Skocz do zawartości

Arp Galaxy - HAMAL


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo ciekawie to wygląda, dla mnie takie fotki są dużo ciekawsze niż szeroki pola.

Jedno pytanie, próbowałeś robić fotki z krótszymi czasami?

Atakowałeś kiedyś jakiś jaśniejszy obiekt na bardzo krótkich czasach ~ 1s i robić z tego taki pseudo "lucky imaging"?

Jakiej metody używasz do składania? No i ile % materiału średnio odrzucasz?

 

tutaj dość ciekawy soft który może pomóc w takich próbach:

http://www.astrogeeks.com/Bliss/MetaGuide/

Edytowane przez pieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem opis.

 

Z wieeeelu prób wyszło mi że mój zestaw w 60sek (bez Ha i innych filtrów) zarejestruje wszystko co moje niebo jest mi w stanie zaoferować, reszta to jedynie kwestia ilości klatek. Jak niebo będzie ciorne jak smoła, to wyjdą nawet najsłabsze gelektyki, jak będzie do d.. to choć bym robił klatki 2h to nic nie wyjdzie.

 

Tak to fakt, który zauważyłem jeszcze przy fotografii MT800.

 

ps. wychodzi na to, że Ci szaleni amerykanie mocno przepłacili ze swoim HST - wystarczyło zatrudnić Hamala :D - gratuluje zdjęć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takiego tematu mi na forach brakuje sam się do niego przymierzam.

Na razie mam jednego ARP-a w dorobku ;)

http://astronomiaamatorska.blogspot.com/p/arp-peculiar-galaxies.html

 

Trzymam kciuki za temat.

Ja się za nie biorę już trzeci sezon ^_^

 

Czym ciągniesz tą 305tke?

 

Pozdrawiam.

Jak zawsze tym http://indexhamal.republika.pl/ (nie mogę podlinkować bezpośrednio bo chwilowo jestem na stronie roboczej z dolnikiem "_" w adresie a forum takiego adresu nie puszcza)

 

 

bardzo ciekawie to wygląda, dla mnie takie fotki są dużo ciekawsze niż szeroki pola.

Jedno pytanie, próbowałeś robić fotki z krótszymi czasami?

Atakowałeś kiedyś jakiś jaśniejszy obiekt na bardzo krótkich czasach ~ 1s i robić z tego taki pseudo "lucky imaging"?

Jakiej metody używasz do składania? No i ile % materiału średnio odrzucasz?

Z doświadczenia minimalny sensowny czas dla mojego zestawu to 20 sek. robiłem tak np M 106 z tego wątku,

http://astropolis.pl/topic/45292-sn2014bc-w-m106/

sprawdza się to.

Odrzucam średnio 2-5 klatek na 100, 60 sekundówki robię bez guidingu

Składam wszystko sumą.

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wyczyny są po prostu niesamowite :) Ja się zastanawiam nad 2 rzeczami:

1)jak celujesz w obiekt?

2)dlaczego za montaż o podobnej jakości prowadzenia trzeba zapłacić pewnie ze 20k, jak Twój na zbyt drogą konstrukcję nie wygląda? :)

Z niecierpliwością czekam na więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wyczyny są po prostu niesamowite :) Ja się zastanawiam nad 2 rzeczami:

1)jak celujesz w obiekt?

2)dlaczego za montaż o podobnej jakości prowadzenia trzeba zapłacić pewnie ze 20k, jak Twój na zbyt drogą konstrukcję nie wygląda? :)

Z niecierpliwością czekam na więcej :)

1-Kiedyś celowałem klasycznie z mapy po gwiazdach, ale trwało długo, obecnie mam przy montażu skale, nastawienie ich na stosowne wartości Ra i Dec gwarantuje że obiekt znajduje się w centrum obrazu 32mm 2" okularu. Wystarczy po rozpoznaniu okolicznego układu gwiazd doprecyzować, umieścić zamiast okularu kamerkę i gotowe.

 

2- Słowiańska myśl techniczna ^_^ a na poważnie, to co w głowicy montażu EQ jest realizowane przy pomocy ramienia długości ok 7cm ( nie znam średnicy ślimacznicy Ra montaży) u mnie jest realizowane dyszlem długości 150cm co pozostawia mi spory zakres na błędy mechaniki. Nie zmienia to jednak faktu że obecnie rozbiłem się o polski seeing, bo montaż pewnie mógłbym zrobić jeszcze dokładniejszy.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Hamal :) Dobrypomysł z tym katalogiem :) Też o nim myślałem jakiś czas temu po zakupie katalogu w DO :) ale raczej nastawie się na Abell :)

 

Trzymam kciuki za kolejne dobre fotki !

 

Niech żyje długie f ;)

 

Pozdro

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.