Skocz do zawartości

Fotografujemy PIORUNY!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwowalem dzisiaj przechodzacą nad Lublinem końcówkę burzy i tak na kierunku północno zachodnim, nisko nad horyzontem dostrzegłem podstawę ciemnej chmury z ktorej wyrastało coś tej samej barwy, coś w rodzaju szerokiego pnia, który początkwo wyraźnie zarysowany za chwile uległ rozmyciu. Za nim pojawiło się drugie podobne zjawisko by w końcu zlać się w jedna szarą masę z chmurą. Sądziłem że to struga deszczu, ale trochę zbyt intensywna jak mi się wydawało. Później dowiedziałem się że w podlubelskiej miejscowosci Nałeczów ktory leży 30 km. na zachód, wiatr powalił stare lipy od rogatki miasteczka na długosci ok. pół kilometra. Poniewaz było to zjawisko lokalne, myślę że wywołało je tornado, ale poczekam na oficjalne potwierdzenie w lokalnych mediach.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowalem dzisiaj przechodzacą nad Lublinem końcówkę burzy i tak na kierunku północno zachodnim, nisko nad horyzontem dostrzegłem podstawę ciemnej chmury z ktorej wyrastało coś tej samej barwy, coś w rodzaju szerokiego pnia, który początkwo wyraźnie zarysowany za chwile uległ rozmyciu. Za nim pojawiło się drugie podobne zjawisko by w końcu zlać się w jedna szarą masę z chmurą. Sądziłem że to struga deszczu, ale trochę zbyt intensywna jak mi się wydawało. Później dowiedziałem się że w podlubelskiej miejscowosci Nałeczów ktory leży 30 km. na zachód, wiatr powalił stare lipy od rogatki miasteczka na długosci ok. pół kilometra. Poniewaz było to zjawisko lokalne, myślę że wywołało je tornado, ale poczekam na oficjalne potwierdzenie w lokalnych mediach.

 

http://wiadomosci.onet.pl/1576305,11,item.html

 

Miałeś rację z tą trąbą :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja widać burze to nie tylko nasza domena.

Początek frontu burzowego - Constanta, Rumunia. Niestety 2 dni później nie było już tak różowo i wystąpiły lokalne powodzie a na koniec zamknięto wszystkie kurorty. Na szczęście wtedy zdążyliśmy już wyjechać i opuścić piękne nabrzeże morza czarnego.

Takie małe wspomnienie z ostatnich wakacji...

burza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Znalazłem w sieci kilka fotek tego tornada ktore zaczeło rowijać się koło Nałęczowa i dotarło az na Ukrainę. Pierwszy raz słyszę o takim gradzie w Polsce. Zgroza.

 

Przez moją wioskę i sąsiednią przeszedł identyczny większych od kurzych jaj. :blink: To było straszne! W paru domach zmiotło dach po prostu zbielało. Zbiło liście z drzew. itd. Miałem gdzieś fotkę może znajdę. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.