Skocz do zawartości

Fotografujemy PIORUNY!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Niedawno taka duża przechodziła.

 

o to zdjęcie z największej aktywności tej burzy aż 14975 wyładowań w ciągu 10min

 

http://img96.imageshack.us/img96/7836/149750207dk7.png

 

Może niedługo się powtórzą te burze bo tak ciepło jest no i jak przyjdzie chłodniejsze powietrze mogą się stworzyć idealne warunki dla burzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

 

Nie wiem jak opisać ostatnią noc. Takiej burzy już dawno nie widziałem :blink: Mam dużo materiału do obrobienia, ale troche mi z nim zejdzie. Jak będę mieć już coś fotek to wrzuce i załącze relacje.

 

PS. Burze zauważyłem okolo 20:00 i od tej pory blyskało się i grzmialo nieprzerwanie napewno do godz 1:00.

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja tez ją zaobserwowałem na radarze. Najgorsza to nie był ta koło Rzeszowa. Tylko najgorsza była na granicy polsko-ukraińskiej tam było nieźle. Na obszarze około 50km było 1000 wyładowań doziemnych w ciągu 10min. To jedna z największych burz w tym roku biorąc pod uwagę wyładowania doziemne. Burza nawet nie zanikała, możliwe że teraz dalej sobie idzie :D nawet po 10 godzinach

 

Czekamy na super zdjęcia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza nawet nie zanikała, możliwe że teraz dalej sobie idzie :D nawet po 10 godzinach

 

Na zdjęcie widać, że ta burza z przerwą dalej szaleje B)

433b1a742aceb1d9.jpg

 

W Niemczech jest ładny froncik burzowy, w Polsce też coś sie pokazuje.

90a3327fc176a486.jpg

 

PS. Proszę zobaczyć TU jakiej wielkości grad spadł w Ropczycach podczas wczorajszej burzy. Dodam, że u mnie nie było gradu.

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy na wasze materiały z burz, ale liczę że będzie ich dużo bo dzisiaj był najbardziej burzowy dzień do tej pory w tym roku. Największa ilość wyładowań w ciągu 10min wyniosło ponad 15000.

 

Sam coś nagrałem. Zobaczycie w najbliższym czasie. Największa burza dzisiaj była w Lublinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie lało tak że zrobić zdjęć się nie dało do czasu aż przestało. Później nie udało mi się złowić porządnej błyskawicy poza jedną, gdyż wiekszośc wyladowań była wysoko w chmurach. Jedyne zdjęcie na którym cos widać zrobiłem w momęcie wyjatkowo silnego i rozgałęzionego wyładowania nade mną, ktore pokazuje fotka. Zrobiło się jasno jak w dzień, widać kolory traw oswietlone z góry. Ekspozycja tej fotki to 11 sekund, ale to wyładowanie naswietliło kadr w ułamku sekundy. Dla porównania ten sam temat z naświetlaniem 14 sekundowym.

IMG_7590b.JPG

IMG_7586b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wczesnym rankiem przeszła masakryczna burza na Świdnicą. Pioruny strzelały co kilka sekund. Jeden walnął w blok 50 metrów naprzeciwko, aż mi ciary przeszły po plecach, inny w maszt przekaźnikowy w odl. kilkuset metrów. Nieźle to wyglądało. Po jednej błyskawicy w miejscu uderzenia w ziemię został przez chwilę (niecałą sekundę) jasny, niemal punktowy ślad - może krótkotrwały piorun kulisty?

 

Żałuję tylko, że nie mogłem cykać zdjęć, szykowałem się do pracy <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi Ori. Trąba powietrzna, prawdopodobnie F2 (skala fujity).

 

Oglądnijcie te filmiki, dosłownie jak w USA podczas tornada...

 

http://www.youtube.com/watch?v=dqIiVT8sR6U

 

Dodam, że podczas piątkowej burzy, około godziny 20:00 w Piskorowicach, wiosce oddalonej jakieś 6 km od mojego miasta w boisko uderzył piorun, na którym grała w piłkę młodzież. To co słyszałem podczas uderzenia wszystkie osoby zostało przewrócone na ziemie. 1 chłopak ma podobno poparzoną twarz i złamaną szczęke, drugi jest nieprzytomny. Innym chłopakom nic się nie stało...

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.