Skocz do zawartości

Canon EOS 60D? Czy jednak 600D?


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie dotyczące dwóch aparatów z serii Canon. Mam zamiar kupić lustrzankę, która będzie dedykowana głównie do astrofotografii (w 90%). Początkowo myślałem nad zakupem Canon'a EOS 600D, ale natrafiłem jeszcze na 60D. Ten drugi aparat jest oczywiście lepszy. Ich ceny to (oczywiście mówimy o samym body):
- EOS 60D za 2800 zł i więcej
- EOS 600D za 1800 zł i więcej

I mam pytanie - czy warto przeznaczyć 1.000 złotych więcej na zakup EOSa 60D niż 600D? Chodzi mi o to, czy opłaca się wydać więcej np. do robienia zdjęć w lepszej jakości. Czytałem już wiele o ich recenzjach, testach i danych technicznych. Po prostu nie wiem, czy lepiej zaoszczędzić tysiąc na nowy teleskop (ale to już w 2014).

 

Mógłby ktoś podać radę?

 

PS1: Obecnie mam blisko 4.000 zł, więc i tak dużo zostanie reszty.

PS2: Początkowo nie będę wymieniał filtru w aparacie, chociaż do moich celów (obiekty DS) przydałoby się. To dopiero w przyszłym roku, po zakupie montażu z napędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić używkę za połowę ceny tego 600D i zmodyfikować pod astrofoto? Albo od razu kupić zmodyfikowany?

Też miałem swego czasu ten dylemat i stwierdziłem, że lepiej kupić zmodyfikowany, a jeśli nie uda się na taki trafić to kupić na alledrogo używkę i zmodyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiś tydzień temu Canona 600d+obiektyw kit 18-55mm+karta 16Gb+torba i wszystkie akcesoria, nówke za 2000zł na allegro. Polecam :D. Wiadomo że 60d jest lepszy, ale po co dokładać aż tyle. Zmodyfikuj, a jak sie boisz to robić to zmodyfikuj jak się skończy gwarancja :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matti_94 kupiłeś z gwarancją?? Kiedyś szukałem lustrzanki na allegro i tablicy, było dużo nowych i bardzo tanich (nawet 500 zł taniej niż w sklepach), ale okazywało się że są bez gwarancji i ponoć "sprowadzane" bądź "kupowane u naszego zachodniego sąsiada" ;) Pytam się bo za tą cenę to dobra okazja, i jeszcze akcesoria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kogoś interesuje to proszę o kontakt na priv - mogę podać namiar na osobę sprowadzającą nowe lustrzanki, sprzęt jest na gwarancji honorowanej przez Canon Polska.

Polecam bo sam korzystałem z jego usług, przy - jak sądzę - dość poważnym sprzęcie i nie zawiodłem się.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie dotyczące dwóch aparatów z serii Canon. Mam zamiar kupić lustrzankę, która będzie dedykowana głównie do astrofotografii (w 90%). Początkowo myślałem nad zakupem Canon'a EOS 600D, ale natrafiłem jeszcze na 60D. Ten drugi aparat jest oczywiście lepszy. Ich ceny to (oczywiście mówimy o samym body):

- EOS 60D za 2800 zł i więcej

- EOS 600D za 1800 zł i więcej

Canon 600D jest taki sobie do astrofoto.

Wady:

-Bardzo szumi. Jak go kupiłem to byłem przerażony, że jest niewiele lepiej od starszego o 7 lat Nikona D40, który do astrofoto w ogóle się nie nadawał.

Bo naprawdę technologicznie to jest naprawdę 3-4 lata różnicy. W Canonie szum jest co prawda łatwiejszy do opanowania.

- Wielkie pliki po 28 Mb. Trzeba mieć nowoczesny komputer do obróbki i najnowsze wersjie programów astronomicznych.

Maxim w wersji 4xx i 5.0 takich plików nie wczytuje. DSS też nie.

- Wielka ilośc hot-pixeli. W Nikonie właściwie zapomniałem co to hot pixel.

- Mała wielkość pixela 4,3.

Zalety to chyba tylko ekranik obrotowy.

Do astro chyba lepszy będzie 1100D tylko brak ekranu obrotowego jest rzeczywiście udręką.

http://ghonis2.ho8.com/T3iReview/T3iReview.html

Wychodzi, że z Canonów tańszych nadal najlepszy jest 450D a potem 1100D.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon 600D jest taki sobie do astrofoto.

Do astro chyba lepszy będzie 1100D

http://ghonis2.ho8.com/T3iReview/T3iReview.html

 

Nie ma to jak podeprzeć swoje zdanie odpowiednim linkiem ;)

 

A tak już całkiem serio. W astrofotografii 60D nie będzie miał żadnej przewagi nad 600D. Wprost przeciwnie, dzięki niższej wadze korpus 600D będzie mniej wymagający dla fokusera.

Przewaga 60D nad 600D dotyczy głownie komfortu obsługi np. lepszy uchwyt, dodatkowy wyświetlacz, drugie pokrętło, lepszy AF, większy wizjer itp. rzeczy nie mające znaczenia w astrofoto.

 

Ew. możesz zaczekać na to: ;)canon-70D-spec-767x1024.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.