Skocz do zawartości

TSB uniwersał


adamsz12

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, zaistnieli na rynku europejskim, zobaczycie jeszcze będziemy sie tego wstydzić.

http://uniwersal.beep.pl/polski/wsp.htm

Firma TeleskopSchmiede chyba mieści się chyba w domu właściciela bo ten na spotkanie nowych dostawców wyszedł w kapciach.

Podoba mi sie tekst, że wyciąg 2cale z redukcją na 1,25 to nowe rozwiązanie opracowane z myślą na eksport.

Zdjęcia ukazują 2 telepy bez obejm - powodzenia w dorabianiu piggybacka. 2 montaże zdają się być od optisana (jeden wygląda mi na ten od optisana albo soligora 200/800 i siedzi na nim jeszcze wiekszy teleskop czyli wiadomo jaki będzie efekt), Ten największy telep to montaż już ma chyba made in uniwersał. Ciekawe jak dostać sie do okularu czy szukacza. Wyciąg też na mistrzostwo świata nie wygląda jakiś taki dziwnie długi.

A rzućmy okiem na ceny:

http://www.teleskopschmiede.de/uniwersal_s-newton.htm

635 euro czyli ponad 2800 za "szukacza komet", jakby Niemiec nie mógł sobie zadzwonić do Zywca i kupić za 2280. Czy to bydle 270/1500 na paralaktyku "Super Heavy Duty" o udźwigu 45kg (używal ktoś tego?) za 1795 euro czyli ponad 8000zł, a w Żywcu cena 6490.

Ciekawe czy dają swoje przedłużki i okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuda rurka na prawo od wyciągu? Bo to chyba nie szukacz...

 

To zaawansowany, unikalny system laserowego naprowadzania :lol: 8) ;)

 

A tak powaznie - to fifka do wystrzeliwania indianskich lotek. Wsadzasz lotke, przykladasz usta do ustnika, i fuuuu... patrzysz gdzie poleciala i tym o to sposobem dokladnie "widzisz", gdzie "patrzy" teleskop. Amerykanscy testerzy twierdza, ze wystarcza 3-4 fukniecia - strzaly - aby dokladnie ustawic teleskop np. w m31. Ten patent ma tylko jedna wade, nie wolno fukac do obiektow ziemskich!

 

PS. Zapomnialem dodac, ze w wersji deluxe mozna doplacic za specjalne strzalki, ktore swieca w nocy - podpalane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde... ale bajer :twisted: Szkoda tylko, że takie usprawnienia posiadają wyłącznie modele eksportowe :( Statystycznego polskiego klienta widocznie nie byłoby stać nawet na taką "fifkę" naprowadzającą (o wersji DeLuxe już nie wspominając), więc musimy się zadowalać normalnym, optycznym szukaczem... buuu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obecne trąci stęchlizną delikatnie mówiąc.

 

Bardzo delikatnie mowiac....

To logo to tandeta i festyn na maxa. Az wstyd, ze to na zachod idzie, bo tam ludzie z zasady bardziej zwracaja uwage na corporate identity.

 

Moze powinienem im zaoferowac uslugi CI wlacznie z budowaniem wizerunku :) - albo nie, bo mnie wtedy z forum wygnacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

cytat ze stronki U:

 

"...Prototyp Platformy Astrofotograficznej PA-3 "Chile"

Prototyp platformy astrofotograficznej został wykonany dla dr. Grzegorza Pojmańskiego z Obserwatorium Uniwersytetu Warszawskiego, współpracownika prof. B.Paczyńskiego pracującego na Uniwersytecie Princeton USA.

- patrz wywiad Magazyn Gazety Wyborczej str.37-39 z dn. 14 marca 2002r. ..."

