Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czas dla guidera 3s.

Szum widać bo jedna klatka :) :) :):D

 

Co do rozjechanych gwiazdkek na bokach to nie wiem co jest grane ( może to jest kwestia tego, że jest sporej wielkości matryca w canonie)

 

Jak się obetnie zdjęcie to nie jest źle ale zapewne nie o to chodzi by obcinać

wir v2.jpg

 

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zapomniales o MPCC, albo musisz popracowac nad odlegloscia korektora od matrycy. Widocznie na standardowej odleglosci 55 mm z f/4 sobie nie radzi.

Ten wykresik tyczy sie gwiazdy guidera? W takim razie musisz krocej naswietlac lub zbic gain, zeby ta gwiazdka sie nie przepalala.

Mateusz MPCC zawsze jest zapięty do aparatu (ring do canona i w niego bezpośrednio wkręcony MPCC - więc bliżej matrycy się już nie da) , więc raczej to kwestia odległości od matrycy bo podobno ma sobie radzić przy f4

 

Tak to jest wykres gwiazdy guidera przy czasie 3s i gein takim jak widać tj 58%, i przy wyłączonym "Fine aggressiveness" (zrobiłem też Auto-dark dla gaidera)

 

PS Myślałem że im wyraźniejsza gwiazda tym lepiej :) (co się dzieje jak gwiazda jest przepalona w gaidingu?)

 

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Myślałem że im wyraźniejsza gwiazda tym lepiej :) (co się dzieje jak gwiazda jest przepalona w gaidingu?)

 

Może zostać źle wyliczony jej środek. Lepiej guidować na trochę słabszych gwiazdach, żeby wykres gwiazdy przypominał rozkład normalny, bez takiego dużego ścięcia, jak miałeś teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może zostać źle wyliczony jej środek. Lepiej guidować na trochę słabszych gwiazdach, żeby wykres gwiazdy przypominał rozkład normalny, bez takiego dużego ścięcia, jak miałeś teraz.

chodzi o ścięcie stożka? jeśli tak to rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas dla guidera 3s.

Szum widać bo jedna klatka :) :) :):D

 

Co do rozjechanych gwiazdkek na bokach to nie wiem co jest grane ( może to jest kwestia tego, że jest sporej wielkości matryca w canonie)

 

Jak się obetnie zdjęcie to nie jest źle ale zapewne nie o to chodzi by obcinać

attachicon.gifwir v2.jpg

 

Jest zdecydowanie źle. Albo korektor nie obsługuje matrycy albo( co bardziej prawdopodobne) źle jest dobrana odległość korektora od matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zdecydowanie źle. Albo korektor nie obsługuje matrycy albo( co bardziej prawdopodobne) źle jest dobrana odległość korektora od matrycy.

mniejszej odległości nie mogę zrobić - coś będę kombinował i jeszcze poczytam na ten temat może coś znajdę.

 

 

Ten wykres co jest w 3d nie wyświetla mi gwiazd z gaidingu lecz z ekspozycji więc nie jestem w stanie zobaczyć jaki jest stożek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz włączyć sobie Toggle Information, najechać na gwiazdę i zobaczyć wartość Maximum. Jeśli będzie mniejsza od 255, to znaczy, że gwiazda jest nieprzepalona, a więc ma nieścięty stożek.

 

Canona masz zapiętego pierścieniem na M48? Coś zawsze się wykombinuje :) Zacznij od próby zwiększenia odległości - zrób jakieś prowizoryczne podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniejszej odległości nie mogę zrobić - coś będę kombinował i jeszcze poczytam na ten temat może coś znajdę.

 

 

Ten wykres co jest w 3d nie wyświetla mi gwiazd z gaidingu lecz z ekspozycji więc nie jestem w stanie zobaczyć jaki jest stożek

To kliknij prawym klawiszem na okienko i wybierz właściwą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA przeczytałem i znalazłem coś takiego :D (na stronie delty :))

 

Wysokiej jakości 2" korektor komy Baader Planetarium Mark III to następca MPCC znanego od paru lat, przeznaczony jest do fotografowania za pomocą teleskopów w systemie Newtona.

