Skocz do zawartości

Tak się zastanawiam...


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... co do jądra, wypalone nie jest w ogóle (jeśli przez "wypalenie" rozumieć całkowitą utratę informacji w światłach), ale faktycznie jest jasne (8 minut subklatka) i spore. Ale powiem, że nie lubię takich zdjęć M31, gdzie jądro jest sztucznie sprowadzone do jasnego punktu. To potężna galaktyka i przypuszczam, że jej jądro solidnie jara.

 

Gwiazdek nie wyostrzałem w ogóle, ani gram, ani ciut. Wyostrzanie owszem, było, ale na warstwie tła (bez gwiazdek) i selektywnie. Tak wyszły cholerka i nic na to nie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne m31, takie delikatnie obrobione i fajne tło. Jeżeli chodzi o jądro to trzeba by były zrobić krótsze klatki i zamienić jądra (albo tylko zamienić jądra), ale ja nie lubię takich zdjęć które stawiają 100% na piękną estetykę bo jakikolwiek aspekt naukowy tego zdjęcia czy rzeczywisty obiektu jest znikomy lub żaden. Jakiś stosunek jasności powierzchni w danym obiekcie powinien być zachowany, ale to tylko moje zdanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naski, wyjąłeś mi to spod klawiatury - o taki obrót własnie chodzi :)

Loki, Andromeda rewelacja, jednak trochę przyczepiłbym się do jądra. Na pewno ono solidnie jara, ale na tym zdjęciu wygląda jak płaska lekko mdła plama. Popracowałbym nad tym (zarówno M31 jak i M110!).

Poza tym zdjęcie klasa, detal na ramionach galaktyki i gwiazdy - palce lizać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebo tej nocy faktycznie było niebiańskie. Wiało całkiem solidnie i to chyba dobrze zrobiło na widoczność. Nie mam wprawy w ocenie seeingu, ale jeśli Plejady się pięknie skrzą, a Orion pręży swój łuk to jest dobrze.

 

Podszedłem raz jeszcze do obróbki, biorąc sobie do serca wszystkie Wasze uwagi. Przy okazji obróciłem kadr zgodnie z sugestią, choć pozostawiłem go kwadratowym.

Na jądro sposobu nie mam. Za rok podejdę do Andresi raz jeszcze, tym razem zrobię osobną sesję na jądro, a osobną na całą resztę i zbiorę parę godzin więcej, bo chciałbym lepiej wyciagnąć najciemniejsze partie. Obecnie zadowolę się tym zdjęciem, bo na następny nów - jeśli pogoda dopisze - mam już inne plany.

 

Final_z_dwoch_sesji7.jpg

 

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie 30 klatek po 8 minut, przy ISO 1600,400mm f5.6, Canon 5DmII. To w zasadzie ciut za mało, żeby przy tej czułości pozbyć się szumu, więc zaś miałem jazdę przy obróbce i dumam, czy aby trochę nie za mocno jest wyciągnięta. Popatrzcie i oceńcie:

Loki jak Ty to robisz, że możesz tak długo naświetlać Andromedę Canonem5d?

 

Mój 7d przy 100s i iso800 f4 przepala jądro.

 

Osobiście zdjęcia ekstra. Mi jeszcze daleko do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku,

Twoja rurka zbiera trochę więcej światła, choć sądzę, że coś ściemniasz, bo przy 100 sekundach i ISO 800 jądra masz z pewnością całe i nie przepalone :)

Jeśli stackowałeś z opcją "sum" to mogło się przepalić, ale przy SD Mask żadnych szans. Zresztą, wstaw jedną, surową klatkę, to zobaczymy, co z tym przepaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.