Skocz do zawartości

Animacja chmur nad górami 8-VI


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam tu animację chmur po tranzycie  i kilka fotek ze stanowiska obserwacyjnego.

Animacja to 60 klatek robionych co 10 sek. w sumie 10 minut chmurek nad górami.

 

Darku, a masz może zdjęcie samego Twojego teleskopu w hi-res. Zawsze się zastanawiałem nad różnicami z moim, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego teleskopu w wiekszej rozdzielczości.

 

Animacja extra. Canon EOS 300 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam tu animację chmur po tranzycie  i kilka fotek ze stanowiska obserwacyjnego.

Animacja to 60 klatek robionych co 10 sek. w sumie 10 minut chmurek nad górami.

 

Darku w jakiej rozdzielczości były wykonywane poszczególne klatki i czym je łączyłeś ?

 

PS. Gratuluje, świetnie Ci to wyszło, brawo :notworthy:

 

Pozdrowienia:

-Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografie wykonywałem Canonem A80 w max. rozdzielczości , następnie przekonwertowałem je Acdsee na format *.bmp i zmniejszyłem do animacji.

Wszystko połączyłem VirtualDub`em jako "open image sequence" i ustawiłem kodek np. divx3.11 ( high motion 910 kb/s).

Dla potrzeb forum przekonwertowałem na format wma prostym Movie Makerem dostępnym w XP ,mając na uwadze max. rozmiar pliku 256 kb.

Mam gdzieś plik avi to podam niedługo link.

Wolf spróbuj pobrać kodeki z Microsoftu to Ci zadziała animacja prosto ze strony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Kolejna wersja animacji chmurek animacja chmur (klikamy "zapisz jako" waży około 6mb)

Tym razem z Kudłaczy, męczona razem z MateuszemZ (asysta piwno-techniczna)

Wykonana Canonem 300D + laptop 800 klatek robionych co 7 sek.(bateria wyczerpała się tylko w połowie :Cheers: ) z wgrywaniem od razu do laptopa( bez karty).Razem trwało to 5600 sekund :salu:

Rozdzielczość ustawiłem w opcjach na "small" ,następnie przy pomocy Acdsee zmniejszyłem wymiar klatek o 50 % do 720 x480 i przekonwertowałem do *.bmp.

Potem do VirtualDuba "laod image sequence" i zapis jako avi.

Kodek divx 3.11 bitrate około 1000mb/sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś stało się przy uploadzie ,już poprawiam.

ps.To był jednak padnięty plik na szczęście miałem zapasowy :mrgreen: na dysku ale w mniejszej rozdzielczości 360 x 240.

Sorry za zamieszanie, teraz jest dobry.

Zachęcam do obejrzenia, waży ok.4.7 mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Widzę że dawno tego nie robiłem :lol:

A więc dla przypomnienia dzisiejsze chmurki ,oj ale szybko pogoda się zmieniała ,a patrząc na Giewont w trakcie tej sesji był nadal tłum turystów :angry::Salut:

jak mówią teoria Darwina sprawdza się najlepiej w górach. :lol:

 

Wersja1 - 24 klatki na sekundę

http://www.db.comelektronic.com/inne/chmur...I2006-24fps.avi

 

Wersja2 - 12 klatki

http://www.db.comelektronic.com/inne/chmur...I2006-12fps.avi

 

Wersja3 - 6 klatek

http://www.db.comelektronic.com/inne/chmur...VI2006-6fps.avi

 

Animacje po około1.7 Mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość nie róbcie animacji w rozdzielczości większej niż 320x240. Nie każdy ma możliwość uzyskania 25 kl/sek powyżej 320x240. Inna sprawa że w dużych rozdzielczościach potrzeba 50 kl/sek tak jak to jest w TV. Poza tym ruch nie wywołuje rozmycia krawędzi tak jak to jest w prawdziwym filmie i nawet 100kl/sek w niektórych grach komputerowych to nie przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość nie róbcie animacji w rozdzielczości większej niż 320x240. Nie każdy ma możliwość uzyskania 25 kl/sek powyżej 320x240. Inna sprawa że w dużych rozdzielczościach potrzeba 50 kl/sek tak jak to jest w TV. Poza tym ruch nie wywołuje rozmycia krawędzi tak jak to jest w prawdziwym filmie i nawet 100kl/sek w niektórych grach komputerowych to nie przesada.

 

Ale w takiej rozdzielczości mało co widać. :blink:

Pełny format Pal odtwarzałem na pentium200 Mhz i zakładam że większość posiada trochę szybszy sprzęt. :D

DVD ma taką samą rozdzielczość i 25 klatek ,nie widać tam smużenia w ruchu ( w stopklatce tak)

Jak będzie więcej materiału i będzie naświetlany np. co 5 sekund (a nie co 10 jak w podanych filmach) to można pobawić się i w 100 klatek na sekundę, tylko kto wtedy to obejrzy?

ps.

Jaki masz komp i kartę graficzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.