Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że sprzęt mam ogarnięty - przynajmniej tak mi się wydaje :D, należy wybrać jakiś obiekt do focenia. Co polecicie na początek co nie sprawi mi problemu na Canonie i powiedzmy jest w zenicie lub blisko zenitu wszak od czegoś muszę zacząć. Sprzęt oczywiście ten który mam w posiadaniu :). Uzasadnijcie proszę dlaczego ten a nie inny obiekt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niemodyfikowanego Canona? Serce? Teraz? To nie jest chyba dobry pomysł. Teraz jest jeszcze czas Oriona (ale jest nisko). Na początek proponuję Plejady. To śliczny obiekt i w sumie dosyć prosty. Przy dobrym prowadzeniu i zebraniu sensownej ilości materiału (tak między 3 - 5 godzin) wyjdzie piękne zdjęcie. Ino osobiście nie sądzę, żeby sprzęt był "ogarnięty" ale trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek Plejady to świetny pomysł :)

Natomiast nie demonizujmy już tych biednych niemodyfikowanych Canonów ;) - cośtam jednak złapią: http://lukasz.foto-zdjecia.pl/main.php?g2_itemId=10018 (to z 5D MkII + EF-200mm) - to moje bardzo stare zdjęcie, jedynie 15x7 min, poziom obróbki też wiekowy, ale cośtam widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, odpuść sobie mgławicę emisyjną - nic nie złapiesz, a jak Ci się coś uda, to będą to jakieś szczątkowe jej elementy.

 

Jak dziki proponuję jakąś gromadę - sprawdzisz jakość prowadzenia, ostrość i nauczysz się obróbki gwiazd. M44 to dobry pomysł bo rak akurat jest :-)

 

 

Dla niemodyfikowanego Canona? Serce? Teraz? To nie jest chyba dobry pomysł. Teraz jest jeszcze czas Oriona (ale jest nisko). Na początek proponuję Plejady. To śliczny obiekt i w sumie dosyć prosty. Przy dobrym prowadzeniu i zebraniu sensownej ilości materiału (tak między 3 - 5 godzin) wyjdzie piękne zdjęcie. Ino osobiście nie sądzę, żeby sprzęt był "ogarnięty" ale trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Piotrek, pamiętaj jeszcze o umiejętności obróbki materiału - to, że zbierze materiał to 1/3 sukcesu - potem musi szlifować warsztat obróbki. Ja na swoje plejady zebrałem 6h40min materiału a i tak musiałem nad nimi popracować. Jak sam wiesz - zdjęcie nie "wychodzi" tylko po ilości materiału, jest łatwiejsze do obróbki :-)

Uprzedzając pytanie Darka - obróbki Ci nikt nie przekaże - "zrób tak" czy "ustaw tak". Musisz samemu szlifować warsztat na podstawie ogromnej ilości tutoriali dostępnych na forum i własnego doświadczenia.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niemodyfikowanego Canona? Serce? Teraz? To nie jest chyba dobry pomysł. Teraz jest jeszcze czas Oriona (ale jest nisko). Na początek proponuję Plejady. To śliczny obiekt i w sumie dosyć prosty. Przy dobrym prowadzeniu i zebraniu sensownej ilości materiału (tak między 3 - 5 godzin) wyjdzie piękne zdjęcie. Ino osobiście nie sądzę, żeby sprzęt był "ogarnięty" ale trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Loki napisałem, że mam nadzieję :D i dodatkowo napiszę oby mnie nie zawiódł ♥.

Mówisz o 3-5 godz na Plejady??? czy na mgławice Oriona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plejady są mało efektywne :D to może Oriona? Już kilka fotek zrobiłem i coś się tam rejestruje (szału niema ale zawsze to jakiś początek) zresztą fotki są we wcześniejszych postach.

Warsztat to na pewno do poprawy i do powtórnej nauki :D bo to jednak nie są zwykłe zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było niezrozumienia :D - 3-5h na jeden obiekt :) - to jest optymalna ilość materiału.

Oczywiście na początku będzie Cie kusiło skakanie :) - godzinka tu, godzinka tam... po paru próbach obróbki takiego materiału zmienisz zdanie :) - im szybciej tym lepiej, mi to zajęło niestety zbyt dużo czasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było niezrozumienia :D - 3-5h na jeden obiekt :) - to jest optymalna ilość materiału.

Oczywiście na początku będzie Cie kusiło skakanie :) - godzinka tu, godzinka tam... po paru próbach obróbki takiego materiału zmienisz zdanie :) - im szybciej tym lepiej, mi to zajęło niestety zbyt dużo czasu :D

No właśnie też lubię skakać by jak najwięcej zobaczyć co jest na niebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem :) Na początku trudno to poskromić :D Poskaczesz, popatrzysz co jest, potem zbierzesz po godzince materiału, bedziesz zadowolony z rezultatów... jakieś kilka miesięcy, po czym stwierdzisz, że to nie to - i dojdziesz do 2-4h materiału na jeden obiekt :D

 

Wracając do Twojego Serca :D - masz FOV 1st36min x 1st5min, Serce będzie lekko wychodzić poza kadr. Jeśli dodatkowo będziesz miał lekką komę/nieosiowość, to żeby zdjęcie było estetyczne, będziesz musiał wywalić z 20-30% kadru. A no i na ten obiekt na niemodyfikowanego Canona to naświetlanie jednej klatki 5-6 minut to absolutne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem :) Na początku trudno to poskromić :D Poskaczesz, popatrzysz co jest, potem zbierzesz po godzince materiału, bedziesz zadowolony z rezultatów... jakieś kilka miesięcy, po czym stwierdzisz, że to nie to - i dojdziesz do 2-4h materiału na jeden obiekt :D

 

Wracając do Twojego Serca :D - masz FOV 1st36min x 1st5min, Serce będzie lekko wychodzić poza kadr. Jeśli dodatkowo będziesz miał lekką komę/nieosiowość, to żeby zdjęcie było estetyczne, będziesz musiał wywalić z 20-30% kadru. A no i na ten obiekt na niemodyfikowanego Canona to naświetlanie jednej klatki 5-6 minut to absolutne minimum.

Przekonałeś mnie. Czyli pozostają Plejady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, mało efektywne są na 30sek zdjęciach... Plejady to jeden z piękniejszych (przynajmniej dla mnie) obiektów do fotografowania.

http://pawel.foto-zdjecia.pl/index.php/gallery/nebulae/71-m45-f7-color-exp4

 

P.

Wcześniej nie widziałem tych zdjęć. Mi też się podoba ten obiekt :) Zwłaszcza, że może wyjść ładnie na canonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.