Jest to dwusoczewkowy korektor typu Rossa, współpracujący w zakresie światłosiły od f/6 do f/3,5. Wymaga ściśle określonego 55mm (+/-1mm) odstępu od soczewki korektora do płaszczyzny obrazu oraz co najmniej 20mm zapasu zakresu pracy wyciągu do wewnątrz tubusa. MPCC Mark III posiada też gwint filtrowy 2". Charakterystyczną jego cechą jest bezkompromisowa korekcja komy w zastosowaniach astrofotograficznych, jednakże do współpracy z OAG-iem lepszy będzie korektor Baader RCC z 94,5mm odstępem obrazu od gwintu T2.

 

Wynika z tego, że muszę dokładnie czytać opis tego co kupuję :D

Nie bardzo rozumiem co to za płaszczyzna obrazu, ale zapewne chodzi o płaszczyznę rzutowaną na matrycy kamery bądź aparatu.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaszczyzna obrazu czyli matryca. Masz dobry korektor, musisz sie tylko upewnic ze odleglosc miedzy jego soczewka a matryca byla 55mm. Podlinkuj jaka masz złączke korektor-aparat.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Tylko doświadczalnie mogę sprawdzić odległość

 

https://deltaoptical.pl/adapter-sky-watcher-canon-m48x075,d1787.html

http://deltaoptical.pl/baader-korektor-komy-2-newton,d524.html

 

 

PS. Wynika z tego, że korektor ma 2 gwinty T2 i M48. T2 jest dalej oddalony od soczewki korektora jak M48 i pewnie o to właśnie chodzi (brakujące może 2 lub 3 mm). Do canona mam redukcję M48 (tak jak doradzali koledzy z forum) więc widocznie muszę zmienić na T2 :( lub dokupić pierścień pośredni na M48

 

 

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złączka na M48 powinna być grubsza, od tej na T2, aby zapewnić wypadkowo tą samą odległość. Na zdjęciu wydaje się ona właśnie grubsza. Myślę, że dołożenie zestawowego pierścienia załatwi sprawę, a jak coś, to możesz go użyć jako kontry i oddalić bardziej pierścień Canona (w zakresie długości gwintu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem zakładać nowy wątek więc jak coś to można przenieść (nadal moje testy).

 

Zrobiłem tifa z 30 klatek light i 15 dark i niby wszystko jest fajnie ale nie jestem zadowolony ze swoich wyników wyciągania :(

Może ktoś ma trochę czasu i ochoty by zobaczyć co z tego się da wycisnąć i względnie wytłumaczyć co trzeba zrobić by osiągnąć konkretny efekt.

Tu link do wersji tiff (oczywiście brak flata :( )

:

https://drive.google.com/file/d/0BwhZq2GUBxGRalRaY3doUkRRUzA/edit?usp=sharing

 

a to moje wypociny (kolejny z wielu i znów brak zadowolenia)

triplet-lwa-kal.jpg

tutaj widać, że gwiazdki straciły kolor i są tylko niebieskie - ble :)

 

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku - odnośnie obróbki poszukaj tutoriali na forum :-) jest ich sporo :-)

Wielu z nas ma własny styl obróbki nie zawsze nadający się do "cudzego" materiału - musisz to samemu wypracować.

 

Poza tym jest galeria - moje pierwsze zdjęcia, tam proszę publikuj zdjęcia i ew. dyskutuj z ludźmi na ich temat.

 

Paweł

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku - odnośnie obróbki poszukaj tutoriali na forum :-) jest ich sporo :-)

Wielu z nas ma własny styl obróbki nie zawsze nadający się do "cudzego" materiału - musisz to samemu wypracować.

 

Poza tym jest galeria - moje pierwsze zdjęcia, tam proszę publikuj zdjęcia i ew. dyskutuj z ludźmi na ich temat.

 

Paweł

 

Paweł więc do przeniesienia ten post :) dzięki

 

Styl mi nie przeszkadza :D ważne jest co można wyciągnąć ze zdjęcia i czy to jest dobry materiał do dalszej pracy

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz coś uzyskać z materiału - ważne byś się sam nauczył, bo przypuszczalnie każda osoba, która "obrobi" Twój materiał wie wiele na temat obróbki.

Poczytaj tutoriale i samemu eksperymentuj.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie i patrząc się na tego jpga co wrzuciłeś to mogę powiedzieć - coś da się uzyskaj, wywal zbędny zielony kolor ze zdjęcia, wyrównaj kolorystykę i zobaczysz różnicę.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.