 

Ja też się pochwalę:

Oczywiście. Jestem współpracownikiem Samoobrony, ponieważ kiedyś będąc na Mazurach kupiłem 10 jajek od babiby stojacej przy drodze. Niestety nie umieszczono tego w Magazynie GW. Niemniej jednak wsparłem w ten sposób rodzimy przemysł drobiarski a więc mogę się uznać za zwolennika Samoobrony jak wiadomo organizacji stojacej po stronie Wsi Polskiej.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście. Jestem współpracownikiem Samoobrony, ponieważ kiedyś będąc na Mazurach

> kupiłem 10 jajek od babiby stojacej przy drodze. Niestety nie umieszczono tego w

> Magazynie GW. Niemniej jednak wsparłem w ten sposób rodzimy przemysł drobiarski a

> więc mogę się uznać za zwolennika Samoobrony jak wiadomo organizacji stojacej po

> stronie Wsi Polskiej.

 

A ja jestem aktywnym dzialaczem 8) (bo zawsze kupuje jajka od takiego wiesniaka co czasem jezdzi i sprzedaje :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam ten wątek to czuję się co najmniej nieswojo. Popatrzcie na siebie. Kasy macie kupę i szpanujecie. Jaki to każdy z Was ma super sprzęt. Po przeczytaniu takich postów aż wstyd się przyznać jaki ja mam sprzęt. A zresztą nie chce mi się z takimi bufonami gadać. Napisałem tylko dlatego, że krew mnie zalewa jak czytam takie ośmieszające słowa. Wstyd mi za Was i za siebie ponieważ dałem się skusić nagłówkowi na stronie głównej ASTROFORUM - "To miejsce jest dla Ciebie, tu znajdziesz przyjaciół". Ludzie jacy z Was przyjaciele dla obcych. Kliką jesteście i tyle. Uniwersał nie robi wspaniałego sprzętu ale coś robi. Jak by nie spojrzał inne polskie firmy leżą z szeroko pojetym marketingiem. Więc w tym temacie z pewnością są gorsze od U. Mimo wszystko pozdrawiam z nadzieją, że jak najmniej takich głosów będzie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

 

Dlaczego sie wstydzisz Ubota? Ja uzywalem U5 az do czerwca. I nie widzialem zadnych barier zeby opisywac obserwacje. Tala kupilem bo po kilku latach zbierania wreszcie udalo mi sie uzbierac potrzebna sume. Tu nie ocenia sie ludzi po sprzecie ale po umiejetnosciach.

 

U jest niewatpliwie jedna z gorszych firm i mowie to otwarcie. Zawsze mowilem.

 

Jezeli oceniasz firme po jej technice marketingowej to powodzenia. Zapewne kupisz dobry sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Poprostu myślę, że tak szydercze opisywanie i wyrażanie swoich opinii o czymkolwiek i kimkolwiek jest nietaktowne. Oczywistym jest, że takie wyrażanie swego zdania jest dozwolone. Ale czy taktowne. Abstrachując od U osobiście uważam, że plastikowe zębatki w zachodnim sprzęcie też są tandetą ale nie wyśmiewam się z takiej czy innej produkcji pozostawiając to do konstruktywnej krytyki. A Astrokrak? Czyż jest idealny? Nie ma rzeczy idealnych. Każdy ma sprzęt na jaki go stać i nie naśmiewajmy się ponieważ co niektórzy poczują się nieswojo i wręcz będą wstydzili pokazać się między ludźmi z branży. Raczej podnieśmy ich na duchu i wskażmy właściwy kierunek do dokonania zakupu - tak jak się to zresztą nieraz dzieje. Reasumując - ten wątek stracił dobry smak. Pozdrawiam wszystkich posiadających różny sprzęt i tak jak to napisał mój poprzednik - zróbmy dobry użytek z tego co posiadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale U stosuje chywt niedozwolone. Jawnie i perfidnie oszukuje swoich nieświadomych klientów. Teleskopy innych producentów podaje za swoje narzuca kosmiczne ceny swoich wyrobów nie dając niz w zamian - TO JEST NAJGORSZA FIRMA PRODUKUJĄCA TELESKOPY i o tym trzeba mówić głośno :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.