Skocz do zawartości

Dobry wskaźnik laserowy zielony.


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/178-wskaznik-laserowy-laser-zielony-disco-500mw-i4219316143.html

Mam coś takiego i kolega też. Nie wybierany kupiony z przypadku - działa naprawdę nieźle. W chłodne noce wymaga jednak ogrzania co jakiś czas w kieszeni kurtki. Promień Cienki wyraźny.

 

Bawiłem sie też takim: to prawie jak miecz świetny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, ja też mam dokładnie ten model - ale mocy to on ma co najwyżej 20mW - trochę może potaniał od 2012 roku ale służy mi bez problemowo.

 

Jakie "20mW" ??? Z dwóch AAA ? Może z 4mW góra. Cena natomiast dobra i działa OK . Tak samo jak inne chinczyki po >100zł z nalepkami 1000mW.

Polecam : http://c4r0.elektroda.eu/_hv/index.php?page=_lasers

 

 

Andrzej

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie "20mW" ??? Z dwóch AAA ? Może z 4mW góra. Cena natomiast dobra i działa OK . Tak samo jak inne chinczyki po >100zł z nalepkami 1000mW.

 

 

Andrzej

 

Przecież napisałem że ma co najwyżej 20mW.

Widziałem wiele laserów podobnych z wyglądu zewnętrznego z różnymi bebechami i pewnie mają różną moc.

Mój po zabawie przez kilkanaście minut prawie ciągłego świecenia wyczerpał baterie Duracell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwują mnie tylko te gówniane, wyssane z palca parametry.

Jakbym patrzył na teleskop za 100 :(

Przecież wszystko jest ok, w tym napisie: "<500mW" kluczowym znakiem jest "<" :P Liczba po prawej może być dowolna, a i tak opis zawsze jest prawdziwy :P Co innego, że oni nie rozróżniają "Czas pracy" od "Żywotność", ale to już szczegóły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wskaźnik służy jako ew. szukacz. Czyli nie świeci non stop. Cały problem polega na tym że emiter zielonego pompowany jest przez czerwoną diodę laserową i jest bardzo czuły na obniżenia temperatury. Tak że laser przestaje "świecić" mimo sprawnych baterii. Przy kilku stopniach traci zupełnie zdolność emisji. Dlatego widziałem rozwiązań kilka podgrzewania go z zestawu grzałek do telepa.

Co do zasilania to w każdym teraz jest przetwornica która wyciąga z bateryjek ile może aż do rozładowania (duża sprawnośc do 90% !) tak aby pompująca dioda miała stały prąd zasilania.

 

Poważne sprzety przenośne zasilane są przeważnie z LI-Jon 18650 a diody mają spore radiatory, ponieważ do mocy powyżej 100mW wydziela sie juz sporo ciepła.

 

Opisów w sieci jest sporo , łącznie z pokazem pomiarów faktycznej mocy świetlnej (nie mylić z mocą elektryczną) , oraz przeróbek zasilania i parametrów diód - np. na podanym wcześniej przezemnie linku który polecam jeszcze raz poczytać.

 

Andrzej

Edytowane przez sp3uca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek a widziałeś mój ? porządny na baterie litowe , te więcej wytrzymują na mrozie i co ważniejsze: mam go już trzy lata , poprzednie długopisowe zabaweczki padały średnio po 6-10 miesiącach.

Zamów sobie dwa-trzy egzemplarze w chińskim sklepie ( bo nigdy nie wiadomo :) ) o np. tu http://www.aliexpress.com/item/OXLasers-SPECIAL-OFFER-100mw-532nm-Mini-green-laser-pointer-focusable-green-laser-torch-burn-matches-FREE/345303805.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kupiłem taki http://allegro.pl/laser-zielony-green-3000-mw-stacyjka-aku-5800-mah-i4227946648.html właśnie ze względu baterie litowe. Zobaczymy.

Wygląda nieźle, a jak podzielimy jego parametry przez 10, to wyjdą te prawdziwe :) Czy ten sprzedawca się dobrze czuje? Ja myślę, że nie bardzo, bo by nie pisał takich pierdół o laserze 3 W! Czy on wie, ile to znaczy 3 W? Bez chłodzenia to by tylko taki laser mógł spalić przy pierwszym włączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz jestem świadomy, że parametry są z tyłka wzięte :D

Czy w ogóle jest ktoś w stanie znaleźć sklep w Polsce z laserami o podanej i prawdziwej specyfikacji ?

Czy tylko zostaje elektroda.pl i fora zagraniczne ?

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

 

Może mój post nie nawiązuje w 100% do tematu, jeżeli chodzi o dobry wskaźnik, ale napewno można kupić coś taniej http://en.jd.com/product/709465.html. Ja wczoraj kupiłem latarkę za 0.54$ z diodą CREE XML2 SecurityIng Portable 700 Lumens XM-L2 U2-1A LED 5 Modes Tactical Flashlight-flashlight-JD. Wiem, że można naciąć się na bubel, ale za pół dolara, to myślę, że warto. Jeżeli jest lipny sterownik, to można go dokupić na banggood i też się nieźle opłaca.

 

Dlaczego pół dolara, wyjaśniam:

- jeżeli założycie konto w tym sklepie podająć mój osobisty kod polecający SJLDY2, to oboje otrzymamy kupony rabatowe na 10$ (za co będę wdzięczny),

- podczas finalizacji zamówienia realizujemy ten kupon i cena spada o te 10$ (dochodzi koszt przesyłki 0.04$).
Czas promocji ograniczony do 13 listopada. Ostrzegam, przed zakładaniem kilku kont i płaceniu z jednego PayPal-a, podobno blokują takie próby.

 

Pozdrawiam

 

 

http://en.jd.com/product/709465.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem latarkę za 0.54$ z diodą CREE XML2 SecurityIng Portable 700 Lumens XM-L2 U2-1A LED 5 Modes Tactical Flashlight-flashlight-JD. Wiem, że można naciąć się na bubel, ale za pół dolara, to myślę, że warto. Jeżeli jest lipny sterownik, to można go dokupić na banggood i też się nieźle opłaca.

 

Napisz jak sprawuje się sprzęt, gdy go dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.