopy?

Zamieszczę jeszcze swoje pierwsze w życiu makro, bo też powoli wchodzę w ten świat:)

 

 

IMG_9118.JPG

IMG_9136.JPG

IMG_9140.JPG

IMG_9169.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi z różnych rejonów świata którzy podczepiają do lustrzanki obiektywy od mikroskopu. Skala jest potężna ale oni robią wtedy raczej martwe owady, a dla mnie nie jest to już zabawa ;).

Patrix ja swoje fotki robię na ogół przy przysłonie F8-F9. Nie muszę jej mocno przymykać ponieważ i tak stack zwiększy mi głębię ostrości. Często jedno zdjęcie wykonane jest z 50-60 strzałów razem złączonych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.